Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Słupskie sądy odwołują rozprawy i posiedzenia. Odbędą się tylko te najpilniejsze

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
W związku z zagrożeniem wystąpienia koronawirusa sąd okręgowy i sąd rejonowy w Słupsku odwołały rozprawy i posiedzenia. W obu sądach będą się odbywały te, które są najpilniejsze. W sądzie okręgowym przy wejściu będzie mierzona temperatura.

- W związku z zagrożeniem występowania koronawirusa SARS-CoV-2 w dniach 13-27 marca 2020 roku Sąd Okręgowy w Słupsku ogranicza swoją działalność tylko do spraw pilnych w rozumieniu par. 2 pkt 5 Regulaminu Urzędowania Sądów Powszechnych. Termin ograniczenia może ulec przedłużeniu - brzmi komunikat umieszczony na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Słupsku. Podobna decyzja zapadła w Sądzie Rejonowym w Słupsku.

W obu sądach od piątku zostają zniesione wszystkie rozprawy i posiedzenia z wyjątkiem spraw pilnych. A do tych należą m.in. sprawy w przedmiocie zastosowania tymczasowego aresztowania; sprawy, w których już jest stosowany areszt lub zatrzymanie; sprawy, w których orzeczono środek zabezpieczający, czy sprawy zagrożone przedawnieniem karalności czynu albo przedawnieniem wykonania kary. To także sprawy o odebranie osoby podlegającej władzy rodzicielskiej lub pozostającej pod opieką; sprawy z ustawy o ochronie zdrowia psychicznego i z ustawy o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób, a także dotyczące umieszczenia nieletniego w schronisku dla nieletnich.

Tylko na odległość

Sąd okręgowy fizycznie zamyka Biuro Obsługi Interesantów, Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego, kasy, biuro podawcze. Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego będzie obsługiwał interesantów wyłącznie drogą korespondencyjną, a w wyjątkowych przypadkach za zgodą prezesa sądu.

Koronawirus rozprzestrzenia się nie tylko w Azji, ale również w Europie. Mimo że w prowincji Hubei, gdzie wybuchła epidemia, wprowadzono dodatkowe środki ostrożności, ryzyko zakażenia wirusem 2019-nCoV jest realne, i to nie tylko w Azji, ale również w Europie. Wyjaśniamy, jak podejść do koronawirusa w kontekście pracy.

Koronawirus a praca. Sprawdź, jakie prawa i obowiązki ma pra...

Biuro Obsługi Interesanta udziela informacji jedynie telefonicznie lub mailowo w ramach dotychczasowych godzin urzędowania. Księgowość przyjmuje środki na rachunki bankowe tylko w formie przelewów elektronicznych.

Dostęp do czytelni akt Sądu Okręgowego w Słupsku zostaje ograniczony do spraw pilnych nieobjętych znoszeniem wokand.

Interesanci wejdą do gmachu Sądu Okręgowego w Słupsku jedynie za okazaniem wezwania lub zawiadomienia na rozprawę i posiedzenie. Do sądu należy telefonować lub pisać maile.

Został też wprowadzony obowiązek pomiaru przez pracowników ochrony temperatury ciała osób wchodzących do
Sądu Okręgowego w Słupsku.

Z kolei w Sądzie Rejonowym w Słupsku, oprócz odwołania rozpraw, zalecana jest sędziom, asesorom, referendarzom i asystentom sędziów w miarę możliwości praca zdalna.

Koronawirus COVID-19 lub SARS-CoV-2 to patogen, który od grudnia 2019 roku spowodował epidemię na terenie Azji, a jej ogniska rozszerzają się również w innych częściach świata. Czy rzeczywiście jest tak śmiercionośny, jak rozpowiada się w mediach? Czy roznosi się tylko poprzez kichanie i kaszel? Czy ochrona przed nim wymaga specjalnych środków? Wyjaśniamy, jak jest naprawdę, czerpiąc informacje z zasobów danych Światowej Organizacji Zdrowia i publikacji naukowych anonsowanych m.in. na stronie Medical News Today i Healthline.Sprawdź, które z krążących opinii nt. koronawirusa COVID-19 to mity.

COVID-19 – obalamy 10 mitów na temat koronawirusa SARS-CoV-2

Zawieszone zostają dyżury kuratorów zawodowych, a ich wizyty w terenie - ograniczone do minimum. Na stronach internetowych sądów umieszczone zostały sygnatury i terminy spraw, które w okresie zawieszenia muszą się odbyć.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza