12 Tenorów na jednej scenie. Klasyka, opera, pop i rock

  12 Tenorów na jednej scenie. Klasyka, opera, pop i rock

  Joanna Krężelewska

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  12 Tenorów na jednej scenie. Klasyka, opera, pop i rock
  Klasyka, a do tego piosenki, które ukształtowały kulturę pop, nuta rocka i chwytające za serce ballady - to wszystko już wiosną w Koszalinie!
  12 Tenorów na jednej scenie. Klasyka, opera, pop i rock
  Tenor? Wyróżniamy kilka jego rodzajów. Lirycznym oczarowywali słuchaczy m.in. Luciano Pavarotti i Wiesław Ochman. Jest i tenor dramatyczny o ciemnej i metalicznej barwie oraz tenor spinto, który charakteryzuje szersza i głębsza skala głosu, a śpiewał nim np. Placido Domingo.

  Już w kwietniu w Koszalinie będzie można usłyszeć jednocześnie, na jednej scenie aż tuzin tenorów! Japonia, Chiny, Niemcy, Austria i... znów Polska, a po raz drugi Koszalin! Po czterech latach na scenie hali widowiskowo-sportowej ponownie stanie dwunastu artystów - 12 Tenorów. Każdy z nich szlifował głos, a często i umiejętności aktorskie w prestiżowych szkołach w Niemczech czy Anglii. Każdy ze śpiewaków dysponuje tym samym rodzajem głosu, ale jednocześnie każdy z nich prezentuje melomanom inną jego barwę. Podbiją serca słuchaczy w każdym wieku. Dzieje się tak za sprawą wyjątkowego brzmienia i połączenia w repertuarze klasycznej muzyki wokalnej i nowoczesnych, często zaskakujących aranżacji. Niesamowita energia, urok wokalistów i wirtuozeria wykonań dzięki zróżnicowanym możliwościom głosowym - tak w skrócie można opisać wielkie show 12 Tenorów.

  Wejdź i kup bilet, wybierz najlepsze miejsce >>

  Podczas koncertów prezentują utwory światowej sławy kompozytorów, arie operowe i światowe przeboje z pogranicza rocka i popu. Od „Kalinki”, „Volare” przez „O Sole Mio”, „Nessun Dorma”, „Time To Say Goodbye”, po „You Can Leave Your Hat On”, „Golden Eye” i „We Will Rock You” - repertuarem artyści trafiają do młodszych i nieco starszych słuchaczy. Arie klasyczne same w sobie stanowią zachwycający spektakl i nigdy wcześniej nie zostały wykonane solowo w tak różnorodny sposób.

  Oprócz sporej dawki doskonałej muzyki w równie doskonałym wydaniu artyści tworzą wyjątkową oprawę widowiska przez choreografię i zabawną konferansjerkę. Gra świateł, dodatkowy zespół - całość jest świetnie wyreżyserowana z miejscem na artystyczną improwizację.

  Cztery lata temu na koncert 12 Tenorów przyszło ok. 3 tysięcy osób. Wrażenia? - Wspaniałe widowisko! Rewelacyjna muzyka, bardzo dobre głosy, taniec, żarty i trochę śmiechu, ale też moc wzruszeń - w przerwie koncertu powiedziała nam Anna Dzierska z Koszalina. - Panowie starali się, aby publiczność dostała prawdziwe show. Ta sztuka im się udała - dodała Maria Kostrzewska. Czas na powtórkę!

  Termin, bilety
  Muzyczna gala 12 Tenorów odbędzie się 8 kwietnia 2018 r. Początek o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich 4 w Koszalinie.
  Bilety w cenach od 60 do 140 zł do nabycia w kasach hali (tel. 94 343 61 43), redakcji „Głosu” (ul. A. Mickiewicza 24 w Koszalinie, tel. 94 347 35 16, ul. H. Pobożnego 19 w Słupsku, tel. 59 848 81 03) oraz przez strony bilety.hala.koszalin.pl i www.kupbilecik.pl

  Odwiedź: facebook/12tenors


  logosy

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Kultura - wideo

  GP24 PLUS POLECAMY

  SAMORZĄDOWIEC POMORZA Głosowanie zakończone

  SAMORZĄDOWIEC POMORZA Głosowanie zakończone

  Gaelforce Dance | Mistrzowie tańca irlandzkiego wystąpią w Koszalinie!

  Gaelforce Dance | Mistrzowie tańca irlandzkiego wystąpią w Koszalinie!

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Zdjęcia - kultura

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Narodowe Czytanie Wesela w Słupsku