Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Szkole Podstawowej w Starkowie (gm. Trzebielino) odbyła się konferencja podsumowująca projekt "Erasmus-plus"

Andrzej Gurba
Andrzej Gurba
Konferencja w Starkowie
Konferencja w Starkowie

W Szkole Podstawowej w Starkowie (gm. Trzebielino) odbyła się konferencja podsumowująca niemal dwuletni udział nauczycieli i uczniów w projekcie Europejskim „Erasmus plus- Edukacja szkolna”.

Uczestników konferencji przywitała Beata Kiedrowska, dyrektorka szkoły w Starkowie, która podzieliła się ze słuchaczami refleksjami na temat unijnego projektu realizowanego w tej placówce. Podziękowała wójtowi Tomaszowi Czechowskiemu i radnym gminy Trzebielino za współpracę i wsparcie w realizacji projektu. Podziękowania kierowała również do swoich pracowników-nauczycieli uczestniczących w projekcie i nauczycieli spoza projektu, którzy angażowali się w działania projektowe.
Z krótkimi referatami wystąpiły nauczycielki: Emilia Juchniewicz (język polski), Kamila Pestka-Połczyński (koordynator projektu, język angielski), Małgorzata Zacholska (język niemiecki).

Emilia Juchniewicz mówiła m.in. o celach, jakie przyświecały projektowi i w jaki sposób je realizowano na terenie placówki oraz w jaki sposób wszystkie działania wpływały na podniesienie jakości uczenia w szkole w Starkowie.

Kamila Pestka-Połczyńska przedstawiła szczegółowy plan Erasmusa w Starkowie oraz omówiła krok po kroku sposoby aplikowania do tego projektu. Podzieliła się również wiedzą na temat dydaktyki i metodyki pracy nauczania języka angielskiego, którą zdobyła podczas wyjazdów zagranicznych w ramach programu Erasmus plus. Omówiła również korzyści, jakie z tego tytułu płyną dla uczniów.

Małgorzata Zacholska podzieliła się refleksjami na temat współpracy międzynarodowej między uczniami ze Szkoły Podstawowej w Starkowie, a ich rówieśnikami ze szkoły z Warny
w Bułgarii. Przedstawiła zasady takiej współpracy oraz korzyści płynące dla uczniów z wymiany. Są plany spotkania rówieśników z obu współpracujących szkół w Berlinie, najprawdopodobniej już w przyszłym roku szkolnym.

W drugiej części uczniowie wzięli udział w zumbie, grach i zabawach (w języku angielskim). Były także zajęcia poprowadzone przez Katarzynę Orbik-Balcerzak z wykorzystaniem metody CLIL (Fabryka książek). Wszystkie polecenia nauczycielka wydawała w języku angielskim, a zadaniem uczniów było wyprodukowanie książek, jak najtańszym kosztem (nauka języka, matematyka, podstawy przedsiębiorczości, współpraca w grupie).

Ostatnim punktem konferencji była dyskusja.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza