Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rządowe miliony dla Słupska do końca tego miesiąca

Alek Radomski [email protected]
Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami wojewody i rządu w sprawie wniosków o remonty mieszkań i wkładu miasta w budowę ringu - mówiła wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka.
Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami wojewody i rządu w sprawie wniosków o remonty mieszkań i wkładu miasta w budowę ringu - mówiła wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka. Łukasz Capar
Obiecane wsparcie dla Słupska i współpraca z organizacjami pozarządowymi. To niektóre tematy cotygodniowej konferencji w ratuszu.

Do końca miesiąca Słupsk powinien otrzymać obiecane przez premier Ewę Kopacz pieniądze. Tą informacją wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka rozpoczęła wczoraj cotygodniową konferencję prasową. Choć dokładna kwota tym razem nie padła, mowa o około siedmiu milionach złotych, z których prawie dwa pochłonie modernizacja Teatru Lalki Tęcza, a pozostałe pięć - remont 134 komunalnych mieszkań. Wkrótce rozstrzygnąć ma się też kwestia montażu finansowego dotyczącego zmniejszenia wkładu miasta w budowę miejskiego ringu. W tym wypadku chodzi już o 20 milionów złotych. Tymczasem kontrolę ringu rozpoczyna Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Jak oznajmił dziennikarzom wiceprezydent Marek Biernacki, inwestycja przebiega sprawnie.

Z kolei wiceprezydent Danilecka-Wojewódzka przypomniała o wyłonieniu nowego prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej. - Została nim pani Ewa Wach, która uzyskała największą liczbę punktów - tłumaczyła Krystyna Danilecka-Wojewódzka. - Pan prezydent (od wczoraj na urlopie - dop. red.) po spotkaniu z panią Wach wyraził akceptację wyboru dokonanego przed radę nadzorczą. Nowy prezes obejmie swoje obowiązki natychmiast po spełnieniu formalności związanych z zatrudnieniem.

Ratusz poinformował też o spotkaniu prezesów miejskich spółek, które miało pozwolić - jak oznajmiono - na określenie strategicznych dla nich celów. W praktyce chodzi o to, aby w obliczu kiepskiej sytuacji finansowej komunalne firmy przejęły na siebie część zadań związanych z bieżącym funkcjonowaniem miasta.

Zobacz także: Ratusz czeka z ogłoszeniem planu spłaty 24 mln (wideo)

Słupsk zyskał też nowych członków Słupskiej Rady Organizacji Pozarządowych. W jego skład jako szefowa weszła Marta Makuch z Centrum Inicjatyw Obywatelskich, Renata Wismont ze Stowarzyszenia Przyjaciół Niepełnosprawnych Dajmy im Radość, Mirosław Mirynowski - Integracyjny Klub Sportowy Zryw, Piotr Merecki z Pomorskiej Fundacji Pamięci Gryfitów, Anna Butrym z Fundacji Progresja, Robert Chomicki ze Stowarzyszenia Rozwoju Inspiracje i Kamila Gryglewicz z fundacji Indygo.

Urząd liczy na lepszą współpracę z organizacjami pozarządowymi, czego pierwszym przejawem ma być powstanie programu współpracy na lata 2016-2020. Ogłoszono konkurs na jego opracowanie. Wygrało konsorcjum kilku organizacji pozarządowych (CIO, Zryw, Progresja Dom na Rozstaju Kultur i Religii). Projekt ma być szeroko konsultowany.

Co ciekawe, Słupsk jako jedno z czterech miast został wybrany do realizacji projektu Mistrzowie Olimpijscy w Szkołach. W jego ramach ze słupską młodzieżą spotka się Olimpia Jędrzejczak, która będzie zachęcać do pływania i aktywności sportowej. Obok wizyt sportowców projekt ma też wymiar materialny. Dzięki niemu szkoły mają otrzymać sprzęt sportowy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza