Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szczecinek. Krok bliżej do powstania wielkiego centrum piłkarskiego

Rajmund Wełnic [email protected] Tel. 94 347 35 99
Szczecinek. Krok bliżej do powstania wielkiego centrum piłkarskiegoZałożenie biznesowe jest takie, aby Szczecinek odwiedzało od maja do września na tygodniowych turnusach nawet około 10 tysięcy młodych adeptów piłkarstwa z Polski i Ukrainy.
Szczecinek. Krok bliżej do powstania wielkiego centrum piłkarskiegoZałożenie biznesowe jest takie, aby Szczecinek odwiedzało od maja do września na tygodniowych turnusach nawet około 10 tysięcy młodych adeptów piłkarstwa z Polski i Ukrainy. sxc.hu
Radni zapalili zielone światło dla powstania w Szczecinku wielkiego centrum piłkarskiego. Budowa campusu na tysiąc osób miałaby się rozpocząć już w przyszłym roku.

Na poniedziałkowej sesji szczecineccy radni miejscy zgodzili się rozpocząć prace przy zmianach w planach zagospodarowania przestrzennego, które umożliwią budowę w Szczecinku ośrodka sportowego na miarę XXI wieku. Jak już informowaliśmy, firma Trawnik Producent z Turowa koło Szczecinka, krajowy potentat na rynku muraw piłkarskich, chce go stworzyć wraz z inwestorem ukraińskim nad samym jeziorem Trzesiecko.

Kosztem około 150 milionów zł na terenach dzisiejszego Ośrodka Sportu i Rekreacji miałby powstać m.in. stadion na cztery tysiące widzów, kryte boisko ze sztuczną nawierzchnią, kilka boisk trawiastych, zaplecze hotelowo-konferencyjne, a na ulicy Lelewela campus dla około tysiąca młodych adeptów futbolu. Do tego np. jedyny w Polsce kort trawiasty. Sęk w tym, że obecne plany zagospodarowania nie przewidują tu tak dużych obiektów.

Radni na rozpoczęcie plac planistycznych się zgodzili, w praktyce oznacza to, że inwestycja - na razie budowa campusu - mogłaby ruszyć najwcześniej w lecie roku 2014.
Prace projektowe firma Trawnik prowadzi cały czas nie czekając na ostateczne zapisy w planach.

- Inwestor twierdzi, że koniec zadania nastąpiłby w roku 2015 - mówił na sesji burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas. Radni dopytywali się, czy przewidziany jest udział miasta w tym przedsięwzięciu, bo OSiR jest przecież własnością ratusza.

- Czy planowana jest sprzedaż gruntów, czy też dzierżawa - pytała radna Joanna Pawłowicz.
- Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu, to dopiero koncepcja i wiele się może jeszcze zmienić - odpowiadał burmistrz dodając, że zadaniem samorządu jest umożliwiać biznesowi rozwój. - To szansa dla miasta, nie wiadomo jeszcze, czy miasto grunty sprzeda, czy np. wniesie aportem do spółki, czy będzie i jak zaangażowane w projekt. Mamy jeszcze dużo czasu, aby na ten temat rozmawiać.

Przypomnijmy, że założenie biznesowe jest takie, aby Szczecinek odwiedzało od maja do września na tygodniowych turnusach nawet około 10 tysięcy młodych adeptów piłkarstwa z Polski i Ukrainy. Oprócz tego miałyby tu odbywać się zgrupowania drużyn klubowych i reprezentacji.

Jako pierwszy miałby powstać campus przy ulicy Lelewela. Zakłada on rozbudowę istniejącego hotelu Resiedence, w którego bezpośrednim otoczeniu powstałby kompleks trzech budynków dla zawodników. Radni całość mieli okazję zobaczyć na wizualizacji inwestora.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza