MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Więcej mieszkań i pomoc dla wspólnot. Kolejne propozycje wyborcze Pawła Szewczyka

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Mieszkanie na start, wysoka bonifikata przy wykupie lokali i fundusze na remont podwórek. Paweł Szewczyk, kandydat z ramienia KO na prezydenta Słupska przedstawił swoje mieszkaniowe propozycje wyborcze.

- Wiele osób kontaktowało się ze mną za pośrednictwem mediów społecznościowych, jak i bezpośrednio, prosząc o rozwinięcie konkretów związanych z mieszkalnictwem. Jak wiemy mieszkanie to podstawa. Dach nad głową to jest sprawa priorytetowa. Ja w swojej propozycji mam pięć konkretnych rozwiązań dla Słupska i mieszkańców, które są bardzo dobre – mówił podczas przedwyborczej konferencji prasowej Paweł Szewczyk. - Po pierwsze – mieszkanie na start. Czas odejść od koncepcji realizowanej przez lata budownictwa mieszkań komunalnych dostępnych tylko dla niewielkiej grupy mieszkańców. Program mieszkanie na start to mieszkanie dla wszystkich. Najpierw partycypacja, wkład własny, później wraz z czynszem spłata kapitału aż w końcu możliwość po okresie zawartym w umowie najmu wykupu lokalu na własność.

Kandydat na prezydenta Słupska zaproponował również budowę małych mieszkań socjalnych dla najuboższych i do realizowania wyroków eksmisyjnych oraz bonifikatę na poziomie 90 proc. przy wykupie lokali na własność.

- Kolejna sprawa to kwestia pomocy wspólnotom mieszkaniowym przy przeprowadzaniu remontów. Aktualnie jest realizowany projekt, 100 tysięcy dofinansowania do remontów, jednakże dotyczy to tylko obszaru rewitalizacji. Słupsk to nie tylko centrum, Słupsk to również tereny oddalone od śródmieścia. Dlatego chcę rozszerzyć te wsparcie również na inne wspólnoty mieszkaniowe i właścicieli nieruchomości – mówił Paweł Szewczyk. - W końcu trzeba się zabrać za rewitalizację podwórek miasta. Dla zachęty dla wspólnot mieszkaniowych proponuję program 100 tys. złotych na rewitalizację podwórek.

Z kolei poseł Zbigniew Konwiński zapowiedział, że jest gotów zabiegać o to, by Rada Ministrów wydłużyła termin wykorzystania przez miasto rządowego dofinansowania, co miałoby pozwolić na budowę północnej części ringu według pierwotnych planów.

- Nie może być pretekstem to, że upływa jakiś termin, dlatego że sprawa musi być poważnie potraktowana i Rada Ministrów podjęła swojego czasu taką uchwałę przedłużającą czas realizacji inwestycji. Drogi mają służyć ludziom a nie być przeciwko ludziom – mówił poseł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza