Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kino Milenium formalnie w rękach inwestora. W planach dwupoziomowy parking podziemny

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Budynek dawnego kina Milenium, obecnie dyskontu Biedronka.
Budynek dawnego kina Milenium, obecnie dyskontu Biedronka. Krzysztof Głowinkowski
Na środowej Sesji Rady Miasta prezydent Słupska, Krystyna Danilecka-Wojewódzka, przekazała radnym, że właścicielem działki z budynkiem dawnego kina Milenium stał się Sławomir Gojdź. Inwestor planuje wybudować w sąsiedztwie Starego Rynku kompleks obiektów usługowych z parkingiem.

- Obiecałam, że będę państwa informowała na bieżąco o tym, jakie są stany prawne tej inwestycji. Pragnę poinformować, że do Miasta Słupska wpłynął akt notarialny - wcześniej między inwestorem a właścicielem działki od strony Grodzkiej, a w ostatnim tygodniu między inwestorem [...] a dotychczasowym właścicielem obiektu po dawnym kinie Milenium wraz z działką. Ten akt notarialny jest zawarty pomiędzy stronami. Właścicielem tych działek i obiektu po kinie Milenium stał się inwestor pan Sławomir Gojdź – zwróciła się do radnych prezydent. - Procedura jest taka, że miasto w ciągu miesiąca ma określić czy skorzysta z prawa pierwokupu. Informuję, zgodnie z państwa stanowiskiem i moim absolutnym przekonaniem – nie korzystamy z prawa pierwokupu, żeby ta inwestycja mogła być realizowana, bo o jej słuszności i celowości jesteśmy przekonani wszyscy – dodała.

Krystyna Danilecka-Wojewódzka potwierdziła również, że inwestor nie wycofał się z planu budowy parkingu podziemnego: - Inwestor planuje pod terenem dzisiejszej Biedronki i na fragmencie zielonym budować parking, najprawdopodobniej dwupoziomowy – takie są aktualne informacje. Jeżeli będziemy mogli wejść od strony Biedronki, pod płytę, żeby na terenie miejskim także dobudować trochę parkingów, na pewno z tego skorzystamy. Chodzi tylko o to, żeby nie było kolizji z sieciami podziemnymi. Nasza inwestycja jest realizowana nie po to, żeby wbić łopatę przed wyborami, tylko zgodnie z harmonogramem – wyjaśniała.

Prezydent poinformowała również, że swój pomysł inwestor przedstawił już wojewodzie. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku planowaną przez Sławomira Gojdzia inwestycję poparła Rada Miejska. Aby wyjaśnić pozostałe wątpliwości i obawy o kolizję dwóch inwestycji – miejskiej i prywatnej – radny Adam Treder zaproponował ponowne omówienie tematu na komisji gospodarki komunalnej w obecności prezydent i prywatnego inwestora.

Przypomnijmy, rewolucyjną inwestycję w centrum miasta planuje przeprowadzić słupski przedsiębiorca Sławomir Gojdź, właściciel m.in. firmy Paula Fish. Na terenie pomiędzy płytą Starego Rynku a ul. Piekiełko, gdzie znajduje się obecnie budynek po kinie Milenium, planuje wybudować kompleks kilkukondygnacyjnych budynków, w których znajdzie się miejsce na restauracje, hotel, biura, sklepy, a nawet muzeum. Na podziemnej kondygnacji zaplanowano natomiast utworzenie ogólnodostępnego parkingu dla stu aut.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza