Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

100 tysięcy na hematologię. Słupskie organizacje hojne dla szpitala

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Sto tysięcy złotych uzbierały dwie słupskie organizacje dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Pieniądze te mają posłużyć rozwojowi przeszczepów szpiku kostnego w słupskim szpitalu.

Słupski Rotary Club i Stowarzyszenie na Recz Rozwoju Hematologii i Transplantacji Szpiku uzbierały łącznie 100 tys. złotych na rzecz pomocy oddziałowi hematologicznemu słupskiego szpitala. Pieniądze te zostaną przekazane na zakup separatora komórkowego potrzebnego do przeszczepów szpiku kostnego.
W imieniu Rotary Club Słupsk czek z darowizną na 60 tysięcy złotych wręczał Andrzej Ossowski, prezydent słupskiego klubu. Jak zaznacza, przekazaną sumę pieniędzy udało się zebrać podczas uroczystej kolacji.

– Poprosiliśmy mieszkańców Słupska i okolic, aby przybyli na kolację. Licytowaliśmy różne przedmioty i na bazie tego zebraliśmy dość dużą kwotę – zaznacza Andrzej Ossowski. – To nie pierwszy raz, gdy wspieramy słupską hematologię. W czerwcu 2018 roku zbieraliśmy pieniądze w podobny sposób i zebraliśmy 40 tysięcy złotych.

Czek w imieniu Słupskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Hematologii i Transplantacji Szpiku przekazywała Irena Moszczyńska, słupska lekarka i prezes stowarzyszenia. Doktor Moszczyńska zaznaczała, że prowadzone przez stowarzyszenie zbiórki to zasługa ordynatora oddziału hematologii słupskiego szpitala Wojciecha Hemendy, który skutecznie zabiega o fundusze u sponsorów i darczyńców.

– Latem prowadziliśmy także z lekarzami z oddziału badania pacjentów w Ustce za dobrowolne datki – tłumaczy Moszczyńska. – Wszyscy jesteśmy dumni, że Słupsk posiada oddział szpitalny dokonujący przeszczepów szpiku, bo liczba osób oczekujących na przeszczepy jest ogromna.

W imieniu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku czeki odebrali Andrzej Sapiński, prezes zarządu i Anetta Barna-Feszak, wiceprezes zarządu. Bez inicjatywy społecznej solidaryzującej się z potrzebami zdrowotnymi mieszkańców naszego miasta wielu spraw byśmy nie zrobili - zaznaczał prezes Andrzej Sapiński. – Za te uratowane życia, za te uratowane zdrowia serdecznie państwu dziękuję w imieniu własnym, pacjentów i pracowników oddziału. Dziękujemy, prosząc o dalsze inicjatywy.

To nie pierwsza darowizna, którą Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku otrzymał w ostatnim czasie na zakup separatora komórkowego. Kwotę 30 tysięcy złotych przeznaczyła na ten cel już gmina Kobylnica.

Zobacz także: Doktor Wojciech Homenda o oddziale

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza