Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Program chodnikowy w Słupsku w ogniu pytań. Trotuary i jezdnie zaplanowane do wymiany w centrum Słupska

Grzegorz Hilarecki
Grzegorz Hilarecki
Program chodnikowy w Słupsku w ogniu pytań
Program chodnikowy w Słupsku w ogniu pytań Łukasz Capar
W konsultacjach władze Słupska pytają mieszkańców o planowany remont chodników w obszarze rewitalizacji na najbliższe lata. Sprawdziliśmy też, które jezdnie planowane są do wyremontowania.

Na przykład, dokumentacja na chodnik na ulicy Staszica ma powstać w 2023 roku, tymczasem jezdnia jest w jeszcze gorszym stanie. Na tym przykładzie okazuje się, że program chodnikowy w Słupsku to program chodnikowy, a naprawa dróg to zupełnie coś innego.

Słupskie Porozumienie Obywatelskie po przeczytaniu zarządzenia prezydenta miasta o konsultacjach programu chodnikowego w strefie rewitalizacji zapytało, czy skoro urzędnicy zaplanowali remont chodnika, to czy naprawią też ulicę, która jest w tragicznym stanie?

Mowa o ulicy Staszica, która wraz z Niedziałkowskiego i Chopina znalazły się w gronie tych, które wytypowano w najbliższych latach do zaprojektowania nowych chodników, a potem ich zrobienia.

"W przypadku ul. Staszica to poprawy wymaga również jezdnia, gdzie występują zapadnięcia. Czy również jezdnia zostanie naprawiona? - zapytało SPO.

Odpowiedział wiceprezydent Marek Goliński: - Obecnie nie jest planowane wykonanie inwestycji obejmującej przebudowę jezdni ul. Staszica. Z programu chodnikowego finansowane są wyłącznie prace obejmujące wymianę nawierzchni lub budowę miejskich trotuarów. Natomiast przebudowa i modernizacja jezdni realizowana jest w ramach zadania pod nazwą: Program poprawy bezpieczeństwa i funkcjonalności układu komunikacyjnego obszaru rewitalizacji etap - I. Na lata 2023-2025 przewidziano realizację siedmiu ulic (8 ulic zrealizowano).

Zajrzeliśmy do tego programu. Oto lista ulic do zrobienia do 2025 roku w obszarze rewitalizacji: Wrocławska (jest już w realizacji), Murarska, Rybacka (2022), H. Pobożnego, Niemcewicza, Szkolna i Kołłątaja (2024).

Standard na każdej z tych ulic to wykonanie jezdni, ścieżek rowerowych, nasadzeń. Wszystko z dobrych materiałów.

W Słupsku są tak formalnie dwa programy naprawy chodników. Pierwszy w obszarze rewitalizacji. Tu miasto chce w przyszłym roku zrobić dokumentację przebudowy trotuarów na ul. Chopina. Wykonać na: Murarskiej, Placu Dąbrowskiego, Lutosławskiego, Szkolnej, Moniuszki (2023), przystanki na ul. Sienkiewicza, Wolności, Deotymy, Tuwima (dostosowanie dla osób niepełnosprawnych). Chodniki na Wandy, Wita Stwosza, Słowackiego powstaną w 2024 roku.

Będą też remontowane chodniki poza centrum. Prezydent Goliński informuje, że chodniki do naprawy w Słupsku można zgłaszać w formie pism i petycji oraz podczas konsultacji społecznych.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza