MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krystyny i Bożeny świętowały w Słupsku (zdjęcia, wideo)

(NELA, MS)
Krystyny i Bożeny na Rynku Rybackim
Krystyny i Bożeny na Rynku Rybackim Kamil Nagórek
Czerwone i zielone elementy stroju, wstążki na kapeluszach oraz charakterystyczne naklejki z żabką dominowały w niedzielę w Słupsku. A wszystko to za sprawą imieninowych Krystyn i Bożen, które hucznie i na wesoło obchodziły swoje święto.
Imieniny Krystyny i Bożeny

Imieniny Bożeny i Krystyny

Bogusław X został przyjacielem Krystyn
Bogusław X został przyjacielem Krystyn Kamil Nagórek

Bogusław X został przyjacielem Krystyn
(fot. Kamil Nagórek)

Organizatorką obchodów była Krystyna Danilecka - Wojewódzka, radna ze Słupska. Rozpoczęła od gorącego powitania wszystkich uczestniczek. Przybyło wiele uśmiechniętych i pełnych optymizmu solenizantek. Głośno odśpiewały hymn na swoją cześć, częstowały cukierkami i zarażały dobrym humorem. Były uściski i ciepłe słowa.

-To są drugie imieniny słupskich Krystyn, które w tym roku przytulają Bożeny - mówi Krystyna Danilecka - Wojewódzka.

Podczas wydarzenia wyróżniono imieninowe seniorki. Najstarsze solenizantki to Pani Krystyna Kardasz i Wójcicka. Obie mają po 88 lat. Panie otrzymały kwiaty i gorące życzenia od posła Zbigniewa Konwińskiego, dyrektora słupskiego szpitala Ryszarda Stus, a także Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Watemborskiego, któremu towarzyszyła żona.

- Jestem przekonany, że ten promienny uśmiech będzie towarzyszył Paniom nie tylko dzisiaj, ale przez cały czas. Natomiast torebki będą pełne pieniędzy - tego wszystkiego życzy Ryszard Stus.

Imprezę ożywił reaktywowany zespół wojskowy Wiarusy, który powitał Panie pieśnią

- Jadę do ciebie Krystyno, szybciej niech płynie już czas - śpiewał starszy kapral Zygmunt Chojnowski. Panowie odśpiewali także znane pieśni: "Słońce niech wschodzi" i "Chabry z poligonu".

Sponsorzy wydarzenia przygotowali dla uczestniczek atrakcyjne nagrody, jedną z nich było zaproszenie na zabiegi kosmetyczne do salonu Paula Roccialli. Otrzymała je Krystyna Łuczkowska, posiadaczka najdłuższych, 120-centymetrowych włosów.

- 10 lat hodowałam włosy, nie mam zamiaru ich obcinać. Z nagrody jestem niezmiernie dumna. Tradycja nakazuje mi zapuszczać włosy bo pochodzę z Mazowsza, a tam każda kobieta może się takimi pochwalić - mówi Krystyna Łuczkowska.

Podczas obchodu solenizantki z Rynku Rybackiego przeszły ulicą Mostnika w kierunku Sienkiewicza. Uroczyście otworzyły Salon Urody Krystyna i SPA "Bożena" przy ulicy Mostnika, przystroiły pomnik Bogusława X, a Henryka Sienkiewicza mianowały Patronem Mężów Krystyn. Na zakończenie imprezy zostały zaproszone przez organizatorkę na pyszne ciasto i gorącą kawę do Gastronomii Słupskiej Bożeny Hołowienko.

Skąd pomysł na obchody imienin Krystyny i Bożeny?

- Pomysł narodził się 15 lat temu. Jego pomysłodawcą jest dziennikarska Krystyna Bochenek, która zainspirowała mnie do wspólnych obchodów imienin Krystyn - tłumaczy Krystyna Danilecka - Wojewódzka. Organizacja takich imprez sprawia mi wiele radości. I mam nadzieję, że udziela się innym - dodaje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza