Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany na ul. Szarych Szeregów. Zobacz, jak przebiega rewitalizacja

oprac. olo
Widoczne już są kolejne efekty prac związanych z rewitalizacją Słupska. W ramach prowadzonych prac na ulicy Szarych Szeregów zmianie ulegnie jej nawierzchnia oraz organizacja ruchu.

Przebudowa jezdni wraz z wyniesieniem tarczy skrzyżowań, przebudowa chodników, zatok postojowych, budowa kanałów deszczowych, a także przebudowie oświetlenia drogowego, to tylko część z prac prowadzonych na ul. Szarych Szeregów w Słupsku. Na rewitalizowanej ulicy powstała już nowa kanalizacja teletechniczna. Wkrótce pojawią się nasadzenia.

Zmieni się też organizacja ruchu. Jak informuje UM Słupsk od ul. Kilińskiego po stronie wschodniej powstaje chodnik oddzielony od jezdni pasem zieleni, po przeciwnej stronie projektuje się ścieżkę rowerową oraz chodnik oddzielony od ścieżki rowerowej pasem zieleni, natomiast w rejonie I LO powstanie zadaszony parking rowerowy.

Pierwsi lokatorzy już dostali klucze do mieszkań w nowych mi...

Z kolei nawierzchnia jezdni w rejonie spichlerzy wykonana zostanie z kostki kamiennej ciętej, natomiast na pozostałych odcinkach wykorzystana zostanie historyczna kostna kamienna. Nawierzchnia chodników wykonana zostanie z płomieniowanych płyt kamiennych, a ścieżka rowerowa z płyt o specjalnej nawierzchni.

Dodatkowo przy ul. Szarych Szeregów 6 i 7 właściciele kamienic podjęli się remontów elewacji zabytkowych obiektów zarówno od strony ulicy, jak i rzeki.

Przypomnijmy, że oprócz przebudowy ulicy Szarych Szeregów, modernizacji podlega także przylegający do ulicy Park Powstańców Warszawskich. W toku jest przebudowa bulwarów nad Słupią. W Parku toczą się prace związane z budową fontanny, która wyposażona zostanie w wielobarwne oświetlenie ledowe.

Prace w Parku Powstańców Warszawskich oraz na bulwarach rzeki Słupi wykonywane są w ramach projektu pn. „Łamiemy bariery, łączymy pokolenia – rewitalizacja Obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Miasta Słupska”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza