Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Strefa Kobiet ze Skrzydłami Mocy - przedsiębiorcze słupszczanki założyły klub i będą działać

Anna Czerny-Marecka
Anna Czerny-Marecka
W Słupskim Inkubatorze Przedsiębiorczości powstał klub Strefa Kobiet
W Słupskim Inkubatorze Przedsiębiorczości powstał klub Strefa Kobiet Anna Czerny-Marecka/ Strefa Kobiet FB
Cztery mieszkanki Słupska, działające w biznesie, zapragnęły stworzyć miejsce, w którym inne menedżerki, właścicielki firm czy po prostu przedsiębiorcze panie będą mogły spotkać się, aby porozmawiać albo uczestniczych w ciekawych spotkaniach. I tak powstała Strefa Kobiet Klubu Przedsiębiorczych Kobiet, najnowszy projekt Słupskiego Stowarzyszenia Innowacji Gospodarczych i Przedsiębiorczości. Spotkanie założycielskie odbyło się we wtorek, 28 listopada, a pierwszą imprezę zaplanowano na styczeń 2024 roku.

Odnowione pomieszczenie, sala nr 110, w Słupskim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Tuwima, umeblowane jest kanapami, stolikami, krzesłami i fotelami z darów. Jedną ze ścian zdobią kolorowe Skrzydła Mocy, namalowane przez Olę Myślińską. W sam raz na urocze selfie. Na głównej ścianie podczas spotkania założycielskiego pojawiło się pięć sentencji w ramkach. Jako pierwsza - prezydent Słupska Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej, która przyjęła patronat nad klubem: "Bądż zawsze bohaterką swojego życia, nigdy jego ofiarą".

Podpisać się po tym mottem mogą cztery założycielki Strefy Kobiet, jak o sobie mówią, cztery filary. Oto one (wizytówki pochodzą profilu Strefy Kobiet na FB):

Monika Puławska. Widzi rozwiązania, a nie problemy. Wywodzi się z sektora bankowego. Wspiera przedsiębiorców w pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania. Realizuje się również jako trener z zakresu przedsiębiorczości. Od blisko trech lat wiceprezes Zarządu Dyrektor Zarządzający Słupskiego Stowarzyszenia Innowacji Gospodarczych i Przedsiębiorczości. Pasjami czyta. Mówi, że w jej żyłach płynie latino music. Jej sentencja: "Jeśli chcesz mieć szczęśliwe życie, skup się na swoich celach, a nie na tym, czego oczekują od ciebie ludzie".

Agnieszka Dobosz. Ekspertka w dziedzinie finansów i zarządzania. Jest ceniona za wspieranie rozwoju osobistego i zawodowego klientów, pomagając im w wyznaczaniu celów i strategii. Członkini zarządu Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Prowadząc firmę Fabryka Biznesu i Finansów, skupia się na rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Interesuje się kryminałami, naturą i jest ciekawa świata i jego tajemnic. Jej sentencja: "Celebruj momenty, a nie eventy".

Aneta Matyjaszek. Coach od zmiany zawodowej, certyfikowana trenerka umiejętności psychospołecznych i doradczyni zawodowa.
Wspiera kobiety nastawione na rozwój i gotowe na zmiany zawodowe. Autorka ebooków o zmianie zawodowej oraz książki „Trzy góry do zdobycia. Jak odpocząć i odnaleźć drogę do siebie”. Miłośniczka lasu, bliskości z naturą i spotkań z ciekawymi ludźmi. Jej sentencja: "Jestem odważna, bo wiem, że to nie strach zaprowadzi mnie tam, gdzie chcę, tylko odwaga".

Magdalena Pietrzyk. Organizuje szkolenia, kursy, warsztaty rozwijające wiele kompetencji miękkich oraz twardych, a od 2018 r. prowadzi kursy rękodzielnicze. Pasjonatka, śpiewu białego, książek i ciekawych podróży. Jej sentencja: "Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku".

- Każda z nas jest inna, ale dogadujemy się w pół słowa - mówiła na spotkaniu założycielskim Monika Puławska. - Mamy nadzieję, że Strefa Kobiet będzie miejscem oferującym możliwości rozwoju, ciekawych spotkań, a przede wszystkim bezpiecznym. Takim, gdzie nie będą powstawać plotki, nie będzie hejtu i krytyki, tylko wspieranie.

Symbolicznie charakter tego miejsca oddawać mają sentencje, Skrzydła Mocy i... ważka. - Symbolizuje radość, przedsiębiorczość, siłę, równowagę, odradzanie się i samorealizację - tłumaczyła Monika Puławska. - Jest przy tym delikatna - dodała Aneta Matyjaszek.

Na spotkaniu zalożycielskim nie zabrakło pań z różnych branż, w tym menedżerek kultury. Gościem specjalnym był jedyny w ty gronie mężczyzna - Robert Firkowski, prezes Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, która również przyjęła patronat nad Strefą Kobiet.

Kolejne spotkanie zaplanowano na wtorek, 30 stycznia, na godzinę 18. O biznesie będzie opowiadać Agnieszka Dobosz. Bieżące informacje o działalności można znaleźć na profilu Strefa Kobiet Klub Przedsiębiorczych Kobiet na Facebooku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sztuczna inteligencja - czy świat stanie się lepszy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza