Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Moc atrakcji w długi weekend. Sprawdź, gdzie odbędą się najciekawsze imprezy

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Dożynki Rybne i Święto Ustki w 2021 roku.
Dożynki Rybne i Święto Ustki w 2021 roku. archiwum
Dożynki, festyny, warsztaty i obchody wyjątkowych świąt. Przedstawiamy najciekawsze imprezy z regionu, na które warto będzie się wybrać w nadchodzący, długi weekend.

Sobota (13.08)

Dożynki Rybne – Święto Ustki (Ustka)

Święto Ustki potrwa aż do poniedziałku. Impreza rozpocznie się w sobotę o 11:30 wpłynięciem kutrów do portu. Później, odbędą się warsztaty dla dzieci (godz. 12, port wschodni), zostanie odsłonięta wystawa „Ustka – dawna osada rybacka” (godz. 15, ul. Portowa), odbędzie się gra miejska „Rybim szlakiem” (godz. 16, Dom Kultury w Ustce). Następnie zaplanowano koncerty na plaży – występ kapeli ludowej (godz. 17), koncerty zespołów szantowych (od godz. 18) Kubryk, Handszpaki, Banana Boat. Każdego dnia imprezy (w godz. 10-22) na promenadzie nadmorskiej odbywać się będzie jarmark dożynkowy.

Festyn charytatywny „Dla Irka” (Kruszyna, gm. Kobylnica)

Organizatorzy zapraszają na festyn charytatywny, z którego wszelkie dochody zostaną przekazane na rzecz Ireneusza Borkowskiego, słupskiego społecznika znanego z akcji „Dobroczynny Wóz Irka”, którego dom ucierpiał w pożarze. Wystąpią lokalne zespoły i soliści, odbędą się licytacje i loterie fantowe, animacje dla dzieci czy jazdy na kucyku. Wystawiony zostanie pchli targ, stoiska z rękodziełem, ciastami, przetworami. Festyn potrwa od 10 do 16 (Kruszyna 40). Wstęp wolny.

Spotkanie z językiem polskim (Słupsk)

Kolejne spotkanie w ramach akcji „Jasne jak Słońce!” Słupskiego Ośrodka Kultury. Tym razem, mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w warsztatach, zabawach i wykładach na temat zawiłości języka polskiego na placu zabaw przy ul. Hubalczyków. Start o godz. 11, wstęp wolny.

Kino na Leżakach w Parku Wodnym Redzikowo

Na terenie letniego placu zabaw przed parkiem (o godz. 21:30), odbędzie się bezpłatna projekcja filmu „8 rzeczy których nie wiecie o facetach”. Organizatorzy (Centrum Usług Społecznych Gminy Słupsk i Spółdzielnia Socjalna „Pomocna Dłoń”) zapraszają na imprezę wszystkich mieszkańców regionu.

Niedziela (14.08)

Dożynki Rybne – Święto Ustki (Ustka)

Drugi dzień usteckiej imprezy rozpocznie się inscenizacją rybacką „Połów plażowy z użyciem niewodu” (godz. 10, plaża wschodnia przy falochronie). Na godz. 12 zaplanowano start Fishparady ulicą Marynarki Polskiej (początek w okolicy Banku Spółdzielczego). Pół godziny później nastąpi oficjalne otwarcie Dożynek Rybnych (mała scena na promenadzie) – będzie wystąpienie burmistrza, występ orkiestry dętej oraz uroczyste wręczenie nagrody „Króla śledzia”. Wieczorem odbędą się koncerty (od godz. 19:30, scena na plaży wschodniej) – wystąpią Golden Life i Lemon

Święto Wojska Polskiego (Słupsk)

7. Pomorska Brygada Obrony Wybrzeża oraz Komitet Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Historycznych przy Prezydencie Miasta Słupska zapraszają do uczestnictwa w uroczystościach Święta Wojska Polskiego. Uroczystości rozpocznie Msza Św. w Kaplicy Garnizonowej 7. Pomorskiej Brygady Obrony Wybrzeża (godz. 10, ul. Bohaterów Westerplatte). Od godziny 11 na placu apelowym 7. PBOW będą przemówienia okolicznościowe, wręczenie medali, odznaczeń i stopni wojskowych oraz apel pamięci i salwa honorowa. Do godz. 14 dla mieszkańców będzie zorganizowany Dzień Otwartych Koszar. Zostanie zaprezentowany sprzęt wojskowy, a także pokaz Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Grzmot”. Nie zabraknie niespodzianek także dla dzieci.
Pod pomnikiem Żołnierza Polskiego, na pl. Zwycięstwa, będzie można złożyć kwiaty oddając hołd żołnierzom oraz pamięci tych, którzy odeszli broniąc Rzeczypospolitej Polskiej (składanie wiązanek od godz.12.30). Jak informuje słupski samorząd: "Z uwagi na wyjątkowy charakter tego dnia o godz. 12, w Parku Waldorffa, w ramach Garden Party u Karola odbędzie się Koncert Patriotyczny, specjalnie z okazji i na okoliczność Święta Wojska Polskiego, wykonany przez "WZW WIARUSY" im. ppłk Lek. Stanisława Szarmacha".

Potańcówka nad Słupią (Słupsk)

Muzyka wykonywana prze & Band Kapelę znad Słupii rozbrzmi na słupskich Bulwarach przy Młodzieżowym Domu Kultury. Organizatorzy (SOK i Centrum Informacji Turystycznej) zachęcają do wyjścia z domu i skorzystania z miejskiego parkietu. Start o godz. 18, wstęp wolny.

Poniedziałek (15.08)

Dożynki Rybne – Święto Ustki (Ustka)

Na ostatni dzień usteckiego święta zaplanowano oficjalne uroczystości z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego. O godz. 11 (port wschodni) odbędzie się Msza Święta z ORP „Wigry”. O 11:30 zostanie wystawiona warta honorowa przy Pomniku „Ludziom Morza”. Uroczysty apel zaplanowano natomiast na godz. 12. Będzie możliwość zwiedzenia ORP „Wigry” (godz. 15-17), a na promenadzie nadmorskiej zorganizowana zostanie ekologiczna gra plenerowa dla młodzieży (godz. 15).

Święto Matki Boskiej Zielnej (Swołowo, gm. Słupsk)

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza na obchody święta Matki Boskiej Zielnej. Centralnym punktem wydarzenia będzie Msza Święta w swołowskim kościele. Później, na terenie Zagrody Albrechta, w godz. 10-17, odbędzie się kiermasz rękodzieła, jarmark ziołowy, koncert i warsztaty dla najmłodszych. Wstęp kosztuje 8 zł, dzieci poniżej 7 roku życia wchodzą za darmo.

Święto Swojskiego Chleba (Piaszno, gm. Tuchomie)

W Piasznie odbędzie się Święto Swojskiego Chleba. Początek imprezy o godz. 15. W programie: warsztaty rękodzielnicze (garncarstwo, wikliniarstwo, ekotorby, malowanie na szkle), pieczenie podpłomyków, wystawa maselnic, konkurs na najpiękniejszy wianek, występy artystyczne: zespół Sami Swoi, Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca z Tuchomia, Płomykowe Nutki.

Urodziny Borowej Ciotki (Płotowo, gm. Bytów)

Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie zaprasza do Zagrody Styp-Rekowskich w Płotowie na Imieniny Borowej Ciotki. Wyjątkowa impreza odbędzie się w godz. 12-16. W programie: stoiska twórców ludowych (rzeźba, malarstwo i inne), stoiska z regionalnymi produktami spożywczymi, bezpłatne warsztaty malowania "kaszubskich lampionów" i wyplatania wianków, występ kaszubskiego zespołu "Modraki" z Parchowa. Borowa Ciotka, tradycyjnie, jak co roku będzie częstować wszystkich przysmakami. Kulinarnie zaprezentują się także Koła Gospodyń Wiejskich z ziemi bytowskiej. Wstęp: 10 złotych. Dzieci do lat 6: bezpłatnie. Kim jest Bòrowô Cotka? To opiekunka leśnych zwierząt, ptaków i dobrych ludzi. Dobrotliwy duch borów i lasów, dający rodzicom upominki dla dzieci. Występuje w postaci staruszki ubranej w brązowe odzienie, przewiązanej zielonym pasem z igliwia, w wianku z szyszek na głowie i laską do podpierania w ręku. W tej roli wystąpi pracownica bytowskiego muzeum.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza