Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Adam Treder kandydatem PiS na prezydenta Słupska. Piotr Müller: Wiem, kiedy trzeba zrobić krok w bok

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Kandydatem Prawa  i Sprawiedliwości na prezydenta Słupska jest Adam Treder, radny miejski i menadżer. Po wygranych wyborach chciałby zająć się organizacją transportu miejskiego, obiecuje darmowe bilety autobusowe dla uczniów szkól podstawowych i średnich zameldowanych w Słupsku.
Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Słupska jest Adam Treder, radny miejski i menadżer. Po wygranych wyborach chciałby zająć się organizacją transportu miejskiego, obiecuje darmowe bilety autobusowe dla uczniów szkól podstawowych i średnich zameldowanych w Słupsku. Krzysztof Głowinkowski
Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Słupska jest Adam Treder, radny miejski i menadżer. Po wygranych wyborach chciałby zająć się organizacją transportu miejskiego, obiecuje darmowe bilety autobusowe dla uczniów szkól podstawowych i średnich zameldowanych w Słupsku.

Kandydaturę przedstawił Piotr Müller, poseł PiS podczas konferencji prasowej.

- Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało o wystawieniu na kandydata na prezydenta Słupska naszego radnego Adama Tredera - skutecznego menadżera, człowieka, który jest bardzo zaangażowany w działalność społeczną na terenie Słupska – mówił Müller. - To wieloletni radny, który zna doskonale problemy naszego miasta, ale przede wszystkim osoba, która wie, w jaki sposób rozwiązać przynajmniej część z nich. Może dlatego, że od wielu lat zarządza firmą i z wykształcenia jest ekonomistą, więc do wielu spraw podchodzi w sposób, który optymalizuje zarządzanie. Jednak ekonomia ma też wpływ społeczny, poprawia komfort życia mieszkańców, jeżeli dobrze jest zorganizowane nasze miasto. Chcemy, aby Prawo i Sprawiedliwość odgrywało ważną rolę w nadchodzących wyborach, wierzymy, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości może zostać prezydentem miasta, a przez ostatnie kilka lat pokazaliśmy, że Słupsk jest dla nas bardzo ważny.

Potwierdzeniem jest sposób, w jaki działaliśmy w ramach rządu. Przez ostatnie kilka lat środki, które wpłynęły do Słupska, miały rekordową skalę. To pokazuje, jak jesteśmy zdeterminowani, jeśli chodzi o rozwój naszego miasta. Przypomnę ring miejski, którego druga część jest właśnie realizowana, droga ekspresowa S6, która jest realizowana, rekordowe środki na Uniwersytet Pomorski i samo przekształcenie Akademii Pomorskiej w Uniwersytet, czy wiele inwestycji zrealizowanych w ramach programu Polski Ład, m.in. na przebudowę Parku Kultury i Wypoczynku – mówi Piotr Müller i dodaje: - Z przykrością stwierdzam, że są plany likwidacji tego ważnego instrumentu finansowania samorządów, który przez lata wyrównywał szanse rozwojowe – nie tylko w Słupsku, ale w całym rejonie słupskim i na całym Pomorzu.

Müller podkreślał, że w pełni uda w to, że Adam Treder jest odpowiednim kandydatem.

- Wierzę, że Adam będzie skutecznym prezydentem Słupska, że będzie łączył różne środowiska w mieście i w sposób kompetentny będzie podchodził do zarządzania urzędem, do zarządzania instytucjami, które są w naszym mieście, spółkami tak, aby efektywnie realizowały swoje zadania – mówił Piotr Müller.

Adam Treder zapewnił, że w każdym kolejnym tygodniu będzie przedstawiał kolejne punkty programowe.

- Dziękuję za desygnowanie mojej kandydatury, chcę podołać temu zadaniu. Przede wszystkim determinuje mnie moje doświadczenie do tego, aby polepszyć sprawne funkcjonowanie miasta. Są problemy, z którymi zapoznałem się przez ostatnie pięć lat w trakcie bycia radnym tego miasta, a które tylko częściowo zostały rozwiązane, są jeszcze tematy, które przez ostatnie 9 lat w ogóle nie zostały zrealizowane przez władze. Podejmuję się tego wyzwania i chcę sprawić, aby miasto było bardziej przyjazne dla słupszczan. Co tydzień będziemy odsłaniali kolejne zagadnienia programu. Od przyszłego tygodnia będziemy też prezentować naszych kandydatów na radnych.

Apeluję do swoich konkurentów i zachęcam do debaty na temat słupskich spraw – mówił Adam Treder.

Jednym z tematów, którymi chce się zająć Treder jako prezydent, jest transport.

- Na początku chciałbym poruszyć wątek komunikacji zbiorowej w Słupsku i układu komunikacyjnego, z tego względu, że ostatnio dużo się mówiło o funkcjonowaniu transportu w Słupsku – zarówno jeśli chodzi o funkcjonowanie miejskiej spółki MZK, jak również węzła transportowego – mówi Treder. - Przede wszystkim będziemy dążyli do tego, aby od przyszłego roku była bezpłatna komunikacja dla młodzieży ze szkół podstawowych i szkół średnich, będących mieszkańcami Słupska. Za pomocą karty mieszkańca możemy to weryfikować i to ukłon w ich stronę. Dodatkowo planuję wprowadzanie komunikacji miejskiej na węzeł, gdyż - jak wiemy - już w tym roku będą problemy komunikacyjne związane z przebudową wiaduktu kolejowego.
Poza tym priorytetem są sukcesywne remonty dróg, w pierwszej kolejności tych, po których porusza się komunikacja zbiorowa. Będziemy także kontynuować budowę dróg i oświetlenia na nowych osiedlach powstających w Słupsku – zapowiada Adam Treder.

Piotr Müller zapytany, dlaczego nie startuje w wyborach, odpowiada.

- Sprawy samorządu powinny być daleko od sporu politycznego, jaki widzimy teraz w Polsce. Wielu przeciwników mogłoby to wykorzystać w złym celu, mimo że miasto się rozwijało za rządów PiS. Jako drużyna PiS stawiamy na Adama Tredera, będę wspierał Adama w wyścigu prezydenckim, będę aktywny w kampanii i będę pomagał Adamowi. Wiem, kiedy trzeba zrobić krok na bok. Ufam Adamowi, jeśli chodzi o doświadczenie menadżerskie i samorządowe. Jestem krytyczny wobec działania niektórych spółek miejskich, uważam że Słupsk stać na to, aby w wielu obszarach był lepszy. Ufam, że Adam takim wyzwaniom podoła – mówi Müller.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza