MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejni stomatolodzy w Słupsku przyjmują pacjentów (aktualizacja)

mara
Z powodu epidemii koronawirusa większość stomatologów czasowo zamknęła gabinety. Są jednak takie, w których przyjmą pacjenta z bólem zęba. Niedawno podawaliśmy ich listę. Teraz dopisujemy kolejne.

W sytuacjach nagłych możemy skorzystać z pomocy w gabinecie stomatolog Agnieszki Koczergi przy ul. Henryka Pobożnego, tel. 59 842 86 57 lub 695 033 089. Ale uwaga, obowiązują zasady bezpieczeństwa konieczne w okresie epidemii.

Wizyta umówiona może być wyłącznie telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 16. Pacjent może spodziewać się nie tylko pytań o to, co mu dolega, ale i np. o ostatnie podróże zagraniczne czy kontakt z osobami, które były za granicą (albo są na kwarantannie), a także o ogólny stan zdrowia. W dniu wizyty będzie też proszony o zmierzenie temperatury.
- Najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa i pacjentowi, i nam - tłumaczy stomatolog Agnieszka Koczerga. - Dlatego taki wywiad będzie szczegółowy, a podczas wizyty zapewniamy wszelkie środki ochrony. Panuje epidemia i nie możemy nikogo narażać na to, że zostanie zakażony wirusem.

Pacjent zostaje także uprzedzony o dodatkowej opłacie 200 zł. Jak czytamy na stronie internetowej gabinety, jest to koszt środków ochrony osobistej personelu i pacjenta, sprzętu, dezynfekcji pomieszczeń, wymiany odzieży ochronnej. W recepcji pacjent otrzyma maskę (zdejmuje ją jedynie na czas zabiegu), rękawice ochronne, ochraniacze na obuwie, ochraniacze na odzież. Mierzona jest temperatura ciała termometrem bezdotykowym.

Od 14 kwietnia otwarty dla pacjentów z bólem jest także gabinet stomatologiczny Edent przu ul. Batalionów Chłopskich. Zasady są podobne, przede wszystkim obowiązuje wstępna kwalifikacja telefoniczna: 601 563 127. Jak wynika z informacji zamieszczonej na Facebooku, wykonywane będą jedynie procedury ratunkowe, zabiegi chirurgiczne oraz wszelkiego rodzaju zabiegi uśmierzające dolegliwości bólowe.

Pozostałe gabinety, w których przyjmowani są pacjenci z bólem:
SLUPSK
- Indywidualna Praktyka Lekarska lek. dent. Piotr Karasiak, ul. Ludwika Solskiego 10/2, tel. 693 427 068.
- Gabinet Stomatologiczny Jadwiga Gruszczyńska, ul. Boya-Żeleńskiego 4. Telefon 506 161 329. Gabinet czynny codziennie, godziny przyjęć do uzgodnienia. Przyjęcia pacjentów wyłącznie prywatnie. Nie tylko z bólem.
- SPMZOZ Przychodnia Rejonowa ul. Juliana Tuwima 37, tel. 59 847 45 60. Udzielane są głównie teleporady, natomiast w wyjątkowych sytuacjach, za zgodą lekarza stomatologa, pacjent będzie mógł przyjść po rozmowie telefonicznej.
ŁUPAWA, pow. słupski
- Indywidualna Praktyka Lekarska lek. stom. Ewa Kobryń-Stark, Łupawa 18, tel. 59 846 35 98
USTKA
- Gabinet Stomatologiczny - Katarzyna Dymka, ul. Brzozowa 1,
tel. 59 814 98 90
WICKO, pow. lęborski
- Indywidualna Praktyka Lekarska Grzegorz Smurzyński, ul. Radosna 5, tel. 598 611 172.

Stomatolodzy proszą, aby:
- nie ukrywać podczas rozmowy telefonicznej faktów ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa epidemicznego;
- z wyprzedzeniem odwoływać wizyty telefonicznie, jeżeli z jakichś powodów z nich rezygnujemy;
- w miarę możliwości przychodzić bez osób towarzyszących.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak kupić dobry miód? 7 kroków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza