Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szturm na zakłady fryzjerskie w Bytowie. Nożyczki w dłoń! (zdjęcia)

Sylwia Lis
Po wielu tygodniach fryzjerzy otwierają swoje salony.
Po wielu tygodniach fryzjerzy otwierają swoje salony. Sylwia Lis
Telefony fryzjerów nie milkną. Dziś, po wielu tygodniach fryzjerzy otwierają swoje salony. To efekt trzeciego etapu odmrażania gospodarki. Wizyta u fryzjera będzie wyglądała nieco inaczej niż wcześniej.

Na tę chwilę dość długo czekali i klienci i fryzjerzy. Koronawirus zamknął salony na kilka tygodni. W oczy właścicieli salonów zajrzało widmo bankructwa. Wielu z nich było zmuszonych zwolnić pracowników, inni skorzystali z urlopów lub tak zwanego postojowego.
- Zgodnie z wytycznymi zamknęłam salon – mówi Ania Choszcz, właścicielka salonu La Visage w Bytowie. – Na szczęście udało mi się zachować cały skład i nikogo nie zwolniłam. Skorzystałam z pomocy rządowej i wzięłam pięć tysięcy pożyczki. Dzięki temu moje pracownice systematycznie otrzymywały wynagrodzenie. Oczywiście jak większości moich kolegów i koleżanek czekałam na trzeci etap odmrożenia gospodarki, co pozwoliło mi dzisiaj otworzyć mój salon.
A nie było to łatwe, bo wizyta u fryzjera i kosmetyczki będzie wyglądała inaczej niż dotychczas. Chodzi o nowy reżim sanitarny i zasady bezpieczeństwa.
- Do dzisiejszego otwarcia mój salon przygotowywałam kilka dni – mówi pani Ania. – Oczywiście zaczęłam od spotkania z moimi pracownicami, gdzie omówiliśmy zasady bezpieczeństwa i system pracy, bo wprowadziliśmy zmianowość.
Tak więc w salonie pojawiły środki dezynfekujące dla klientów, rękawiczki, maseczki i przepierzenia z pleksi. Fryzjerzy mają maseczki i przyłbice.
- Zgodnie z wytycznymi nasi klienci nie będą mogli korzystać z telefonów komórkowych, niestety, nie będziemy mogły ich poczęstować kawą, czy herbatą – mówi pani Ania i przyznaje, że od kilku dni telefon nie milknie.
- Po tak długim czasie w kwarantannie każdy marzy o wizycie u fryzjera i pięknej fryzurze – przyznaje pani Ania. – Oczywiście chodzi nie tylko o ładne obcięcie włosów, ale też koloryzację. Z minuty na minutę nasz terminarz się zapełnia. Serdecznie zapraszamy.
Pani Ania zapewnia, że ceny w salonie pozostają bez zmian.
Do czego są zobowiązane salony kosmetyczne i fryzjerskie? Przede wszystkim do ochrony i dbania o bezpieczeństwo zarówno wszystkich pracowników, jak i klientów korzystających z usług:
•Należy zachować bezpieczną odległość 1,5 m między stanowiskami pracy i pracownikami, a jeśli nie można zachować tej odległości - konieczne jest ustawienie przepierzenia między stanowiskami pracy.
•Należy nosić rękawiczki, maseczki a nawet gogle i przyłbice przy wykonywaniu usług, o ile to możliwe by chronić oczy, usta i nos.
•Należy stosować strój specjalistyczny: odzież ochronną, jednorazową lub tekstylną.
•Umawianie wizyt jest możliwie najbezpieczniejsze tylko przez telefon lub internet.
Jakie wytyczne otrzymały salony fryzjerskie i kosmetyczne, żeby maksymalnie chronić klientów?
•Należy przyjmować tylko osoby zdrowe
•Liczba klientów w salonie powinna być ograniczona – przyjmować ich należy w odpowiednich odstępach czasowych.
•Rekomendujemy rezygnację z poczekalni. Rzeczy osobiste klienci mogą przechowywać w workach, żeby się ze sobą nie stykały.
•Konieczne jest zachowanie bezpiecznej odległości 1,5 m między klientami.
•Klientów prosi się o noszenie maseczek i rękawiczek jednorazowych lub dezynfekcję rąk.
•Używane akcesoria i tekstylia powinny być jednorazowe lub wielorazowe, ale odpowiednio zdezynfekowane lub uprane po każdym kliencie (pranie 60 stopni.)
•Nie zaleca się serwowania kawy/herbaty - wyjątkiem jest woda w jednorazowych opakowaniach.
•Nie należy używać telefonów komórkowych.
•Zaleca się usunięcie testerów produktów.
•Preferowana płatność - w sposób bezdotykowy.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza