Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

„Dla nas przedsiębiorczość to klucz do rozwoju miasta”. Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów do słupskiej rady miejskiej

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów do słupskiej rady miejskiej
Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów do słupskiej rady miejskiej Łukasz Capar
Prawo i Sprawiedliwość w poniedziałek zaprezentowało kandydatów do Rady Miejskiej w Słupsku. Adam Treder, kandydat PiS na prezydenta miasta, przedstawił kolejne propozycje wyborcze swojego ugrupowania.

Konferencję, na której Adam Treder przedstawił kandydatów PiS do słupskiej rady miejskiej, zwołano na ul. Grunwaldzkiej, w strefie ekonomicznej. Kandydat na prezydenta podkreślał, że to dzięki staraniom radnych PiS, udało się pozyskać środki na realizację ważnych dla miasta inwestycji – w tym uzbrojenia strefy przemysłowej.

- Za nami teren, który dzięki staraniom radnych Prawa i Sprawiedliwości i naszego posła Piotra Müllera, jako miasto pozyskaliśmy dla rozwoju przedsiębiorczości. Dla nas przedsiębiorczość to klucz do rozwoju naszego miasta, klucz do zamożności naszych mieszkańców. Ten teren, który jest za nami to około 90 hektarów. Już jest rozpoczęte jego uzbrojenie pod cele inwestycyjne, funkcje przemysłowe. To blisko 80 mln złotych pozyskanych z Funduszu Polski Ład. Potrafimy pozyskiwać tereny inwestycyjne dla miasta Słupska, jak również pozyskiwać odpowiednie finansowanie na ich uzbrojenie – mówił Adam Treder. - Przedsiębiorczość to również współpraca zarówno z naszymi przedsiębiorcami, instytucjami okołobiznesowymi, ale również współpraca z naszymi szkołami i naszym Uniwersytetem Pomorskim – dodał.

Adam Treder zapewnił również, że gdyby udało mu się zasiąść w fotelu prezydenta Słupska, jednym z głównych jego celów byłoby pozyskanie środków zewnętrznych na budowę wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej. Stwierdził również, że należy poprawić nadzór nad miejskimi inwestycjami.

- Widzimy na przykładzie realizacji inwestycji miejskich, że mamy duże pole do popisu, duże zaległości. To wymaga jak najszybszej poprawy - stwierdził.

Kandydaci PiS do rady

Głównym punktem poniedziałkowej konferencji była prezentacja kandydatów PiS, którzy powalczą o mandaty w Radzie Miejskiej w Słupsku.

- To słupszczanie, to lokalni patrioci, którzy wiedzą w jaki sposób i w jakim kierunku powinno rozwijać się nasze miasto. To osoby i ludzie z różnych branż, z różnych dziedzin życia naszego miasta. To zarówno przedsiębiorcy, to pracownicy służby zdrowia, pracownicy związani z oświatą, z kulturą, sportem – mówił Adam Treder.

Liderem listy PiS w okręgu nr 1 (os. Niepodległości i os. Piastów) jest Adam Treder. Kolejni są Marzena Zamaro, Kacper Moroz, Iwona Wojtczak, Waldemar Leśniewski, Zbigniew Szeligowski, Małgorzata Staniszewska, Joanna Henke, Stanisław Frankiewicz. W okręgu nr 2 (Zatorze) listę otwiera Tadeusz Bobrowski, za nim znajdują się Agnieszka Błachnio, Barbara Skrzypczak, Lech Urbanowicz, Irena Gałach, Jarosław Stencel, Jerzy Łazarczyk. Pierwszy na liście w okręgu nr 3 (Śródmieście) jest Wojciech Lewenstam, dalej Marzena Gmińska, Jacek Szaran, Wioletta Szczepaniak-Niburska, Piotr Rakocki, Karolina Trąbka, Krzysztof Trąbczyński. Lider listy w okręgu nr 4 (os. Akademickie-Westerplatte) to Jacek Zabiegły. Kolejni są Łukasz Jaworski, Ryszard Kruk, Ewa Piekarska, Wiesław Tęsny, Halina Kowalik-Jabłońska, Jadwiga Pawluk i Hanna Szynkiewicz.

- Będziemy spotykać się w każdym okręgu miasta, będziemy rozmawiać ze słupszczanami o problemach i kierunkach rozwoju naszego miasta. To jest dla nas ważne i cenne, żeby informacje i problemy, z którymi borykają się nasi słupszczanie były przez nas rozwiązywane – zapowiedział Adam Treder.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza