Z CH Jantar w Słupsku zniknął sklep sieci Zara. Nieco później zakończyła działalność kręgielnia MK Bowling. Już wiemy, że MK Bowling zostanie zastąpiony przez siłownię Just Gym.

Początek tego roku w Centrum Handlowym Jantar w Słupsku stał pod znakiem zmian, które nieco uszczupliły ofertę tej galerii. Nie działają już sklepy Stradivarius oraz Pull&Bear, potem zakończyła działalność kręgielnia MK Bowling, a kilka dni temu zamknięto sklep odzieżowej sieci Zara.

O tym, że niektóre placówki w CH Jantar noszą się z zamiarem wyprowadzki mówiło się już pod koniec zeszłego roku. Fora internetowe były pełne spekulacji na temat zmian, czy raczej uszczuplenia oferty handlowej CH Jantar.

Jeszcze w listopadzie wysłaliśmy pytanie do grupy Inditex, do której należą marki Zara, Stradivarius i Pull&Bear. Pytaliśmy, czy firma nosi się z zamiarem zamknięcia sklepu w Słupsku. Odpowiedzi się nie doczekaliśmy.

Po naszym wczorajszym artykule skontaktowała się z nami Beata Górska z marketingu CH Jantar.

W odpowiedzi CH Jantar czytamy:
Centrum Handlowe Jantar zmienia się

Po 10 latach funkcjonowania na rynku, Centrum Handlowe Jantar przechodzi intensywne zmiany. Zmiany dotyczą rekomercjalizacji, oznakowania, jak również działań marketingowych.

Celem prowadzonych obecnie zmian jest lepsze dopasowanie oferty galerii do potrzeb najbliższego otoczenia – mieszkańców a także turystów tłumnie przebywających w Jantarze w sezonie letnim. Zmiany remodelingowe w CH Jantar są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby klientów, nowe trendy oraz zakaz handlu w niedzielę. Największe inwestycje w CH Jantar dotyczą oferty spędzania czasu. MK Bowling zostanie zastąpiony przez Just Gym - nowoczesną siłownię czynną 24/7 o powierzchni 1700 mkw, która już wczesną jesienią otworzy swój punkt w centrum. Jest to odpowiedź Jantara na potrzeby mieszkańców, którzy w badaniach wskazywali obecność klubu fitness i marek sportowych jako najbardziej pożądane. Wszechobecny trend bycia wysportowanym i zdrowo odżywiającym odzwierciedla się w oczekiwaniach Słupszczan a Jantar jako kluczowe miejsce spędzania czasu wolnego i zakupów na lokalnym rynku na tę potrzebę odpowie dostarczając miejsce do ćwiczeń ze sprzętem z najwyższej półki.

Jantar poszerza również ofertę gastronomiczną – niedługo swój punkt otworzy Republika Burgera, dedykowany w szczególności silnie odwiedzającej centrum grupie osób w wieku 18-24 lata oraz autoryzowany salon NC+. W związku ze zmianą strategii rozwoju, centrum opuściły trzy marki z grupy Inditex, które zostaną zastąpione przez inne, znane już mieszkańcom Słupska marki z sektora modowego.

Działania marketingowe koncentrować się będą na umacnianiu pozycji Jantara w świadomości mieszkańców Słupska i regionu jako miejsce zakupów i rozrywki poprzez realizację działań zachęcających klientów do odwiedzania w tygodniu oraz silną komunikację w kanałach digital.

Centrum Handlowe Jantar to powstały w 2008 roku, największy kompleks handlowo-usługowy na Pomorzu Środkowym, zlokalizowany w odległości 3 km od ścisłego centrum Słupska, przy głównej drodze wyjazdowej w kierunku Szczecina. Po dwóch rozbudowach w latach 2011 i 2012, centrum powiększyło swoją powierzchnię użytkową do 45 tys. mkw. Centrum posiada 130 lokali handlowo-usługowych, w tym restauracje, place zabaw i kompleks kinowy. W Jantarze znajdują się między innymi: Intermarche, Decathlon, Multikino, KFC, Media Markt, Euro RTV AGD, H&M, Empik, CCC, Martes Sport, Douglas, Sephora, Hebe, Rossmann, Jula. Inwestorem jest CBRE GI. Galerią zarządza Cushman & Wakefield.