Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy budynku przy ul. Fałata 9 w Słupsku nie mieli gazu. Po naszej interwencji gazownicy zareagowali

Zbigniew Marecki
Uszkodzenie w instalacji jest już usunięte, Od trzech dni jednak walczymy z gazownikami, aby przywrócili dopływa gazu. Jestem oburzony ich zachowaniem - nie ukrywa Krzysztof Kido, prezes Słupskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które administruje osiedlem, gdzie znajduje się budynek przy ul. Fałata 9. Po naszej interwencji gazownicy zareagowali .

O dużym problemie mieszkańców budynku przy ul. Fałata 9 dowiedzieliśmy się z elektronicznego listu, który do nas w tej sprawie przysłali. Jak napisali, interweniowali już nawet w słupskim ratuszu, bo samorząd jest właścicielem spółki STBS, ale na razie ich skargi nie odniosły skutku. Tymczasem zbliżają się święta i gaz jest bardzo potrzebny, aby normalnie funkcjonować.

W związku z tym skontaktowaliśmy się z Krzysztofem Kido, prezesem STB, który przyznaje, że ta sprawa jest mu bardzo dobrze znana.

- O uszkodzeniu instalacji gazowej w budynku przy ul. Fałata 9 dowiedzieliśmy się od jego mieszkanki w piątek, 3 kwietnia, , tuż przed godz. 15. Gazownia nie poinformowała nas wcześniej o problemie. O tej porze nie mogliśmy już nic zrobić, ale w poniedziałek nasi wykonawcy uszkodzenie usunęli. Mimo to od trzech dni cały czas gazowni nie chce na nowo włączyć kurka doprowadzającego gaz do budynku. Ciągle domaga się od nas różnych pism i oświadczeń, włącznie z tym, że w budynku nikt nie choruje na koronawirusa. Przecież ja i nikt inny nie może tego stwierdzić. Mam wrażenie, że gazownikom wcale nie zależy na pieniądzach za usługę. Uważam, że to jest zbyt daleko posunięta ochrona swoich pracowników. Ze swojej strony zapewniam, że nie zapłacę najbliższej faktury za gaz dla osiedla, dopóki na piśmie nie dowiem, kto je imiennie wystawił - nie ukrywa zdenerwowania prezes Kido.

Rozpoczął się remont ulicy Szarych Szeregów w Słupsku związany z zagospodarowaniem śródmiejskiego odcinka bulwarów rzeki Słupi. W związku z pracami drogowymi kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnianiami w ruchu, które potrwają do końca tygodnia.Zobacz także: Remont ulicy Legionów Polskich i Zaborowskiej

Rozpoczął się remont ulicy Szarych Szeregów w Słupsku

Gdy próbowaliśmy się skontaktować ze słupskimi gazownikami, telefon odebrano w Zakładzie Gazowniczym w Koszalinie, któremu podlega gazownia w Słupsku. Jednak i tam nic się nie dowiedzieliśmy, bo odesłano nas do warszawskiego rzecznika prasowego Polskiej Spółki Gazownictwa. Napisaliśmy więc do niego elektroniczny list z prośbą o wyjaśnienia. Czekamy na odpowiedź. Jednocześnie pojechaliśmy na ulicę Fałata. Tam przed budynkiem nr 9 zastaliśmy gazowników, którzy zapewnili naszego fotoreportera, że będą się starali w środę uruchomić dopływ gazu do budynku.
Aktualizacja
Z kolei Artur Michniewicz, rzecznik spółki po godz. 12 wyjaśnił:

- Gazownia w Słupsku otrzymała dziś od administracji budynku, tj. Słupskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, protokół z próby szczelności instalacji gazowej w budynku przy ul Fałata 9, który to protokół zgodnie z przepisami jest dokumentem niezbędnym do wznowienia dostaw paliwa gazowego.

Pracownicy Gazowni w Słupsku montują już układy pomiarowe i uruchamiają instalacje gazowe w budynku. Prace mają się zakończyć do godziny 15:00 (dotyczy lokali w którym będą obecni odbiorcy gazu).

Przed godz. 13 otrzymaliśmy informację, że właśnie podłączono gaz do budynku.

Zobacz także: Remont ulicy Legionów Polskich i Zaborowskiej

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza