Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Komunikacja miejska w Słupsku powoli wraca do funkcjonowania sprzed epidemii

Kinga Siwiec
Fot. Krzysztof Piotrkowski
Od poniedziałku 11 maja na prośbę pasażerów ZIM uruchomił dodatkowe kursy na liniach 3 i 19. A od 18 maja planowany jest kolejny etap przywracania funkcjonowania komunikacji miejskiej sprzed epidemii.

Jednym z pierwszych skutków epidemii były zmiany wprowadzone do rozkładów jazdy komunikacji miejskiej. Od tego momentu do naszej redakcji trafiały skargi mieszkańców na przepełnione autobusy oraz problemy z dojazdem do i z pracy, bo niektórych kursów po prostu nie było. Od 11 maja na prośbę pasażerów Zarząd Infrastruktury Miejskiej dołożył trzy dodatkowe kursy – dwa na linii numer 3 (z pętli na 11 Listopada o godz. 16:02 oraz z Krępy Słupskiej o godz. 16:32) oraz jeden na linii numer 19 (w dni powszednie wprowadzony zostaje dodatkowy kurs z pętli na 11 Listopada o godz. 18:09, kurs będzie wykonywany do Osiedla Batorego). Jak informuje ZIM powoli rozkład jazdy będzie wracał do normalności.

- W chwili obecnej, od 18 maja planujemy kolejny etap przywracania funkcjonowania komunikacji. Od tego dnia linie 3, 16 i 18 wracają do rozkładów jazdy obowiązujących w dni powszednie. Oznacza to dwukrotny wzrost częstotliwości ich kursowania (odjazdy co 15 min zamiast obecnych 30min) – mówi Hubert Tosik. - Kolejny etap planujemy od 1 czerwca, kiedy to wszystkie linie (za wyjątkiem 7, 8, 14 i 28, które to w dalszym ciągu pozostaną zawieszone) powrócą do rozkładów jazdy obowiązujących w wakacyjne dni robocze.

Hubert Tosik podaje też, że w dalszym ciągu najbardziej obciążone kursy, w miarę możliwości technicznych, są wzmocnione dodatkowymi autobusami, tzw. bisami, co ma ułatwić korzystanie z komunikacji miejskiej w czasie godzin szczytu.
- Wdrożona została także procedura monitorowania napełnień pojazdów i w razie konieczności pozostałe kursy także zostają wzmocnione bisami – dodaje pracownik Zarządu Infrastruktury Miejskiej.

Zobacz także: Pierwszy w Słupsku mobilny punkt do pobierania wymazów w kierunku koronawirusa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza