MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sesja Rady Gminy Kobylnica inna niż wszystkie. Bez wójta Leszka Kulińskiego... Ostatnie pożegnanie jutro

Magdalena Olechnowicz
W czwartek, 13 czerwca, odbyła się III, absolutoryjna sesja Rady Gminy Kobylnica. Było to niestety inne niż zazwyczaj spotkanie, ponieważ zabrakło na niej Wójta Leszka Kulińskiego, który zmarł w sobotę, 8 czerwca. Rada Gminy udzieliła absolutorium dla Wójta Gminy Kobylnica z tytułu wykonania budżetu za rok 2023. Rozpoczynając sesję, radni i zebrani uczcili minutą ciszy pamięć Wójta.
W czwartek, 13 czerwca, odbyła się III, absolutoryjna sesja Rady Gminy Kobylnica. Było to niestety inne niż zazwyczaj spotkanie, ponieważ zabrakło na niej Wójta Leszka Kulińskiego, który zmarł w sobotę, 8 czerwca. Rada Gminy udzieliła absolutorium dla Wójta Gminy Kobylnica z tytułu wykonania budżetu za rok 2023. Rozpoczynając sesję, radni i zebrani uczcili minutą ciszy pamięć Wójta. UG Kobylnica
W czwartek, 13 czerwca, odbyła się III, absolutoryjna sesja Rady Gminy Kobylnica. Było to niestety inne niż zazwyczaj spotkanie, ponieważ zabrakło na niej Wójta Leszka Kulińskiego, który zmarł w sobotę, 8 czerwca. Rada Gminy udzieliła absolutorium dla Wójta Gminy Kobylnica z tytułu wykonania budżetu za rok 2023. Rozpoczynając sesję, radni i zebrani uczcili minutą ciszy pamięć Wójta.

Minutą ciszy rozpoczęto dzisiejszą sesję Rady Gmina Kobylnica. Puste miejsce było niezwykle wymowne. Wójt, choć uśmiechał się ze zdjęcia, nie mógł być obecny...

- Był to moment, który pozwolił wspólnie oddać hołd człowiekowi, który przez wiele lat dawał całego siebie gminie i pracy dla rzecz mieszkańców naszej gminy. Jego nieoceniona praca i zaangażowanie na rzecz naszej gminy pozostaną na zawsze w naszej pamięci - mówią radni i pracownicy Urzędu.

Dzisiejsza absolutoryjna sesja Rady Gminy Kobylnica była inna niż wszystkie.

- Było to niestety inne niż zazwyczaj spotkanie, ponieważ zabrakło na niej NASZEGO Wójta Leszka Kulińskiego, który odszedł od nas kilka dni temu... - mówią uczestniczący w sesji.

Rada Gminy na dzisiejszym posiedzeniu udzieliła absolutorium dla Wójta Gminy Kobylnica z tytułu wykonania budżetu za rok 2023.

Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński zmarł nagle w sobotę, 8 czerwca. Ostatnie pożegnanie odbędzie się w piątek, 14 czerwca. W Urzędzie Gminy Kobylnica wyłożona jest księga kondolencyjna. W całej gminie odwołano wszystkie imprezy. W żałobie jest nie tylko gmina Kobylnica, ale całe Pomorze...

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na piątek 14 czerwca. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się wystawieniem urny w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kobylnicy o godz. 10.30. O godzinie 11.00 zostanie odprawiona Msza święta żałobna w kościele. We Mszy będą uczestniczyć Rodzina i oficjalne delegacje.

Po mszy świętej nastąpi przejazd na Stary Cmentarz w Słupsku (kondukt od bramy przy ul. Lotha). Około godz. 12.30 rozpocznie się ceremonia pogrzebowa. Zarówno Msza jak i pogrzeb odbędą się z honorami.

- Zgodnie z wolą Rodziny zmarłego uprzejmie informujemy, że podczas ceremonii pogrzebowej osoby uczestniczące w ostatnim pożegnaniu śp. Leszka Kulińskiego są proszone o nieskładanie kondolencji rodzinie i bliskim. Zamiast kwiatów i wieńców, zgodnie z wolą Rodziny, prosimy o przekazywanie datków na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku. Wolontariusze hospicjum będą obecni pod kościołem oraz na cmentarzu, gdzie będą zbierać datki - informuje Maciej Szczakowski, Referent ds. Wizerunku Gminy.

Leszek Kuliński miał 66 lat. Wójtem Gminy Kobylnica był od 1998 roku. Właśnie rozpoczął siódmą kadencję.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza