MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przejścia dla pieszych w Słupsku mają być bezpieczniejsze

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Na słupskich ulicach ma być bezpieczniej. Miasto otrzymało dofinansowanie na modernizację czterech przejść dla pieszych. Powstanie też jedno nowe, w ciągu alei 3 Maja.

Bezpieczniejsze mają się stać ”zebry” na ul. Hubalczyków. Jedna z nich położona jest przy skrzyżowaniu z ul. Kosynierów Gdyńskich, druga natomiast pozwala pieszym dostać się do Parku Wschodniego.

- Oba te przejścia są na długiej prostej prowadzącej do zabudowy mieszkaniowej i do szpitala. Wspólnie z policją i miejską inżynier ruchu wytypowaliśmy te lokalizacje jako te miejsca, gdzie faktycznie warto poprawić bezpieczeństwo. Pojawią się doświetlacze, dodatkowe tablice informujące o przejściu dla pieszych na fluorescencyjnym tle, a także zostaną zastosowane płytki brajlowskie przed wejściem na jezdnię – zapowiada Tomasz Orłowski, dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. - Podobny zakres prac będzie również przy trzecim przejściu dla pieszych przy ul. Kaszubskiej – bezpośrednio przy Kościele Najświętszego Serca Jezusowego. Mieliśmy kilkanaście lat temu postawiony w tym miejscu doświetlacz, on już się wyeksploatował, dlatego doznakowujemy i dodatkowo doświetlamy to przejście – wyjaśnia dyrektor ZIM.

Dodatkowe oświetlenie zyska także przejście na ul. Zaborowskiej przy skrzyżowaniu z ul. Dywizjonu 303. Powstanie także jedno, zupełnie nowe przejście – przez aleję 3 Maja na wysokości ul. Jana Kazimierza.

- Widzimy sytuacje, że wiele osób skraca sobie tamtędy drogę do domu. W celu poprawy bezpieczeństwa wyznaczymy, doznakujemy i doświetlimy to przejście przez dosyć ruchliwą drogę powiatową – mówi dyrektor ZIM.

Wszystkie roboty powinny zamknąć się kwotą 120 tys. złotych, z czego 100 tys. złotych to dofinansowanie z Rządowego Programu im. Władysława Stasiaka. Prace powinny zakończyć się do końca bieżącego roku.

Co z innymi przejściami w mieście?

Na spore zmiany czekają przejścia dla pieszych w obrębie skrzyżowania Zaborowskiej-Korfantego-Witosa. Jest już projekt budowy sygnalizacji świetlnej w tym miejscu, a miasto szuka dofinansowania na wykonanie prac.

Sondowane są również ewentualne zmiany na przejściach dla pieszych zlokalizowanych na alei Sienkiewicza. Na jednym z nich w ubiegłym tygodniu doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła 24-letnia kobieta.

- Jeżeli chodzi o ulicę Sienkiewicza i nieszczęśliwe zdarzenie, do którego doszło – w żadnym stopniu nie przyczyniła się do niego infrastruktura – mówi Tomasz Orłowski. - Jesteśmy po lustracji obu przejść na ul. Sienkiewicza - tych na wysokości centralnej części parku - z wydziałem ruchu drogowego. W najbliższych tygodniach będziemy dyskutować na ten temat, jakie działania ewentualnie podjąć w zakresie obu tych przejść – zapowiada.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza