MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W wyremontowanym Parku Powstańców Warszawy jest ciemno

Daniel Klusek
Mieszkańcy okolic parku Powstańców Warszawskich skarżą się, że nie działa tam oświetlenie.
Mieszkańcy okolic parku Powstańców Warszawskich skarżą się, że nie działa tam oświetlenie. Łukasz Capar
Mieszkańcy okolic Parku Powstańców Warszawy twierdzą, że na odnowionych niedawno alejkach nie działa oświetlenie.

W tej sprawie skontaktował się z nami pan Zenon.

- Praktycznie od początku remontu parku Powstańców Warszawskich nie działają lampy. Teraz wygląda na to, że prace zostały tam zakończone, a lampy jak nie działały, tak nie działają - twierdzi pan Zenon. - Popołudniami i wieczorami jest tam tak ciemno, że nie widać chodnika! Co gorsza, w tych ciemnościach okoliczni (i nie tylko) alkoholicy urządzają sobie libacje na nowo postawionych ławkach. Ciekawe, jak długo w takich warunkach ten park będzie "odnowiony".
Jarosław Borecki, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej, zapew­nia, że parkowe alejki ponownie będą widne.

- Oświetleniem w tej częś­ci miasta w ramach współ­pracy z nami zajmuje się spółka Energa-Oświetlenie. Jej przedstawiciele zapewnili nas, że ponownie podłączą latarnie najszybciej, jak to będzie możliwe - zapowiada Jarosław Borecki.

Czytaj również: Kiedy powstanie park przy ul. Konarskiego?

Natomiast o osobach pijących alkohol na parkowych ławkach poinformowaliśmy straż miejską.

- W tej okolicy jesteśmy regularnie. Pojawiamy się tam najczęściej o porankach, z uwagi na wyprowadzane psy, a także popołudniami i wieczorami, właśnie ze względu na osoby pijące alkohol w miejscach publicznych - mó­wi Waldemar Fuchs, komendant Straży Miejskiej w Słupsku. - Jeśli ujawnimy takie wykroczenia, nie stosujemy pouczeń. Od razu karzemy mandatami, najczęś­ciej w wysokości 100 złotych. Takich interwencji w całym roku w Słupsku mamy około półtora tysiąca. A jeśli osoby są bardzo zamroczone alkoholem i śpią na ławkach, odwozimy je do izby wytrzeźwień. Takich przypadków rocznie w mieście jest około 600.

Komendant słupskiej stra­ży miejskiej zachęca osoby, które widzą, że ktoś pije alkohol w parku, o kontakt ze strażnikami pod bezpłatnym numerem telefonu 986.
- Przyjedziemy na każdą interwencję - zapowiada Wal­demar Fuchs.

Po interwencji naszych czytelników z września, udało się obniżyć krawężniki.

- Niestety, remont parku w niczym nie pomoże oso­bom niepełnosprawnym i matkom z małymi dziećmi. One nadal będą miały problem z wejściem na chodnik - twierdził wówczas pan Sylwester, czytelnik ze Słupska. - Wszystko przez bardzo wysokie krawężniki. One pa­mię­tają chyba jeszcze czasy, kiedy Słupsk był niemieckim miastem. W wielu miejscach krawężniki mają nawet 20 centymetrów wysokości. Dla kobiety, która prowadzi wó­zek z dzieckiem, pokonanie go jest bardzo trudne. A osoba niepełnosprawna, poruszająca się na wózku, w ogóle takiej przeszkody nie pokona.

Jarosław Borecki zapowia­dał wówczas, że jeśli będzie możliwość obniżenia krawężników, te prace zostaną wykonane. Po tej deklaracji obniżono część krawężnika od strony ul. Partyzantów.

- Powstaną kolejne podjazdy dla wózków - zapowiada zastępca dyrektora słupskiego ZIM.

Rewitalizacja parku Powstańców Warszawskich trwała kilka miesięcy. To jedna z inwestycji prowadzona w ramach budżetu obywatelskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza