MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Fantastyczny koniec roku akademickiego. UUTW "Żyj kolorowo" egzamin zdał celująco

Bogumiła Rzeczkowska
Wideo
od 7 lat
Ustecki Uniwersytet Trzeciego Wieku "Żyj kolorowo" zakończył 19. rok swojej działalności. Dorośli studenci wszystkie egzaminy zdali celująco, wysłuchali świetnego wykładu o muzyce i udowodnili, że najlepiej czują się na scenie.

Na początku - jak na uniwersytet przystało - ze świetnym, kończącym rok akademicki, wykładem wystąpiła prof. Monika Zytke z Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku, mówiąc o znaczeniu muzyki w życiu, ale też przekonując słuchaczy do tego, że muzyka ma ogromny wpływ na zdrowie człowieka.

Gości powitała Władysława Graniak, prezes UUTW.

- Stowarzyszenie Ustecki Uniwersytet Trzeciego Wieku "Żyj kolorowo" przez 19 lat trwale wpisało się w krajobraz Ustki swoją wielością i różnorodnością działań na rzecz seniorów, ale nie tylko - mówiła Władysława Graniak. - Zbudowaliśmy pomost międzypokoleniowy. Włączyliśmy do naszych działań dzieci z przedszkoli i szkół. Bierzemy udział w projektach miasta i gminy, Ośrodka Sportu i Rozwoju, Centrum Integracji Społecznej, Biblioteki, Centrum Aktywności Twórczej, szkół, przedszkoli. Realizujemy nasze cele edukacyjne i umożliwiamy rozwijanie pasji i zainteresowań słuchaczy. Wypełniamy wolny czas zajęciami 170 osobom w późnej dorosłości. Prowadzimy jedyny w mieście Klub Seniora, w którym uczestniczy ponad 40 seniorów. Dajemy poczucie własnej wartości i przynależności do grupy rówieśniczej. Satysfakcję przynoszą nam działanie sportowe, artystyczne, malarskie i wiele innych.

Władysława Graniak wyliczała zajęcia i projekty, w których słuchacze brali udział, osiągnięcia sportowe i artystyczne. Podkreśliła, jak ważne dla UUTW jest wsparcie darczyńców.

- Kończąc rok akademicki 2023/24, życzę wakacji pełnych przyjemności i radości. Do zobaczenia na rozpoczęciu jubileuszowego roku akademickiego w październiku - zakończyła przemówienie.

Życzenia i podarki przekazali też zaproszeni goście.

- Młodzież zazwyczaj cieszy się z zakończenia roku szkolnego, a dla państwa jak sądzę, bardziej radosny jest moment, kiedy rok szkolny się rozpoczyna – mówiła Dorota Szcześniak-Abramczyk, naczelnik wydziału oświaty w ustecki ratuszu. - Ten czas zajęć w uniwersytecie jest czasem wyjątkowym. Jesteście dla siebie wsparciem, zawieracie przyjaźnie, uczycie się nowych rzeczy.

A na nowości długo nie trzeba było czekać, ponieważ zespół wokalny Żyj kolorowo i kabaret Cicho-Sza wystąpiły z premierowymi utworami. Można było wysłuchać wielu przebojów Anny Jantar, Seweryna Krajewskiego, czy Krzysztofa Krawczyka. Widownię zachwyciły też solistki - pięknym śpiewem Danuta Pokorny i przebojowym występem Katarzyna Turowska.

Natomiast spektakl słowno-muzyczny "Ryba lubi pływać w czystej wodzie" autorstwa Danuty Kmiecik w wykonaniu i zespołu, i kabaretu, wprowadził sporą dawkę humoru. Aktorzy wcielili się w ryby i inne morskie stworzenia, a w roli Usteckiej Syrenki wystąpiła Danuta Pokorny. Spektakl okazał się świetną promocją Ustki jako Perły Bałtyku i tylko trzymać kciuki, by miasto znalazło okazję do pokazania go szerokiej publiczności.

Nad całością czuwał reżyser, instruktor, a przy okazji dźwiękowiec – Dariusz Gatniejewski, współzałożyciel Kabaretu DKD, którego artyści obdarowali różami. Tak więc słuchacze rozpoczęli kanikułę z humorem i radością w oczekiwaniu na jubileuszowy rok akademicki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza