Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Barbara Dykier o kandydaturze Adama Sędzińskiego na prezydenta Słupska: „To nie koń trojański”

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Wideo
od 7 lat
Barbara Dykier stanowczo zaprzecza, że Adam Sędziński, sekretarz gminy Redzikowo i kandydat na prezydenta Słupska to „koń trojański” mający osłabić pozycję miasta w relacjach z wiejskim samorządem. „Absolutnie dementuję te pogłoski” – odpowiada.

Kandydatura Adama Sędzińskiego na prezydenta Słupska wzbudziła gorące dyskusje w przestrzeni publicznej ze względu na piastowane przez niego stanowisko w gminie Redzikowo. Niektórzy mieszkańcy twierdzą, że jego relacja z wiejskim samorządem mogłaby osłabić pozycję miasta w kolejnych dążeniach do poszerzania granic administracyjnych. Od decyzji Adama Sędzińskiego dystansuje się wójt gminy Redzikowo, Barbara Dykier.

- Nigdy nie posługiwałam się w swoich relacjach z moimi koleżankami, kolegami samorządowcami, w tym również z władzami Słupska, podstępem. Słyszę w przestrzeni publicznej, że pan Adam Sędziński to "koń trojański". Absolutnie dementuję te pogłoski. Po drugie – nigdy nie odważyłabym się reżyserować życia prywatnego, kariery zawodowej moim współpracownikom – powiedziała podczas ostatniej konferencji prasowej Barbara Dykier, wójt gminy Redzikowo.

Podkreśliła jednocześnie, że cieszy się z rozwoju samorządowych karier byłych i obecnych urzędników gminy Redzikowo.

- Szanuję decyzję moich współpracowników, wielu z nich dzisiaj już obejmuje prestiżowe stanowiska w innych samorządach. To jest wiceburmistrz, sekretarz, czy też kierownicy ważnych referatów w poszczególnych gminach powiatu słupskiego. Oczywiście żal mi było rozstawać się, bo byli to naprawdę dobrzy współpracownicy, ale zawsze trzymam za nich kciuki, bo to jest realizacja ich planów, ambicji. Z drugiej strony dumna jestem, że te osoby właśnie wyszły z naszej gminy, naszego urzędu i ta wiedza, którą pozyskały w urzędzie pozwoliła im na taki prestiżowy awans – dodała wójt.

Podczas prezentacji swojej kandydatury, Adam Sędziński zapytany o stanowisko w sprawie dalszych dążeń zmierzających do poszerzenia granic Słupska odpowiedział: - Zawsze staram się patrzeć na kwestię rozwoju miasta z perspektywy całej społeczności. W przypadku ewentualnego poszerzenia granic, kluczowe jest dla mnie uwzględnienie opinii i potrzeb wszystkich mieszkańców.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Oprócz Adama Sędzińskiego, o najważniejsze stanowisko w miejskim urzędzie powalczy również Krystyna Danilecka-Wojewódzka (obecna prezydent), Paweł Szewczyk (radny z klubu PO) i Adam Treder (radny z klubu PiS).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza