Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów na burmistrza Ustki i wójta gminy Potęgowo. Poznaliśmy też liderów list do rady powiatu

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Konferencja prezentująca liderów list KO do powiatu oraz kandydata KO na burmistrza Ustki i wójta Potęgowa.
Konferencja prezentująca liderów list KO do powiatu oraz kandydata KO na burmistrza Ustki i wójta Potęgowa. Wojciech Lesner
Kandydatem Koalicji Obywatelskiej na burmistrza Ustki jest wieloletni samorządowiec Piotr Wszółkowski, natomiast Paweł Wekwert, lokalny przedsiębiorca, powalczy o fotel wójta gminy Potęgowo. KO zaprezentowała również „jedynki” do Rady Powiatu Słupskiego.

Kandydatów na burmistrza Ustki i wójta gminy Potęgowo przedstawił poseł KO, Zbigniew Konwiński. Zaprezentował też liderów list, którzy powalczą o miejsca w Radzie Powiatu Słupskiego. Podkreślił, że wszyscy wybrani kandydaci są silnie zaangażowani w sprawy swoich „małych ojczyzn”. Pretendenci do najważniejszych samorządowych stanowisk podczas poniedziałkowej konferencji prasowej mieli okazję samemu opowiedzieć o swoich planach.

- Jestem przede wszystkim społecznikiem. Credo mojej działalności od kilkudziesięciu lat w Ustce to służba ludziom. W tym najbardziej się realizuję i jest to zawsze dla mnie największym wyzwaniem. Swój program pracy samorządowej opieram na trzech filarach – pierwszy filar to rozwiązywanie miejskich problemów. Ustka ma też szereg swoich problemów jeżeli chodzi o instytucje kultury, funkcjonowanie i jakość służby zdrowia. Postawiłem akcenty na działalność na rzecz środowiska senioralnego, a także na rzecz ludzi młodych. Drugi filar to rzecz, która jest przedmiotem mojego zainteresowania – jest to poprawa dostępności nie tylko naszego miasta, ale też całej Ziemi Słupskiej i współpraca międzyregionalna. Od dwóch lat jestem członkiem roboczego zespołu, który pracuje przy Słupskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej. Ukazała się na tę okoliczność stosowna uchwała, dająca nam plenipotencje i możliwości współpracy. Projekt, który jest tematem naszego zainteresowania, to projekt drogi szybkiego ruchu w osi komunikacyjnej Ustka Port-Słupsk-Bytów-Chojnice-Bydgoszcz. Trzeci filar to partnerska i przyjacielska współpraca z okolicznymi samorządami – nie tylko gminą Ustka, ale i gminą Smołdzino, starostwem słupskim, i również - mam nadzieję, że uda mu się te wybory wygrać - z przyszłym prezydentem [Słupska – red.] Pawłem Szewczykiem - mówił Piotr Wszółkowski, kandydat na burmistrza Ustki.

Paweł Wekwert, kandydat na wójta gminy Potęgowo powiedział: - Prowadzę od około 20 lat działalność w gminie. Po tym czasie działalności, również społecznej, doszedłem do wniosku, że należy wystartować i zmienić trochę oblicze tego samorządu, który jest obecnie. Naszym celem jest to, żeby gmina była bardziej przyjazna dla mieszkańców, i żeby rozwinęła się bardzo mocno w stronę nowoczesnych technologii, zielonej transformacji. Są też inne dziedziny, w których możemy się rozwijać i takimi dwoma elementami, które mogłyby zainteresować inwestorów jest to, że przy obecnie budowanej drodze S6 będą dwa duże węzły komunikacyjne i przez gminę będzie przebiegał drugi tor trasy Gdańsk-Berlin. Chciałbym spowodować większy rozwój i napływ mieszkańców do gminy, która z czasem z różnych przyczyn społecznych powoli się kurczy. Taki jest mój plan na tę kampanię.

Kandydaci do rady powiatu

„Jedynką” na liście KO do Rady Powiatu Słupskiego w okręgu obejmującym gminę Potęgowo, Damnica i Dębnica Kaszubska będzie Artur Małek, m.in prezes fundacji „Promyk Solidarności”.

- W tym dużym okręgu, bardzo ważnym dla nas, kandydują też nasi radni tej kadencji – na miejscu nr 2 jest Anna Pietrzak – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dębnicy Kaszubskiej, pełni funkcję wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Słupskiego. Jest Piotr Basarab, oficer prasowy PSP w Słupsku. Radny tej kadencji, zaangażowany w sprawy gminy Potęgowo - mówił Zbigniew Konwiński.

Liderem listy w Ustce będzie Adriana Cerkowska-Markiewicz, wicedyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy. W okręgu obejmującym gminę wiejską Ustka oraz gminę Smołdzino i Główczyce „jedynką” został Arkadiusz Wielebski, m.in. asystent posła Konwińskiego. Dorota Ziółkowska, przedsiębiorca, przewodzić będzie liście w gminie Kobylnica i Kępice. Wiesław Kamiński – były członek Zarządu Województwa Pomorskiego – otworzy listę w gminie Redzikowo.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza