Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

RAPORT: Koronawirus w Polsce. Sytuacja w Słupsku i regionie

RED
Archiwum Polska Press
W Polsce jest coraz więcej przypadków zakażenia koronawirusem. Na bieżąco informujemy o sytuacji w naszym regionie. Zobacz specjalny RAPORT na GP24.PL

10 marca 2020 godzina 15:00

Otrzymaliśmy kilka informacji od zaniepokojonych mieszkańców, że dwoje lekarzy pracujących w Szpitalu Miejskim w Miastku ma nakazaną kwarantannę po powrocie z Włoch i nie za bardzo jej przestrzega. WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT, KLIKNIJ

10 marca 2020 godzina 14:00

Jak poinformował Włodzimierz Sławny, dyrektor słupskiego sanepidu, we wtorek nadzorowi epidemiologicznemu w Słupsku i powiecie słupskim podlegają już 42 osoby. Chodzi o osoby, które przyjechały do naszego regionu po kontakcie z osobami, które mieszkają na terenach, gdzie rozwija się zachorowalność na koronawirusa.

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek podczas konferencji prasowej kierownictwa słupskiego ratusza Włodzimierz Sławny, dyr. słupskiego sanepidu, który swoją działalnością obejmuje Słupsk i powiat słupski, powiedział , że wtedy nadzorowi epidemiologicznemu w Słupsku i powiecie słupskim podlegało 31 osób. Tak więc doszło do zwiększenia liczby osób nadzorowanych przez sanepid.

Według dyrektora Sławnego w Słupsku na dzisiaj nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania na koronawirus. Nikt też nie jest objęty kwarantanną domową.

Przypomnijmy: monitoring epidemiologiczny polega na codziennym kontaktowaniu się osobami , które wróciły lub przyjechały z rejonów, gdzie zakażenie koronawirusem stwierdzono.

Przy okazji we wtorek dowiedzieliśmy się, że dyr. Sławny tego dnia spotkał się m.in. w starostwie słupskim z samorządowcami z powiatu słupskiego. Podczas rozmowy z nimi odpowiadał na pytania i mówił o tym, że aby ustrzec się przed zachorowaniem, to trzeba zachowywać ogólne zasady higieny.

Trwa głosowanie...

Czy stosujesz się do zaleceń i działań profilaktycznych, które zmniejszają ryzyko zakażenia wirusem?

9 marca 2020, godzina: 19:30

Wojewoda Pomorski w związku z zagrożeniem pojawienia się na terenie woj. pomorskiego koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującego chorobę COVID-19, wydał dziś (poniedziałek, 9 marca 2020 r.) kolejne decyzje wprowadzające stan podwyższonej gotowości w szpitalach. Stan podwyższonej gotowości wprowadzono w:

  • SPSZOZ w Lęborku, ul. Węgrzynowicza 13,
  • Szpitalu Miejskim w Miastku, ul. Wybickiego 30,
  • Szpitalu Puckim, ul 1-go Maja 13 a, Puck,
  • Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie, ul. Piechowskiego 36,
  • Szpitalach Tczewskich, ul. 30-go Stycznia 57/58,
  • Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach, ul. Leśna 10.

Stan podwyższonej gotowości w tych szpitalach oznacza: poszerzenie wolnej bazy łóżkowej, zabezpieczenie personelu medycznego w stałej gotowości do udzielania świadczeń zdrowotnych, przygotowanie do przyjęcia i pozostawanie w stałej gotowości do przyjmowania z możliwością izolacji pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

9 marca 2020, godzina: 19:20

Na Pomorzu 25 osób jest objętych kwarantanną domową w związku z zagrożeniem koronawirusem. Dwóch pacjentów w szpitalu z podejrzeniem. Na Pomorzu cały czas nie odnotowaliśmy pierwszej infekcji koronawirusem - 25 osób jest objętych kwarantanną domową, a dwóch pacjentów jest hospitalizowanych z podejrzeniem. Służby sanitarne i szpitale cały czas są w stanie podwyższonej gotowości. WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT, KLIKNIJ

9 marca 2020, godzina: 19:10

Pomorski Kurator Oświaty Małgorzata Bielang wydała rekomendacje w sprawie wycieczek szkolnych: "Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie przedszkoli, szkół i placówek oświatowych województwa pomorskiego. W związku z obecną sytuacją związaną z zagrożeniem zakażenia koronawirusem Wojewoda Pomorski i Pomorski Kurator Oświaty rekomendują nieorganizowanie wycieczek szkolnych, a także nieuczestniczenie w imprezach masowych, plenerowych i szkolnych do chwili ustania zagrożenia."

9 marca 2020, godzina: 15:00

Komunikat Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego: "Po dokonaniu analizy sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Wojewoda Pomorski rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych."

9 marca 2020, godzina: 14:00

W Słupsku i powiecie słupskim 31 osób jest objętych monitoringiem epidemiologicznym. Poinformował o tym w poniedziałek podczas konferencji prasowej kierownictwa słupskiego ratusza Włodzimierz Sławny, dyr. słupskiego sanepidu, który swoją działalnością obejmuje Słupsk i powiat słupski. WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT, KLIKNIJ

Słupskie szkoły, firmy i przewoźnicy chcą walczyć z koronawi...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: RAPORT: Koronawirus w Polsce. Sytuacja w Słupsku i regionie - Głos Pomorza

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza