Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Adam Sędziński powalczy o fotel prezydenta Słupska. Doświadczenie samorządowca zdobywał w gminie Redzikowo

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Adam Sędziński kandydatem na prezydenta Słupska Komitetu Słupsk Wspólnie.
Adam Sędziński kandydatem na prezydenta Słupska Komitetu Słupsk Wspólnie. Łukasz Capar
Komitet Słupsk Wspólnie popierany przez stowarzyszenie Polska 2050 zaprezentował swojego kandydata na prezydenta Słupska – Adama Sędzińskiego, obecnie sekretarza gminy Redzikowo. Ugrupowanie powalczy również o miejsca w Radzie Miasta.

- Cechuje nas radość, optymizm, naturalność. Nie jesteśmy zawodowymi politykami, jesteśmy słupszczanami, kochamy to miasto. Startujemy w wyborach po to, aby miasto oddać mieszkańcom. To my, ludzie, mamy być tu najważniejsi – mówił Zbigniew Gach, jeden z działaczy Komitetu Słupsk Wspólnie.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej zwołanej w Spichlerzu Richtera, ugrupowanie zaprezentowało swojego kandydata na prezydenta Słupska. O najważniejsze stanowisko w mieście powalczy 47-letni Adam Sędziński – wieloletni sekretarz gminy Redzikowo, z wykształcenia prawnik.

- To wyjątkowy moment, który zaznacza początek naszej wspólnej drogi ku nowemu, lepszemu, silniejszemu Słupskowi. Dlaczego „Słupsk Wspólnie”? Bo wierzymy w siłę współpracy, solidarności, wspólnego dążenia do celu. Niech nasze miasto stanie się miejscem, gdzie każdy mieszkaniec może aktywnie uczestniczyć w kreowaniu jego przyszłości. Niech to będzie miejsce, które łączy inspiruje i daje możliwość wyrażania swoich opinii. Nasza wizja opiera się na zrozumieniu, że Słupsk to wspólnota, gdzie każdy pomysł ma znaczenie – mówił Adam Sędziński. - Dzisiaj ogłaszamy start naszego nowego programu rozwoju miasta, który jest efektem dialogu z różnymi środowiskami społecznymi. Będziemy dążyć do stworzenia miasta, które zagwarantuje każdemu z was, drodzy mieszkańcy, możliwość czucia się aktywnymi jego uczestnikami. Nasza wspólna praca, mam nadzieję, przyniesie wymierne korzyści dla wszystkich. Razem z wami chcemy budować lepsze jutro dla Słupska.

Adam Sędziński zaznaczył, że jest kandydatem bezpartyjnym. Podkreślił, że podjęcie decyzji o kandydowaniu na prezydenta Słupska nie było łatwe.

- Jestem osobą z dużym doświadczeniem zawodowym. Przez ostatnie 16 lat poznałem samorząd od deski do deski, znam mechanizmy funkcjonujące w samorządzie i myślę, że moja osoba jest szansą na to, że program, z którym idziemy do wyborów może być zrealizowany. Zdecydowałem się kandydować, ponieważ głęboko wierzę w to, że każdy mieszkaniec tego miasta zasługuje na dużo więcej niż od tego miasta otrzymuje. Uważam, że Słupsk może być miejscem bardziej otwartym, bardzo przyjaznym.

Kandydat na prezydenta z Komitetu Słupsk Wspólnie na swojej pierwszej konferencji prasowej nie zdradził konkretnych postulatów swojego ugrupowania.

- Tezy, które opracowaliśmy są dostępne dla każdej grupy społecznej, jest to bardzo szeroki program. W najbliższych dniach jesteśmy w stanie przedstawić wszystkie nasze postulaty i szczegółowy program działania. Dla mnie najważniejszym aspektem jest poprawa jakości usług publicznych w Słupsku, z których mieszkańcy korzystają na co dzień. Na pewno wiele działań zaproponujemy, aby ich jakość się poprawiła – mówił Sędziński.

Zapytany o stanowisko w sprawie poszerzenia granic Słupska odpowiedział: - Zawsze staram się patrzeć na kwestię rozwoju miasta z perspektywy całej społeczności. W przypadku ewentualnego poszerzenia granic, kluczowe jest dla mnie uwzględnienie opinii i potrzeb wszystkich mieszkańców.

KWW Słupsk Wspólnie planuje powalczyć też o miejsca w słupskiej Radzie Miejskiej. Kandydaci do rady w poszczególnych okręgach mają być prezentowani w kolejnych dniach. Mają też paść konkretne propozycje dla poszczególnych dzielnic i osiedli.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza