Ustka tętniła biegowym życiem. Pierwsze miejsca zajęli i triumf święcili ustczanie P. Drwal i J. Terefenko

Krzysztof Niekrasz [email protected]
Niemal każde zawody na ziemi usteckiej zawsze cieszą się sporym powodzeniem i dostarczają ogromnej dawki emocji.

Odpowiedzialnymi za organizację imprez są pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce, nad którymi nadzór sprawuje dyrektor Stanisław Podlewski, wielki sympatyk sportu. W tym nadmorskim mieście odbył się Bieg VI Bursztynowy w ramach imprez Rozbiegana Ustka na Fali. Rywalizacja zaliczana była do Grand Prix Ustki. W biegu głównym na 10 kilometrów zgłoszonych było 134 uczestników. Na mecie zameldowało się 117 osób. Jako pierwszy najszybciej dystans przebiegł faworyt numer jeden Piotr Drwal (USB Ustka). Zwycięzca osiągnął czas 32 minuty i 27 sekund. Na drugim miejscu finiszował Krzysztof Rudnik (Krępa Słupska). Jego wynik to 33.26 min. Trzecią lokatę wywalczył Aleksander Burzyński (Stopa Słupsk) - 34.29 min. Poza podium na kolejnych miejscach finiszowali: 4. Rafał Kamieniecki (Tupot Ustka) - 35.37 min, 5. Przemysław Wegner (Morpol) - 36.48 min, 6. Grzegorz Laska (OZ Ustka) - 37.14 min, 8. Kamil Koza (Centralny Poligon Sił Powietrznych) - 38.02 min, 9. Szymon Cender (W.p.k. Słoń Team Ustka) - 38.15 min, 10. Mieczysław Wiśniewski (Stopa Słupsk) - 39.02 min, 11. Krzysztof Nagórek (Tupot Ustka) - 39.04 min.

Z grona kobiet zwyciężyła ustczanka Joanna Terefenko (Jantar). Triumfatorka miała czas 41.55 min. Za Terefenko na drugim miejscu przybiegła Lucyna Kuklińska-Nurkowska (USB Ustka) w tym samym czasie jak zwyciężczyni. Trzecia była Liliana Pardej (Batalion Ochrony Bazy Redzikowo) - 42.19 min. Kolejne miejsca zajęły: 4. Ewelina Skwarczak (W.p.k. Słoń Team) - 43.31 min, 5. Renata Skoczyńska (USB) - 43.53 min, 6. Katarzyna Lemańska (USB ) - 45.20 min , 7. Malwina Dadacz (niezrzeszona) - 45.51 min, 8. Agnieszka Kęsik (Świat Płytek u Kryspina) - 45.53 min.

Sporo emocji było w biegach z udziałem dzieci i młodzieży. Wszyscy biegali z wielkim zacięciem, by zająć jak najlepsze miejsce. Biegacze i biegaczki dawali z siebie wszystko na maksa. Był duży wysiłek, ale była także satysfakcja po minięciu mety. Trasa była dobrze przygotowana. Czołowe lokaty w poszczególnych grupach wywalczyli: rocznik 2009 i młodsi (dystans 400 m) - dziewczęta i chłopcy: 1. Nella Dziuba i Kacper Kamieniecki (oboje SP 1 Ustka), 2. Michalina Banach i Piotr Koza (oboje SP 3 Ustka), 3. Kinga Kozina (Jantar Ustka) i Miłosz Banach (SP 3); roczniki 2008/07 (600 m): 1. Zofia Kosicka i Kajetan Kosicki (oboje Akademia Małego Lekkoatlety Słupsk), 2. Maja Klimczewska (Szczypiorniak Ustka) i Adrian Zemło (SP 3), 3. Lena Szulc i Mikołaj Zemło (oboje SP 1 ); roczniki 2005/06 (800m): 1. Patrycja Kozina i Aleksander Nurkowski, 2. Anna Stodoła, 3. Katarzyna Gumbis (wszyscy Jantar); roczniki 2004/03/02 (800m): 1. Alicja Maciejuk i Modest Rękawek , 2. Oskar Nowak (wszyscy Jantar).

W ostatnim biegu Grand Prix Ustki" Rozbiegana Ustka Na Fali" zwanym"BURSZTYNOWY" uzyskano następujące wyniki: