MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mam jeszcze jedno marzenie - otwarcie Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku

Magdalena Olechnowicz
Łukasz Capar
Rozmowa z Krystyną Danilecką-Wojewódzką, prezydent Słupska.

Będzie to Pani druga kadencja, więc zapewne w planie jest kontynuacja działań rozpoczętych wcześniej. Jakie ma Pani plany? Może na dokończenie działań, których nie udało się zrobić w czasie pierwszej kadencji?

Oczywiście, kontynuacja drogi, jaką obrałam w poprzedniej kadencji, i tak naprawdę przez wiele lat wstecz, od kiedy działam na rzecz mieszkańców Słupska, jest dla mnie ważnym celem, ponieważ wszyscy widzimy pozytywne efekty tych działań. Na pewno będziemy kontynuować realizację sztandarowych inwestycji, bardzo potrzebnych nam wszystkim, takich jak ring miejski, ale także budowę ulic na nowo powstających osiedlach - Grechuty, Miłosza, ale też modernizacja takich ulic jak Banach, Romera, Bitwy Warszawskiej czy Morcinka, to będą moje starania w trakcie bieżącej kadencji. Równie ważnym zadaniem będzie remont dróg osiedlowych. Chcę również koncentrować się wokół dokończenia rewitalizacji Śródmieścia. Pierwszy etap już za nami, czyli główne zadanie, jakim były Bulwary Rzeki Słupi, a teraz czas na etap drugi, a zatem sam plac Starego Rynku i realizacja Nowego Centrum MILLENIUM przez prywatnego inwestora. Przy czym równie ważne będą dla mnie działania inwestycyjne na ulicach Łukasiewicza i Mikołajskiej, a także na placu wokół Kościoła Mariackiego (własność Kościoła). Nie zapominam o rewitalizacji zapomnianej ulicy Murarskiej, jak i podejmę działania na rzecz odnowienia skweru przy Teatrze Lalki ,,Tęcza”. W ten sposób zamkniemy działania w tym obszarze miasta - między ul. Filmową a rzeką Słupią Słupsk byłby pięknie uporządkowany. I jestem pewna, że doprowadzimy nasze plany do finału. Na pewno będę się także koncentrowała wokół dwóch długo oczekiwanych inwestycji, jaką jest hala widowiskowo-sportowa, a także dom muzyki, czyli nowy obiekt dla słupskiej filharmonii. Posiadamy dokumentacje projektowe, budowlane, będziemy szukać rozwiązań na rzecz pozyskania środków finansowych, a później przystąpimy do realizacji tych projektów.

Czy będą nowe inwestycje? A może wśród nich takie, które sprawią, że miasto przyciągnie inwestorów, którzy np. zaoferują nowe miejsca pracy?

Oczywiście, że tak. Współpraca z szeroko rozumianym biznesem, środowiskiem przedsiębiorców, była i zawsze będzie dla mnie wielką wartością, ponieważ działania przedsiębiorców spajają potrzeby rozwojowe gmin, miast, regionów oraz mieszkańców. Taką inwestycją będzie Nowa Strefa Ekonomiczna Miasta Słupska, pierwsza przy ul. Grunwaldzkiej (prawie 90 hektarów), druga przy ul. Inwestycyjnej i Europejskiej (przed obwodnicą, 50 hektarów). Na oba działania, na oba obszary mamy zapewnione środki finansowe, dzięki którym uzbroimy te tereny, a zatem kompleksowo przygotujemy wszystkie niezbędne media, infrastrukturę techniczną. W drugiej połowie kadencji w tych miejscach powinny już powstawać nowe miejsca pracy, a całość spowoduje zwiększenie potencjału gospodarczego i ekonomicznego Słupska, w tym podnosząc wpływy z podatków, co również pozytywnie wpłynie na sytuację naszego miasta.

Wspominała Pani kiedyś, że marzeniem było zburzenie baraków socjalnych przy ul. Leśnej. Udało się. Jakie marzenie na tę kadencję? Może nowa hala widowiskowo-sportowa, którą obiecywał kontrkandydat z Koalicji Obywatelskiej, z którą teraz dzielicie władzę?

Moim marzeniem, a jednocześnie impulsem do działania jest rewitalizacja tzw. Podgrodzia, czyli ulic Sierpinka, św. Piotra oraz Na Wzgórzu, tak, jak zrealizowaliśmy rewitalizację ulicy Długiej. Właśnie Podgrodzie, poza kiedyś ulicą Długą, jest drugim, trochę zapomnianym obszarem, który chcę zmienić, tak jak zmieniamy inne rejony miasta. Już podjęliśmy pierwsze starania, ponieważ w najbliższych latach, właśnie na ul. Na Wzgórzu będzie wybudowany nowy budynek komunalny dla mieszkańców miasta.
Mam jeszcze jedno marzenie - otwarcie Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza