Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Temat przebudowy Starego Rynku powróci na nadzwyczajnej sesji rady miasta

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Stary Rynek w Słupsku
Stary Rynek w Słupsku Łukasz Capar
W najbliższy poniedziałek odbędzie się nadzwyczajna sesja rady miasta w sprawie przebudowy Starego Rynku w Słupsku.

Na dodatkowej sesji radni ponownie pochylić mają się nad wprowadzeniem do budżetu miasta dofinansowania w wysokości 3,2 mln złotych z przeznaczeniem na przebudowę płyty Starego Rynku.

Przypomnijmy, że na środowej sesji radni podjęli decyzję o wykreśleniu z projektu uchwały powyższej kwoty. Wówczas prezydent Słupska, Krystyna Danilecka-Wojewódzka przekazała, że prowadzi rozmowy z lokalnym przedsiębiorcą, który ma pomysł na zagospodarowanie terenu, gdzie znajduje się budynek po byłym kinie milenium.

- Pismo czterech panów, że gotowi są sfinansować parking pod Starym Rynkiem skończył się tym, że z każdym z nich rozmawiałam osobiście. Sprawa jest o tyle nieaktualna, że jest globalna koncepcja, która dotyczy kina milenium, gdzie się mieści Biedronka i terenu za. Jest koncepcja, która mam nadzieję zyska akceptację. W grudniu powinniśmy pokazać tę koncepcję. To wszystko w formie współpracy ze słupskim przedsiębiorcą, słupskim kapitałem – mówiła prezydent.

Radni zagłosowali przeciw dofinansowaniu, bo najpierw chcieli poznać koncepcję inwestora. Część z nich twierdzi, że pomysł zagospodarowania kwartału sąsiadującego z płytą Rynku powinien być z nimi skonsultowany wcześniej.

Pełna wizualizacja pomysłu ma zostać przedstawiona w połowie grudnia. Umowę na dofinansowanie tego konkretnego zadania ratusz podpisał z Wojewodą Pomorskim 30 października. Środki mogą przepaść, jeśli nie zostaną wprowadzone do budżetu. 3,2 mln złotych dofinansowania ma sfinansować zaliczkę dla wykonawcy inwestycji.

Sesja nadzwyczajna odbędzie się 4 grudnia o godzinie 16.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza