Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Park obywatelski, czyli Park Witkacego w Słupsku. Teraz to chcą zbudować atrakcję

Grzegorz Hilarecki
Grzegorz Hilarecki
Park obywatelski, czyli Park Witkacego w Słupsku. Teraz to chcą zbudować atrakcję
Park obywatelski, czyli Park Witkacego w Słupsku. Teraz to chcą zbudować atrakcję Krzysztof Piotrkowski
Park Witkacego na Osiedlu Niepodległości można nazwać parkiem obywatelskim, wszak kolejne inwestycje tu powstają za sprawą budżetu obywatelskiego. Właśnie kończy się VI etap rozbudowy, a za chwilę zacznie się głosowanie w budżecie obywatelskim na kolejny rok i pewnie, jak co roku, mieszkańcy osiedla zagłosują na kolejny - VII etap rozbudowy.

Zacznijmy od trwającej właśnie inwestycji. W parku, z pewnymi kłopotami, powstają nowe alejki. Umowę z firmą Zimar z Bytowa podpisano 17 września i ma ona trzy miesiące na zakończenie inwestycji.Szybko zabrała się ona do pracy, może za szybko, bowiem ze względu na warunki pogodowe,beton na alejce wylano tak, że popękał. Trzeba było go skuć i zacząć jeszcze raz.Tym niemniej prace dobiegają końca.

Za 329 tysięcy złotych powstają tam nowe alejki oraz strefa relaksu. Będzie tam miejsce do gier stolikowych.

- To powinno być dobre miejsce do wypoczynku dla starszych mieszkańców - uważa radny Bogusław Dobkowski z PO, który od początku budowy parku angażuje się głosowania nad tą inwestycją.- Nie inaczej jest przy budżecie obywatelskim na 2021 roku. Planujemy tu budowę prawdziwej atrakcji, czyli ścianki wspinaczkowej. Początkowo chcieliśmy, by była to najlepsza i największa tego typu ścianka na Pomorzu, ale koszt oszacowano na ponad 500 tysięcy złotych, co przekracza kwotę na zadanie infrastrukturalne w budżecie obywatelskim. Do tego mieszkańcy Osiedla Zachód też chcieli, by coś u nich powstało. Tak więc porozumieliśmy się, by ścianka była mniejsza, ale równie fajna, tyle że dla dzieci w wieku podstawówki. Natomiast na Osiedlu Zachód ma powstać boisko. Liczymy więc na głosy mieszkańców.

Słupski budżet obywatelski 2021 w cieniu pandemii

W tym roku będzie głosowanie głównie przez internet. Ale miasto przygotuje dwa punkty, dla tych którzy nie chcą lub nie mogą zagłosować z domu. Od 16 listopada od północy do godziny 23.59 30 listopada będzie można oddać od jednego do sześciu głosów na zadania z budżetu obywatelskiego:

  • * jeden głos na zadanie infrastrukturalne ogólnomiejskie,
  • * jeden głos na zadanie infrastrukturalne lokalne,
  • * jeden głos na zadanie infrastrukturalne dedykowane szkołom,
  • * od jednego do trzech głosów na zadanie społeczne.

Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska: - Chcemy przekazać informację dotyczącą punktów do głosowania - co roku zlokalizowane one były głównie w budynkach Miejskiej Biblioteki Publicznej, w Słupskim Ośrodku Sportu i Rekreacji czy Parku Wodny Trzy Fale. W tym roku miały być one otwarte w filiach MBP, z uwagi na konieczność dostępu do komputerów (głosowanie jedynie elektroniczne) - jednakże biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną wszystkie czytelnie zostały zamknięte, dlatego też w tym roku udostępnimy mieszkańcom i mieszkankom naszego miasta dwa punkty do głosowania - w pokoju nr 8 w ratuszu przy pl. Zwycięstwa 3, w SCOPiEsie przy ul. Niedziałkowskiego 6. Punkty do głosowania będą czynne w godzinach otwarcia urzędu. Aby móc skorzystać każdy będzie musiał oczywiście mieć zakryte usta i nos oraz zdezynfekować dłonie.

Ci którzy, wolą zagłosować przez internet, będą to mogli zrobić na stronie: slupsk.konsultacjejst.pl

Przed głosowaniem przedstawimy projekty, na które można oddać głosy.

Zobacz także: Park Waldorffa wypiękniał aż za bardzo i zaczęły ginąć z niego rośliny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza