Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kronika tygodnia „Głosu Pomorza”. Sprawdź, co ważnego wydarzyło się w regionie słupskim

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
W piątek rozpoczęła się kolejna edycja festiwalu EtnoBaltica, który trwał przez cały weekend. Jego ideą jest pielęgnacja tradycji ludowej, uchronienie jej od zapomnienia oraz dostarczenie wszystkim niezapomnianych wrażeń. Były zatem koncerty kapel ludowych z całej Polski, tańce, warsztaty i atrakcje dla dzieci.
W piątek rozpoczęła się kolejna edycja festiwalu EtnoBaltica, który trwał przez cały weekend. Jego ideą jest pielęgnacja tradycji ludowej, uchronienie jej od zapomnienia oraz dostarczenie wszystkim niezapomnianych wrażeń. Były zatem koncerty kapel ludowych z całej Polski, tańce, warsztaty i atrakcje dla dzieci. Łukasz Capar
Mijający tydzień (8-14 lipca) obfitował w wiele ważnych wydarzeń. Swołowo rozbrzmiało rytmami muzyki ludowej, w Słupsku upamiętniono ofiary rzezi wołyńskiej, a rozbudowa portu w Ustce stanęła pod znakiem zapytania.

Weekend (8-9 lipca)

W piątek rozpoczęła się kolejna edycja festiwalu EtnoBaltica, który trwał przez cały weekend. Jego ideą jest pielęgnacja tradycji ludowej, uchronienie jej od zapomnienia oraz dostarczenie wszystkim niezapomnianych wrażeń. Były zatem koncerty kapel ludowych z całej Polski, tańce, warsztaty i atrakcje dla dzieci.

Poniedziałek (10 lipca)

W poniedziałek odbyło się uroczyste czepkowanie absolwentów pielęgniarstwa w Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku. W tym roku czepkowanych było kilkanaście pań, które ukończyły 3-letni tok studiów licencjackich, ale w zaszczytnym gronie absolwentów znalazło się także miejsce dla kilku panów - ich wyróżniono symbolicznymi przypinkami. Przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze złożyli także zawodową przysięgę, obiecując niesienie pomocy każdemu, bez względu na narodowość czy kolor skóry. Ślubowanie to pierwszy krok ku ich zawodowej karierze.

Wtorek (11 lipca)

Na Starym Cmentarzu w Słupsku zorganizowano obchody Dnia Pamięci Męczeństwa Kresowian i upamiętniono ofiary Zbrodni Wołyńskiej. 80 lat temu miała miejsce "krwawa niedziela", czyli kulminacja trwających wówczas mordów ukraińskich nacjonalistów na Polakach. Przedstawiciele miejskich instytucji, władze samorządowe, poczty sztandarowe, jak i sami mieszkańcy zgromadzili się we wtorek pod Krzyżem Wołyńskim, by złożyć kwiaty i znicze.

Środa (12 lipca)

Rozbudowy portu w Ustce nie będzie - taką informację otrzymał ustecki ratusz od wiceministra infrastruktury Marka Gróbarczyka. Przyczyną rezygnacji z inwestycji jest niemożliwość wykonania jej w terminie wskazanym w KPO. W rozmowie z „Głosem” minister jednak nie stawia kropki nad i. Zapowiada, że rozbudowa nadal jest aktualna, ale z innych pieniędzy. Broni nie składa także Urząd Morski w Gdyni.

Czwartek (13 lipca)

Prokuratura Rejonowa w Miastku prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa Marii G. oraz nieumyślnego spowodowania śmierci jej męża Stanisława. Zwłoki emerytów znalazła synowa w pomieszczeniu gospodarczym na terenie posesji małżeństwa w Warcinie w gminie Kępice w powiecie słupskim.

Piątek (14 lipca)

Niedługo będą jeździć po Słupsku autobusy elektryczne. Nowe pojazdy napędzane silnikami elektrycznymi zastąpią najbardziej wyeksploatowane, dwudziestoletnie autobusy miejskiej komunikacji. Obsługiwać pasażerów mają już w sierpniu. Tabor miejskiego przewoźnika zwiększyć ma się o osiem nowych pojazdów. Przypomnijmy, że początkowo nowych autobusów elektrycznych miało być sześć. Dzięki pozyskaniu dodatkowych środków, zdecydowano się ogłosić kolejne zamówienie na dwa dodatkowe pojazdy.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza