Kradzież paliwa w słupskim PKS-ie. Spółka wynajęła detektywa...

  Kradzież paliwa w słupskim PKS-ie. Spółka wynajęła detektywa (wideo)

  Zbigniew Marecki zbigniew.marecki@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Akcja walki ze złodziejami paliwa już zakończyła się zwolnieniem dyscyplinarnym jednego z kierowców w spółce. Sprawa jest rozwojowa. Dotyczy wielu spółek przewozowych w całym kraju.
  Anna Dadel, prezes słupskiego PKS-u nie ukrywa, że na wyjęcie firmy detektywistycznej zdecydowała się po serii maili i sms-ów, w których informowano ją o procederze kradzieży paliwa z autobusów w zarządzanej przez nią spółce.

  - Gdy w czerwcu objęłam stanowisko prezesa, zaczęłam od obserwacji kierowców. W końcu doszłam do wniosku, że ten problem mogę rozwiązać tylko przy pomocy detektywów - mówi Anna Dadel.

  Zadania podjęła się słupska spółka Top Detektyw, która prowadziła obserwacje kierowców autobusów PKS-u na wszystkich liniach międzymiastowych. Jak się okazało, obserwacje były zaskakujące, bo zaobserwowane przypadki kradzieży paliwa dotyczyły nie tylko autobusów ze słupskiej spółki, ale także wielu innych spółek przewozowych w kraju.

  - W praktyce może iść o wielomilionowe straty spółek w całym kraju - uważa prezes Dadel.  Zebrane już materiały były podstawową zwolnienia dyscyplinarnego najmłodszego kierowcy w słupskim PKS-ie. - Będzie także odpowiadał karnie i cywilnie za poniesione przez spółkę straty - zapowiada pani prezes.

  Tego typu rozstań z kierowcami może być więcej, bo detektywi dysponują jeszcze większą liczbą materiałów, gdyż różni kierowcy spuszczali paliwo z autobusów w różnych miejscach i sprzedawali je różnym odbiorcom - taksówkarzom i innym osobom prywatnym. Prezes Dadel ma nadzieję, że ustalenia detektywów zainteresują także innych przewoźników.

  - Tylko we wspólnym działaniu możemy ukrócić ten proceder, który powoduje, że koszty naszej działalności są zafałszowane. Drugim przykładem okradania firmy jest sprzedaż biletów poza kasą fiskalną. Informują nas o tym pasażerowie, którzy jeździli zawieszonymi przez nas liniami. To z tego powodu często na nich koszty były wyższe niż dochody - tłumaczy Anna Dadel.

  Więcej w sobotnim wydaniu "Głosu Pomorza".

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (307)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (307) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone