MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czarni Słupsk - Legia Warszawa 83:75 [zdjęcia, wideo]

Michał Piątkowski
Czarni Słupsk pokonali we własnej hali Legię Warszawa 83:75. To trzecia wygrana koszykarzy ze Słupska w tym sezonie.

Czarni od początku byli skoncentrowani i bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Trafiali Seweryn, Artis oraz Aiken, a jak natchniony grał Justin Watts. Gospodarze nie popełniali błędów w obronie i Legioniści nie mogli przełamać się w ataku. Czarni pod koniec kwarty trochę zwolnili tempo, ale po pierwszej części meczu prowadzili 25 do 16.

Drugą kwartę lepiej rozpoczęli goście, którzy od początku próbowali odrobić straty. Bardzo dobrze spisywali się podkoszowi zawodnicy klubu ze stolicy, a Czarni mieli coraz większe problemy ze zdobywaniem punktów. Cały czas jednak nieźle grał Seweryn z Artisem, co pozwalało utrzymać Czarnym Panterom bezpieczną przewagę i na przerwę schodzili z 6 punktowym prowadzeniem.

Druga połowa to walka punkt za punkt. W Legii odblokował się Jobi Wall, który dobrze trafiał za 3 punkty oraz potrafił dynamicznym wejściem ominąć obronę Czarnych. Podopieczni Marka Łukomskiego cały czas jednak kontrolowali przebieg spotkania. Legia miała swoje szansę, ale to słupszczanie lepiej spisywali się w ataku. Gospodarze nie pozwolili sobie na stratę wypracowanej przewagi i ostatecznie wygrali 83 : 75.

W zespole ze Słupska po raz kolejny bardzo dobrze zagrał Łukasz Seweryn. Swój poziom trzymał Dominic Artis wraz z Drew Brandonem, a pod koszem nieźle spisywał się C.J Aiken. Niestety kolejny fatalny mecz rozegrał Lauris Blaus, który nie tylko nie pomagał drużynie w ataku, ale popełniał wręcz kardynalne błędy w obronie. Epizod na boisku zaliczył także Piotr Stelmach, który powrócił do gry po kontuzji kostki.

Konferencja: Czarni Słupsk

Konferencja: Legia Warszawa

Czarni Słupsk - Legia Warszawa 83:75 (25:16, 18:21, 23:22, 17:16)

Czarni Słupsk: Dominic Artis 20, Justin Watts 19, C.J. Aiken 15, Drew Brandon 11, Łukasz Seweryn 9, Daniel Wall 4, Lauris Blaus 3, Łukasz Bonarek 2, Mantas Cesnauskis 0, Piotr Stelmach 0.

Legia Warszawa: Jobi Wall 18, Hunter Michelson 16 (13 zb), Mateusz Jarmakowicz 12, Isaiah Wilkerson 9, Grzegorz Kukiełka 9, Adam Linowski 4, Michał Aleksandrowicz 3, Piotr Robak 2, Tomasz Andrzejewski 2, Łukasz Wilczek 0, Kamil Sulima 0.