Fatalna obrona się mści

(suw)
Beznadziejna gra w obronie była przyczyną porażki piłkarzy Kotwicy z Obrą Kościan.

BRAMKI: 1:0 - Dariusz Przybyła - 17 min, 2:0 - Tomasz Mikołajczak - 29 min, 3:0 - Marcin Olejniczak - 52 min.
OBRA: Tomczak - Łukaszewski, olejniczak, Kryszak, Sołtysiak, Łuczak, Jasiński, Przybyła (46 Spiżak), Kostyk (69 Putz), Tomkowiak (79 Wróbel), Mikołajczak (59 Marek).
KOTWICA: Tłoczek - Kowalczyk, Lewandowski, Grocholski, Halaburda, Stronczyński, Batista, Feliński (60 Kobryś), Janasiak (46 Olejnik), Majchrzak, Szymański (66 Galant).
ŻÓŁTE KARTKI: Olejniczak, Sołtysiak, Łuczak, Przybyła, Mikołajczak (Obra) oraz Batista (Kotwica).
CZERWONA KARTKA: Majchrzak (Kotwica - 58 min - za kopnięcie rywala).
Piłkarzy Kotwicy w meczu na wyjeździe z Obrą Kościan ucieszyłby nawet remis. Niestety, kołobrzeżanom to się nie udało. Beznadziejna gra defensywna piłkarzy z drugiej linii i beztroska w obronie przy stałych fragmentach gry, spowodowały, że bramki strzelali gospodarze.
Pierwszy gol padł w 17. minucie, po rzucie wolnym. Po dośrodkowaniu słabo był pilnowany Dariusz Przybyła. Miał jeszcze miejsce i czas, by głową przelobować Artura Tłoczka. Próba była skuteczna.
Przy drugim golu dla Obry Patryk Halaburda wymusił podanie od Radosława Felińskiego, a ten zagrał w taki sposób, że piłkę przejęli gospodarze, przeprowadzili szybką kontrę i po strzale Tomasza Mikołajczaka podwyższyli rezultat na 2:0.
Podczas przerwy trener Kotwicy Jan Kępa narzucił swoim piłkarzom strzelenie "kontaktowego gola". Jednak nie chodziło o to, by gracze drugiej linii zupełnie zapomnieli o obronie, a tak się właśnie stało. W 52. minucie wykorzystali to miejscowi, przeprowadzając kolejną kontrę, po której tym razem Artura Tłoczka pokonał Marcin Olejniczak. Na domiar złego w 58. minucie Tomkowiak faulował Majchrzaka. Kołobrzeżanin chciał się zrewanżować i kopnął rywala, za co ujrzał czerwony kartonik. Wynik do końcowego gwizdka nie zmienił się.

Wyniki 7. kolejki:

Zdrój Ciechocinek - Chemik Bydgoszcz 4:0 (1:0), LNB Mieszko Gniezno - Drutex Kaszubia Kościerzyna 1:1 (0:1), Flota Świnoujście - Łagom Kania Gostyń 0:5 (0:1), Warta Poznań - KP Police 5:1 (3:0), Almar Cartusia Kartuzy - Lech II Poznań 3:0 (2:0), Unia Janikowo - TKP Toruń 2:1 (1:0), Obra Kościan - Kotwica Kołobrzeg 3:0 (2:0), Amica II Wronki - Tur Turek 3:2 (1:1).