Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sobota bez nudy. Sprawdź propozycje kulturalne w Słupsku na 11 lutego

Anna Czerny-Marecka
Anna Czerny-Marecka
W sobotę, 11 lutego, możemy wybrać się do Nowego Teatru, Cepelina, Ronda i Muzeum Pomorza Środkowego
W sobotę, 11 lutego, możemy wybrać się do Nowego Teatru, Cepelina, Ronda i Muzeum Pomorza Środkowego Łukasz Capar
Dla każdego coś specjalnego. W tę sobotę, 11 lutego, warto wyjść z domu. Zobacz, na co zapraszają słupskie placówki kultury.

Pokój spokoju - wernisaż prac słupszczanina

Kluboksięgarnia Cepelin przy Starym Rynku w Słupsku zaprasza na wernisaż wystawy "Mój S.pokój" Stefana Funkiela.
Stefan Funkiel vel SteFunk3000 vel SoneR, a właściwie Marcin Jakowczyk. Ukończył komunikację wizualną na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Pracuje jako projektant graficzny w słupskim studiu brandingowym Rio Creativo. Prywatnie artysta streetartowy, a także selekcjoner i DJ muzyki elektronicznej, w szczególności funk, indie dance, dark disco, jungle oraz drum&bass.
Wystawa "Mój S.pokój" prezentuje kolekcję wybranych prac artysty przedstawiających litery wykonane w streetartowej estetyce. Nazwa nawiązuje do wystroju pokoju, w którym każdy centymetr ścian zajmują płótna z obrazami, a także spokoju, odczuwanego podczas kreatywnego procesu towarzyszącego ich tworzeniu.
Wernisaż w sobotę, 11 lutego, godzina 18.

Co oznaczają ukraińskie ikony

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza na wykład z historii sztuki w ramach Forum Sztuki i Artystów,
pt.: „Wpływ ikonografii katolickiej na ukraińskie ikony epoki kozackiej”.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 11 lutego, w Białym Spichlerzu przy ul. Szarych Szeregów 12 o godzinie 10.00.
Wykład poświęcony będzie ukraińskiej sztuce sakralnej XVII-XVIII wieku. Przez obrazy i symbole tej sztuki manifestowały się idee niepodległości narodowej, tożsamości i jednoczącej roli chrześcijaństwa. Za pomocą sztuki wartości estetyczne i duchowe przetransportowane zostały przez Europę do Ukrainy.
Wykład poprowadzi Władysława Diaczenko, wicedyrektorka Chersońskiego Muzeum Sztuki im. Ołeksija Szowkunenki, honorowa działaczka kultury Ukrainy.

Władysława Diaczenko jest historyczką sztuki specjalizującą się w malarstwie XIX i XX wieku, jest też krytyczką sztuki. Czasowo przebywa w Słupsku jako stypendystka Międzynarodowej Rady Muzeów ICOM Polska, współpracuje ze Słupskim Ośrodkiem Kultury oraz z Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.
Wstęp bezpłatny

Hołd dla poety. Barańczak i jego dominanta

Teatr Rondo w Słupsku zaprasza na spektakl poezji śpiewanej z tekstami w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka. "Barańczak Δ Dominanta" zobaczymy w sobotę, 11 lutego, początek o godzinie 19. To projekt audiowizualny współtworzony przez aktorkę i reżyserkę Annę Rau, kompozytora i producenta Miłosza Sienkiewicza oraz grupę Materia Prima, łączący poezję śpiewaną z nowoczesnymi technikami wykonawczymi z gatunku muzyki elektronicznej i przenikaniem się mediów. W zamierzeniu będzie to hołd dla twórczości translatorycznej jednego z najznamienitszych współczesnych polskich poetów, krytyka literackiego i tłumacza - Stanisława Barańczaka.
„Proponowałbym posłużenie się kategorią dominanty semantycznej (…). Aby to pojęcie właściwie zrozumieć, trzeba najpierw odrzucić podział na “treść” i “formę”. Zastąpić go powinno ogólne pojęcie znaczenia rozumianego jako pełnia semantycznego potencjału, zawierająca się zarówno w bezpośrednio dostępnych lekturze słowach i zdaniach, jak i w organizacji wypowiedzi.” - Stanisław Barańczak „Ocalone w tłumaczeniu".

Muzyka - Miłosz Sienkiewicz
Wokale - Anna Rau, Miłosz Sienkiewicz, Materia Prima
Instalacje - Paweł Sadowski, Anna Rau

Bilety w cenie 40/35 zł do nabycia w: Internecie: https://bit.ly/3WMNPHo i kasie Ośrodka Teatralnego Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a, rezerwacje telefoniczne: (59) 842 63 49.

Projekt realizowany dzięki stypendium z Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS

Nowy Teatr kusi farsą

W sobotę, 11 lutego, o godzinie 19 w Nowym Teatrze wystawiony zostanie spektakl komediowy "Kawaler do wzięcia" oparty na sztuce Robina Hawdona, w reżyserii Pawły Pitery. Obsada: Bożena Borek, Monika Bubniak, Igor Chmielnik (asystent reżysera), Monika Janik, Krzysztof Kluzik, Wojciech Marcinkowski, Magdalena Płaneta.

Opis spektalu: "Po burzliwym wieczorze kawalerskim przyszły pan młody budzi się w zarezerwowanym na noc poślubną hotelowym pokoju u boku pieknej, lecz… kompletnie sobie nieznanej kobiety. Za chwilę pojawi się panna młoda, obsługa przyjęcia i goście weselni. Każda próba wyjścia z tak zagmatwanej sytuacji wpędza naszych bohaterów w coraz większe opały. Czy uda im się wybrnąć z kłopotów? Co jeszcze może przydarzyć się w hotelowym apartamencie? Jak uniknąć kompromitacji i katastrofy? A może los podpowie im rozwiązanie, którego nie nikt wcześniej nie planował? „Wieczór kawalerski” to pełna nieoczekiwanych zbiegów okoliczności, przebieranek i zwrotów akcji, rozgrywająca się w zawrotnym tempie błyskotliwa komedia omyłek. Spektakl iskrzy dowcipem i ciętymi dialogami bawiąc widzów na całym świecie już od 1994 roku. Klasyka gatunku autorstwa Robina Hawdona, reżyseria specjalisty farsowej sceny Pawła Pitery, barwna scenografia Barbary Guzik oraz cały zespół Nowego Teatru w obsadzie gwarantują, że „Wieczór kawalerski” to z pewnością dobry pomysł na wieczór w teatrze!".

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza