Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sądowa batalia kandydatów na burmistrza Bytowa. Wpis nie jest agitacją wyborczą

Sylwia Lis
Sylwia Lis
Sąd Okręgowy w Słupsku odrzucił wniosek Marcina Pacyno.
Sąd Okręgowy w Słupsku odrzucił wniosek Marcina Pacyno. Archiwum
Słupski Sąd Okręgowy oddalił wniosek w trybie wyborczym Marcina Pacyno, kandydata na burmistrza Bytowa. Pacyno poczuł się zniesławiony na portalu społecznościowym przez Piotra Wrońskiego, który również stara się o fotel włodarza miasta.

Według Marcina Pacyno jego kontrkandydat Piotr Wroński zasugerował, że przyjął korzyść majątkową od Ryszarda Sylki, dotychczasowego burmistrza miasta, gdy zajmował stanowisko dziennikarza. Chodzi między innymi o wpis (pisownia oryginalna): "Swoje wynagrodzenie od Pana Sylki i Pana Oszmańca, że jako dziennikarz przez ostatnie blisko 20 lat nie sprawiałeś im problemu konstruktywnie ich krytykując?"

Pacyno postanowił skierować do sądu sprawę w trybie wyborczym.

- Powodem tego działania jest moja głęboka niechęć do hejtu zarówno w życiu codziennym, jak i w sieci - wyjaśnia Pacyno. - W ubiegłym roku miałem okazję przemawiać do młodzieży na terenie gminy Miastko, gdzie organizowałem program "Stop Hejt Miastko". W ramach tego programu starałem się przekazywać wartości tolerancji i świadomości, że poniżanie i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji może prowadzić do tragicznych skutków. Niestety, nie przypuszczałem, że w naszym środowisku, wśród osób ubiegających się o zaszczytne stanowisko, znajdzie się osoba, która nie zawaha się stosować bezpodstawnych oszczerstw i insynuacji, nawet w ramach przyjaźni. Dlatego też zdecydowałem się jako pierwszy podjąć kroki prawne w celu powstrzymania tych haniebnych praktyk. Wierzę, że taka postawa nie powinna mieć miejsca w naszym społeczeństwie, zwłaszcza wśród osób pełniących ważne funkcje publiczne. Dążę do przywrócenia sprawiedliwości i zakończenia tych bezpodstawnych oszczerstw.

Sąd odrzucił wniosek Marcina Pacyno, uznając, że wpis na portalu społecznościowym nie jest agitacją. Orzeczenie - jak informuje "Głos" Sąd Okręgowy w Słupsku - nie jest prawomocne.

- Kompletnie bezpodstawne zarzuty kandydata Marcina Pacyno zostały odrzucone przez sąd - mówi Wroński. - Okazało się, że musiał przełknąć ten bardzo gorzki cukierek swojego oburzającego i pysznego zachowania. Nie wiem, czy Marcin Pacyno został napuszczony na moją osobę przez "konkurencję polityczną", czy sam wpadł na bardzo kiepski pomysł marnowania pieniędzy podatników i czasu sądu.

Pacyno nie zgadza się z decyzją sądu i wczoraj złożył zażalenie. Dodajmy, że o fotel burmistrza Bytowa walczy aż siedmiu kandydatów: Marcin Pacyno, Piotr Wroński, Andrzej Borzyszkowski, Andrzej Płaczkiewicz, Ireneusz Gospodarek, Paweł Dykier oraz Mateusz Oszmaniec.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza