MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rowerzyści omijają ją szerokim łukiem. Stacyjka rowerowa przy al. 3 Maja wciąż skąpana w ciemnościach

Wojciech Lesner
Wideo
od 7 lat
Mieszkańcy skarżą się, że stacyjka rowerowa przy alei 3 Maja stała się miejscem libacji alkoholowych i notorycznie pada ofiarą wandali. Oświetlenie obiektu miało powstać w ubiegłym roku, ale miasto zmieniło plany.

Temat niszczejącej stacyjki rowerowej poruszaliśmy już w 2022 roku. Zarówno Zarząd Infrastruktury Miejskiej, jak i straż miejska otrzymywały zgłoszenia od mieszkańców, którzy domagali się oświetlenia obiektu. Zgodnie z zapowiedziami miasta, latarnie przy stacyjce miały stanąć już w ubiegłym roku. Do dziś jednak obiekt wieczorami skąpany jest w ciemnościach.

- Jestem bardzo ciekawy jaki jest stan realizacji tej obietnicy. Mamy rok 2024. Czy były to tylko kolejne puste słowa aktualnego dyrektora ZIM? Bo na stacji rowerowej trudno jest doszukać się spełnienia jego słów. Co więcej, stacja ulega coraz większej dewastacji, akty wandalizmu trwają nadal, libacje alkoholowe również. Może warto zainteresować się sprawą ponownie, gdyż nie wolno pozwalać na tolerowanie deklaracji urzędników samorządowych, które nie mają lub nie będą miały pokrycia w rzeczywistości – napisał do nas czytelnik, który problem nieoświetlonej stacyjki zgłaszał już dwa lata temu.

O losy inwestycji zapytaliśmy Tomasza Orłowskiego, dyrektora ZIM w Słupsku. Stacyjka na oświetlenie musi jeszcze poczekać.

- Wykonanie oświetlenia stacyjki rowerowej przy al. 3-go Maja planowane było w ramach zadania "Rozwój infrastruktury oświetleniowej terenów publicznych w Słupsku" realizowanego ze środków własnych budżetu Miasta. Z uwagi na fakt uzyskania znaczących dofinansowań ze Skarbu Państwa do zadań polegających na modernizacji istniejącego oświetlenia środki, które miały sfinansować mniejsze zadania takie jak np. doświetlenie stacyjki rowerowej przy al. 3-go Maja zostały przeznaczone na wkład własny do dużego zadania inwestycyjnego, w ramach którego zmodernizowanych zostanie blisko 400 opraw oświetleniowych. Inwestycja ta pozwoli na osiągnięcie corocznych oszczędności z tytułu eksploatacji oświetlenia. Po zakończeniu projektów dofinansowanych planowany jest powrót do realizacji mniejszych, uzupełniających inwestycji oświetleniowych z budżetu Miasta, w tym m.in. doświetlenie stacyjki rowerowej przy al. 3-go Maja – wyjaśnia Tomasz Orłowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza