Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zaplanuj weekend: rekreacja, teatr, muzyka

Redakcja
Miłośnicy wypraw rowerowych w sobotę i niedzielę będą mogli zwiedzić dwie gminy. Fot. Marcin Kamiński
Miłośnicy wypraw rowerowych w sobotę i niedzielę będą mogli zwiedzić dwie gminy. Fot. Marcin Kamiński
W ten weekend rowerzyści będą się mogli wybrać na rajdy po gminie Słupsk i Kobylnica. Nie zabraknie też propozycji teatralnych i muzycznych.

Miłośnicy rowerów będą mogli w sobotę pojechać w sobotę do Swołowa na I Masę Krytyczną, a w niedzielę zwiedzić gminę Kobylnica. Natomiast we Wrzącej strażacy świętować będą w rytmie discopolowego zespołu Top One. To jedne z wielu atrakcji, jakie przygotowano na ten weekend w Słupsku i regionie.

Biblioteka o tolerancji

W ramach programu "Żywa biblioteka" w sobotę w dziale Multimedia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Grodzkiej 3 w godz. 11-17 będzie można spotkać się i porozmawiać z osobami, które spotkały się z przejawami nietolerancji. Akcji towarzyszyć będą imprezy muzyczne. O godz. 20 do klubu Dom Ówka przy ul. Tuwima 17 będzie się można wybrać na after party i koncert Social Cancer. Wstęp jest wolny.

Andrus śpiewa

Artur Andrus to dziennikarz, artysta kabaretowy, poeta, autor tekstów piosenek, pisarz, laureat konkursu "Mistrz mowy polskiej". Na co dzień jest redaktorem trójkowej Powtórki z rozrywki, znanym i lubianym konferansjerem spotkań, festiwali i przeglądów kabaretowych, a także komentatorem "Szkła kontaktowego" w TVN24. Od wielu miesięcy szerszej publiczności znany jest również jako piosenkarz. A wszystko dzięki płycie "Myśliwiecka", która ukazała się wiosną 2012 roku. Piosenki z tej płyty Artur Andrus będzie promował podczas słupskiego koncertu. Oprócz tego usłyszymy jego felietony i wiersze. Początek koncertu w sobotę o godz. 19 w sali słupskiej filharmonii. Bilety w cenie 60 zł są jeszcze do ku­pienia w kasie przy ul. Jana Pawła II 3.

Jak trzy świnki domki budowały

"Trzy świnki" to bajka, która od premiery cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem najmłodszej widowni. Opowiada historię trzech braci, którzy postanawiają zbudować domki na zimę, aby schronić się w nich przed wilkiem. Jeden prosiaczek od razu zabiera się do pracy, pozostałe wolą jednak bawić się i wylegiwać na słońcu. Swoje chatki stawiają szybko i bardzo niezdarnie. Jak zakończy się ta historia, dzieci przekonają się w sobotę o godz. 11. Wejściówki w cenie 16 i 13 zł są do kupienia w kasie Tęczy.

Reggae w Motorze

Donald Small and Blue Mountains zagra w sobotę w Motor Rock Pubie. Zespół powstał w drugiej połowie 2012 roku z inicjatywy muzyków związanych z polską sceną reggae. Rasowy wokal Donalda Smalla z Jamajki idealnie dopełnia podstawę muzyczną, którą tworzą: Zbyszek KenJah na basie, Andrzej Szczeszek na klawiszach, Wojtek Kubiak na gitarze, oraz Łukasz Jasiak na perkusji. Początek koncertu w sobotę o godz. 10. Wejś­ciów­ki kosztują 10 złotych.

Strażacy świętują

W sobotę odbędą się powiatowe obchody Dnia Strażaka. O godz. 12 w kościele w Słonowicach rozpocznie się msza święta w intencji strażaków. Po niej wszyscy pojadą na plac apelowy przy strażnicy OSP we Wrzącej, gdzie o godz. 13 rozpocznie się uroczysty apel połączony z otwarciem strażnicy. O godz. 15 rozpocznie się blok imprez okolicznościowych. Natomiast o godz. 18 na scenę wyjdzie gwiazda wieczoru, zespół disco polo Top One.

Rowerem po gminie

Na I Rodzinny Rajd Rowerowy ze Szprychą po gminie Kobylnica będzie się można wybrać w sobotę. Trasa o dystansie 37 km wiedzie szlakiem starych młynów. Start spod marketu OBI trasą: Kobylnica - Wrząca - Lubuń - Kobylnica. W programie atrakcje krajobrazowe i historyczne, ciepły posiłek, konkursy i nagrody. O godz. 8 rozpocznie się rejestracja uczestników, start planowany jest na godz. 9, a zakończenie na godz. 15.30.

Ustecki rap

W sobotę w Dom Kultury w Ustce odbędzie się III Przegląd Sceny Rap. Na scenie zaprezentują się młodzi lokalni (i nie tylko) twórcy muzyki rap i hip-hop. Początek koncertu w sobotę o godz. 18. Wstęp wolny.

Masa jedzie do Swołowa

Na I Wiejską Masę Krytyczną "Wkoło Swołowo" będzie się można wybrać w niedzielę. W programie przejazd do Swołowa, wspólne ognisko z kiełbaskami, prelekcja oraz wystawa zdjęć z wyprawy rowerowej STR Szprycha "Rowerem wzdłuż Dunaju", wystawa starych, drewnianych aparatów fotograficznych, rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Rower w na wsi", konkursy rowerowe z atrakcyjnymi nagrodami, serwis rowerowy i znakowanie rowerów oraz losowanie nagród. Zakończenie rajdu planowane jest ok. godz. 16. Opłata wynosi sześć złotych.

Odczucia Filipiny

W sobotę o godz. 16 w galerii teatru Rondo otwarta zostanie wystawa fotografii Filipiny Krawczykiewicz "odczucia, uczucia, przeczucia". Jak mówi autorka, jest to wystawa fotografii przedstawiających ludzi, w większości nieznajomych, których spotkała na swojej drodze w cią­gu kilku ostatnich lat. Wstęp jest wolny.

Polsko-japońska Kotka

W sobotę o godz. 18 w usteckim domu kultury rozpocznie się wernisaż wystawy zbiorowej prac studentów Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Gdańsku - Kotki PJ-ki. Młodzi artyści zaprezentują swoje grafiki, rysunki i fotografie. Jednym w wystawiających swoje prace twórców jest ustczanin Michał Sapowicz, przez lata związany z Pracownią Plastyczną Pod Dachem. Wstęp jest wolny.

Ślad mieszkańców

Kolekcję indywidualnych śladów mieszkańców z 11 miejscowości biorących udział w projekcie artystycznym Zachodniopomorskiego Forum Kultury, realizowanym w ubiegłym roku, zobaczyć można w Usteckim Domu Kultury. "Cases" to instalacja składająca się z odcisków dłoni blisko 2500 osób, w tym 228 mieszkańców Ustki, którzy odciskali je we wrześniu ubiegłego roku. Autorzy odcisków będą je teraz mogli odnaleźć. Wystawa czynna jest w godz. 10-16. Wstęp wolny.

Plastycy dla papieża

W słupskiej kaplicy św. Jerzego czynna jest wystawa malarstwa i rzeźby "Święty Janie Pawle II, dziękujemy". Artyści, skupieni w Klubie Plastyka im. Stefana Morawskiego, poprzez sztukę pragną wyrazić swoje uczucia i głęboki duchowy związek z osobą papieża-Polaka. Wystawę można będzie oglądać do 25 maja w godzinach od 10 do 12. Wstęp jest wolny.

Był taki Słupsk

Fotografie przedstawiające Słupsk w pierwszych kilkunastu latach po II wojnie światowej zobaczyć można na terenie dworca PKS. Ruiny domów przy ulicach Łukasiewicza i Kościuszki, tors rozbitego pomnika von Blüchera na tle uliczki F. Nullo, zamek i konie ciągnące wóz z napisem Browarnicza Spółdzielnia "Praca" można zobaczyć w poczekalni słupskiego dworca PKS. Na innych zdjęciach spółdzielcy ze Słupianki odgruzowują miasto, Brama Młyńska ma wolny przejazd, a umundurowani aktorzy teatru amatorskiego przedstawiają sztukę "Partyzant żałosny".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza