MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kandydaci KWW Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej Łączy nas Słupsk prezentują swoje pomysły na miasto

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Z KWW  Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej Łączy nas Słupsk do Rady Miejskiej kandyduje 30 osób. Są wśród nich działacze społeczni, sportowcy, nauczyciele i urzędnicy.
Z KWW Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej Łączy nas Słupsk do Rady Miejskiej kandyduje 30 osób. Są wśród nich działacze społeczni, sportowcy, nauczyciele i urzędnicy. Łukasz Capar
Kampania wyborcza nabiera tempa. Niektóre komitety zintensyfikowały działania, inne milczą. Na pewno jednym z aktywniejszych jest KWW Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej Łączy nas Słupsk. Pani prezydent podczas kolejnych konferencji prasowych przedstawia radnych z poszczególnych okręgów i ich plan działania w Radzie Miejskiej.

Z KWW Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej Łączy nas Słupsk do Rady Miejskiej kandyduje 30 osób. Są wśród nich działacze społeczni, sportowcy, prawnicy, nauczyciele i urzędnicy. Dla jasności i zapobiegając ewentualnym atakom przeciwników, konferencje komitetu wyborczego odbywają się w siedzibie biura wyborczego w kamienicy na rogu ulic Grodzkiej i Sienkiewicza, a nie w siedzibie ratusza. I jak zaznacza pani prezydent – podczas dni wolnych.

We wtorek przedstawiono radnych z okręgu nr 3 czyli Śródmieścia, w środę – z okręgu nr 4.

Małgorzata Sokołowska, pracuje w kawiarni Antrakt i firmie Rio Creatico, stratuje z okręgu 3.
- Mamy dużo do zrobienia w zakresie poprawy stanu ulic i chodników, m.in. na ulicy Mikołajskiej. Przez cztery lata prowadziłam tam Gralnię dla mieszkańców i poznałam problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy. Wiele do zrobienia jest też na ul. Wojska Polskiego, mamy w planie posadzenie tam nowych roślin, już mamy pozyskane na to środki. Zaprojektowaliśmy ażurowe łuki, nowe siedzenia, nowe kosze i ławki Chcemy, aby to była wizytówka miasta prowadząca do naszego nowego węzła transportowego.

Marcin Pluta znany jest z organizacji wielu akcji charytatywnych i aktywizowania słupszczan.
- Planujemy przebudowę Jedności Narodowej, Zamenhofa i Murarskiej. Na skwerze przy Piekiełko zagospodarujemy i wybudujemy tam plac zabaw dla dzieci. Chcemy tez zrealizować oświetlenia na ul. Poznańskiej o Jaracza, aby było tam bezpiecznie. Na Moniuszki zostanie wymieniona cala jezdnia, a przy Chopina – chodnik.

Anna Jakiełajtis, jest pracownikiem PGM w Słupsku.
- Chcemy uruchomić program dofinansowania na zagospodarowanie swoich podwórek. Wspólnot często nie stać, aby zrobić coś swoim nakładem. Chcemy doprowadzić do spotkań z mieszkańcami, którzy chcieliby coś robić, ale nie zawsze wiedzą, jak się za to zabrać. W efekcie powstaną place zabaw, ławeczki i skwerki, gdzie mogą usiąść osoby starsze, chcemy pozbyć się kuwet miejskich, czyli starych piaskownic, które dziś nie maja miejsca bytu, w ich miejsce powstaną ładne place zabaw.

Artur Wiszniewski chce się zająć poprawą infrastruktury rowerowej.
- Planujemy zrealizować wyczekiwana ścieżkę rowerową wzdłuż ulicy Szczecińskiej - od ulicy Sobieskiego do Kołłątaja, Staromiejski Szlak Rowerowy – czyli ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż ulicy Garncarskiej, mostem Zamkowym w stronę bulwarów i dalej na drugą stronę rzeki, Śródmiejski Szlak Rowerowy – poprzez wykorzystanie torowiska biegnącego pomiędzy Słoneczną, Poznańską. Brakuje nam też fragmentu ścieżki od wiaduktu przy Portowej do ringu.

Z kolei Anita Unijat, nauczycielka wychowania fizycznego w V LO w Słupsku mówiła o konieczności utworzenia w Słupsku funduszu dróg lokalnych:
- Na osiedlach zbudowanych jeszcze w latach 80. nie ma chodników, czy poboczy. Środki z tego funduszu w znaczny sposób poprawią infrastrukturę tych małych dróg osiedlowych.

Natomiast ubiegająca się o reelekcję prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka zwraca natomiast uwagę na konieczność budowy nowego budynku filharmonii: - Mamy opracowaną dokumentację projektową na modernizację tego terenu, czyli tak naprawdę wyburzenie starego obiektu i wybudowanie nowego. Musimy znaleźć na ten cel kwotę ok. 65-70 mln złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza