Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ponownie wybrano wykonawcę nowego BCK

Andrzej Gurba
Jedna z wizualizacji BCK
Jedna z wizualizacji BCK Andrzej Gurba
Komisja konkursowa jeszcze raz musiała zająć się wyborem firmy, która przygotuje koncepcję architektoniczną nowego Bytowskiego Centrum Kultury. Wszystko z powodu protestu.

- Wpłynął protest jednego z oferentów. Pracownia nie zgadzała się z decyzją komisji co do określenia daty złożenia uzupełniających dokumentów. Postanowiliśmy zwołać kolejne posiedzenie komisji i dokonać ponownego wyboru. Zwyciężyła ta sama firma co wcześniej - mówi Andrzej Kraweczyński, wiceburmistrz Bytowa.

Dodaje, że teraz przesunięty zostanie termin opracowania dokumentacji z marca 2015 roku na nieco późniejszy. - Nie podpisaliśmy jeszcze umowy. Nowy termin uzgodnimy ze zwy-cięską firmą - oznajmia Kraweczyński.

Na przetarg, który ogłosił bytowski ratusz, wpłynęło 7 projektów (jeden odrzucono). Komisja wybrała propozycję łódzkiej pracowni PA&B, która zakłada budowę nowego Bytowskiego Centrum Kultury za 30 milionów złotych. Cena decydowała przy wyborze oferty w 50 procentach. Łódzka pracownia tylko nią pokonała swojego największego konkurenta - Warsztat Architektury z Sopotu, który miał więcej punktów za architekturę, urbanistykę i funkcjonalność.

Prace w pierwszym etapie wyceniono na około 10 milionów złotych, w drugim na 15 milionów, a w trzecim na 5 milionów.

Nowy BCK powstanie przy ul. Wojska Polskiego i Młyń-skiej. Pierwszy i drugi etap inwestycji to wyburzenie starych obiektów na tych dwóch działkach i budowa nowych, a trzeci to zagospodarowanie terenu wokół rzeki Bytowy, a więc przy działkach (są one przedzielone rzeką).

Teren przy ul. Wojska Polskiego to działka gminna, a więc nie ma problemu ze sprawami własnościowymi. Działka przy ulicy Młyńskiej jest powiatowa. Tam będzie można budować, jeśli znajdujące się tam warsztaty będą miały nową siedzibę przy ulicy Brzozowej. Co znajdzie się w nowym centrum? Na działce przy
ul. Wojska Polskiego będą to: wielofunkcyjna sala widowiskowa na 300-350 miejsc (ze sceną), odrębna sala kinowa na 100 miejsc, wielofunkcyjna sala do prób muzycznych, sala lustrzana do zajęć tanecznych, mniejsze sale prób, pracownica plastyczna, rzeźbiarska, magazyny, garderoby itd. Poza tym część administracyjna i techni-czna. W obiekcie przewiduje się też kawiarnię oraz pomieszczenia na lokale handlowe i usługowe.

Na działce przy ul. Młyń­skiej przewidziano miejsce dla biblioteki miejskiej oraz biblioteki pedagogicznej (teraz mieszczą się w zam­ku), salę teatralną z pomieszczeniami towarzyszącymi (m.in. garderoby, magazyn), zespół konferencyjno-biurowy (m.in. sala konferencyjna, dydaktyczna, biura), księgarnię, lokale handlowe i usługowe, a także podziemny garaż.

Jeśli chodzi o zagospodarowanie terenu, to poza no­wym ciągiem pieszym i zielenią planuje się wykonanie otwartych kładek przez rzekę oraz wydzielenie miejsca na letnie ogródki kawiarniane.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza