Finałowa grupa zespołów na Charlotta Rock Festiwal wybrana

  Finałowa grupa zespołów na Charlotta Rock Festiwal wybrana

  Wojciech Frelichowski

  Głos Pomorza

  Głos Pomorza

  Alice Cooper na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

  Alice Cooper na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. ©Łukasz Capar

  W piątek (8 maja) w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie wybrano 14 zespołów, które wystąpią w finale Charlotta Rock Festiwal - nowej imprezie muzycznej, która odbędzie się 12 i 13 czerwca w Dolinie Charlotty.
  Alice Cooper na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

  Alice Cooper na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. ©Łukasz Capar

  Wybrane zespoły to: Ortalion - Polska (zespół z Trójmiasta); Silhouette i Rock'N'Roll Train - Dania; Dawn i Floop - Finlandia, Crow Mother i Laine Palninga - Łotwa, Garbanotas Bosistac i Kitawa - Litwa, Ziggy Wild - Estonia, Jamie Lee Band i Coal And Crayon - Niemcy, Kelvin i Brontupisto - Norwegia

  Do festiwalu zgłosiło się prawie 50 zespołów z państw leżących nad Bałtykiem (oprócz Rosji). Najwięcej z Polski (12) i Finlandii (11).
  Warunek był jeden - grupa aspirująca do występu na tym festiwalu musiała pochodzić z miasta nadbałtyckiego. Przewodniczącym jury był Jan Chojnacki, dziennikarz muzyczny Programu III Polskiego Radia oraz zasłużony propagator bluesa i rocka w Polsce.

  - Jesteśmy zbudowani poziomem artystycznym zespołów, które nadesłały swoje zgłoszenia. Nie było ani jednego słabego nagrania. A jeśli chodzi o dominujący styl, to wprzeważały zespoły gitarowe. Mi szczególnie podobało się to, iż było kilka śpiewających pań, wśród których trzy prezentowały bardzo wysoki poziom wokalny - powiedział Jan Chojnacki.

  Charlotta Rock Festiwal, to impreza, która będzie towarzyszyć Zjazdowi Zarządu Miast Bałtyckich, który odbędzie się w dniach 11-13 czerwca w Dolinie Charlotty. W czerwcowej imprezie dla trzech zwycięskich zespołów ustanowiono równorzędne nagrody - po 2000 euro. Nagrodą dodatkową będzie występ przed tegorocznymi gwiazdami Festiwalu Legend Rocka, oczywiście po akceptacji artystów.

  W ramach Zjazdu Zarządu Miast Bałtyckich odbędą się także inne wydarzenia: Charlotta Enduro Extreme (terenowe wyścigi motocyklowe) oraz Mistrzostwa Barbecue Związku Miast Bałtyckich.

  Jak zapowiada Mirosław Wawrowski z Doliny Charlotty, organizator calości, podczas mistrzostw barbecue podjęta zostanie próba bica rekorgu Guinnessa w kategorii największej liczby osób grillujących jednocześnie.

  - Musimy zebrać 3200 osób i tyle samo grilli. Grille już mamy, a jeśli chodzi o grillujących, to zapraszamy mieszkańców regionu do uczestnictwa w pobiciu tego rekordu. Każdy uczestnik będzie mieć zapewnioną konsumpcję grillowanych potraw, a nawet dwa kufle piwa dla ochłody. Zapraszamy na to wydarzenie 13 czerwca.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo