I liga: Sparta Oborniki - Słupia Słupsk 25:29

Piłkarki ręczne Słupi (niebieskie stroje) wygrały pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera. Fot. archiwum
W Obornikch Wielkopolskich Sparta nie dała rady Słupi Słupsk przegrała różnicą czterech bramek. Miejscowy zespół przystępował do pierwszoligowego meczu pełen optymizmu, bo słupska drużyna miała problemy kadrowe.

8. MTS Kwidzyn 6 0 141-204

Z powodu choroby w Słupsku musiała zostać Anna Pniewska, która jest podstawową szczypiornistką Słupi. Po kontuzjach na pełnych obrotach nie mogły grać jeszcze Daria Wasilewska (pod koniec I połowy podkręciła kostkę) i Agnieszka Łazańska-Korewo. Osłabiona po chorobie była Agnieszka Marciuch, ale stanęła na wysokości zadania, gdyż wyróżniała się pod względem skuteczności rzutowej. Umiejętnie młodszymi koleżankami kierowała doświadczona rozgrywająca Maja Zienkiewicz-Janikowska.

Początek sobotniego spotkania pod wodzą nowego trenera Michała Zakrzewskiego był bardzo nerwowy dla słupszczanek. Nie mogły one odskoczyć od rywalek z Obornik Wielkopolskich. Gra toczyła się praktycznie gol za gol. W 9.minucie było 5:5. Dopiero po kwadransie rywalizacji znacznie lepiej wiodło się szczypiornistkom ze Słupska, które agresywniej poczynały sobie w obronie i wyprowadzały skuteczne kontry. Na przerwę Słupia zeszła z czterobramkowym zapasem.

W drugiej połowie nadal bój był twardy i zacięty. W 37. minucie na tablicy wyników pojawił się remis po 17. Jeszcze w 44 . minucie też było remisowo 20:20. W ostatnich dziesięciu minutach gry zaznaczyła się przewaga przyjezdnych, które grając zdecydowanie w ataku zapewniły sobie zwycięstwo.

- Obydwie drużyny walczyły z wielką zadziornością. My mieliśmy fragmenty bardzo dobrej gry. Niestety, też trafiały się przestoje i szkolne błędy w obronie - wyznał Michał Zakrzewski, szkoleniowiec Słupi.

Sparta Oborniki Wlkp. - Słupia Słupsk 25:29 (11:15).

Słupia: Iwona Łoś - Marciuch 8, Zienkiewicz-Janikowska 5, Wasilewska 5, Szczukowska 4, Łazańska-Korewo 4, Podolak 2, Adach 1.

Komplet wyników meczów: AZS AWF - MTS 34:27 (20:18), UKS PCM - Sparta 33:28 (15:14), AZS AWFiS - Sambor 25:31 (12:18), MTS - Sambor 26:31 (16:15), Pogoń Handball - AZS AWFiS 29:37 (12:14), AZS AWF - UKS PCM 39:14 (18:8).