Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Garden Party u Karola - trzeci koncert 12 lipca. Prześliczne wiolonczelistki

Anna Czerny-Marecka
Anna Czerny-Marecka
Trwa piąta edycja cyklu letnich koncertów w Parku Waldorffa w Słupsku, pod nazwą Garden Party u Karola. Na trzeci koncert organizatorzy zapraszają w niedzielę, 12 lipca, na godzinę 12.

Wystąpi duet wiolonczelowy Cello 2 Cello w składzie: Ibea Bu (Izabela Buchowska) - cello, electric cello, Kova (Agnieszka Kowalczyk) - cello, electric cello.
Zespół łączy klasyczną wirtuozerię z improwizacjami, rockową energią, prezentując hity pop, rock, jazz, a także najbardziej znane utwory z muzyki klasycznej i filmowej w bardzo ciekawych aranżacjach.
Reprezentuje go jedna z amerykańskich agencji artystycznych, dzięki której artystki mogą koncertować na całym świecie. Artystki występowały w Chile, Argentynie, Japonii, Chinach, Wietnamie, Indiach, Emiratach Arabskich, Grecji, Włochach i Stanach Zjednoczonych.

Izabela Buchowska
Wiolonczelistka, ur. 21 września 1980, w Olsztynie. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w Olsztynie w wieku lat dwunastu. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu (2000-2005), gdzie studiowała pod kierunkiem prof. Stanisława Pokorskiego i as. Tomasza Lisieckiego, studiów podyplomowych w Musikhochschule Lübeck (Niemcy, 2005-2007) w klasie prof. Ulfa Tischbirka oraz studiów profesjonalnych w Mannes College of Music w Nowym Jorku (2007-2008) w klasie światowej sławy wiolonczelistki, prezydent 'Violoncello Society' w Nowym Jorku, prof. Barbary Stein-Mallow. Ostatni semestr studiów w Nowym Jorku (2009) spędziła jako gościnna artystka w słynnej Juilliard School.
Swoje umiejętności doskonaliła na wielu kursach mistrzowskich współpracując z tak wybitnymi osobowościami, jak: Kazimierz Michalik, Lynn Harrel, Ulf Tischbirek, Andrzej Bauer, Edna Michell, Baruch Arnon, Tomasz Strahl, czy Roman Jabłoński.
Jest laureatką wielu nagród i stypendiów, m.in. 'Talent Roku 2007' w kategorii antycznej muzy Euterpe przyznanej przez Fundację Środowisk Twórczych, nagrody Foerderer Gesselschaft der Musikhochschule Luebeck (2006), rocznego stypendium Rządu Niemieckiego DAAD - Deutscher Akademischer Austauschdienst (2005), stypendium artystycznego Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego (2008), Prezydenta Miasta Olsztyn (2007), Rotary Clubu (2007), Instytutu Adama Mickiewicza (2007, 2008) oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009).
Występowała jako solistka i kameralistka podczas licznych festiwali muzycznych, m. in. na słynnym Schlezwig-Holstein Festival w Niemczech i Chopin and Friends Festival w Nowym Jorku. Często dokonuje prawykonań utworów młodych polskich kompozytorów, z których wiele jest jej dedykowanych.

Agnieszka Kowalczyk
Wiolonczelistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Przełamuje swoje klasyczne wykształcenie i poszukuje inspiracji w muzyce innych gatunków. Współpracowała z wieloma muzykami sceny jazzowej, rockowej czy elektronicznej. Występowała i nagrywała m.in. z zespołem Nicole Mitchell, Dee Alexander, grupą Adre' N'Alin czy An_Arche. Od kilku lat współpracuje też z Rayem Wilsonem, ostatnim wokalistą Genesis. Zagrała na festiwalach Open'er, Tauron Nowa Muzyka, Transatlantyk i innych. Współpracuje z reżyserami teatralnymi i twórcami muzyki teatralnej. Można ją było usłyszeć i zobaczyć w spektaklach Teatru Nowego w Poznaniu, Polskiego Teatru Tańca, Teatru Biuro Podróży czy grupy teatralnej Usta Usta. Występuje również w ramach swojego solowego projektu Kova na wiolonczelę elektryczną i loop station.

W razie niepogody wydarzenie zostanie przeniesione do sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica przy ul. Jana Pawła II. W portierni filharmonii można odbierać darmowe wejściówki na koncert. Organizatorzy przypominają o zachowaniu zasad związanych z epidemią koronawirusa - przysłonięciu ust i nosa (maseczki, przyłbice) i konieczności zachowania dystansu do innych uczestników imprezy.

W niedzielę, 28 czerwca, rozpoczął się w Słupsku cykl koncertów Garden Party u Karola.

Tłumy słupszczan na pierwszym tegorocznym Garden Party u Kar...

"Garden Party u Karola" to cykl letnich koncertów kameralnych, które odbywają się w Parku im. Jerzego Waldorffa, znajdującego się naprzeciwko Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara.
Idea cyklu narodziła się pięć lat temu dzięki możliwości sfinansowania tego przedsięwzięcia ze środków Budżetu Partycypacyjnego (obecnie: Budżetu Obywatelskiego). Cztery razy z rzędu projekt ten został wybrany w głosowaniu mieszkańców Słupska, co wiązało się ze wsparciem finansowym na jego realizację. Pomysłodawczynią i koordynatorką cyklu "Garden Party u Karola" jest Joanna Kubacka, były pracownik słupskiej Filharmonii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza