MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miał być estetyczny podest – jest klepisko z wystającymi korzeniami. Nie ma pieniędzy na zagospodarowanie terenu wokół kolumbarium

Kinga Siwiec
Kinga Siwiec
Krzysztof Piotrkowski
Kolumbarium na Starym Cmentarzu w Słupsku, które powstało przy ul. Rabina dr Maxa Josepha 4 w Słupsku nadal jest niedokończone. Miał być estetyczny podest – jest klepisko z wystającymi korzeniami.

Pan Krzysztof ze Słupska, który wykupił niszę w nowym kolumbarium na Starym Cmentarzu, jest zdziwiony, że pomimo obietnic teren wokół nadal nie jest zagospodarowany.

- Minęło już dużo czasu od kiedy wykupiłem miejsce dla siebie i żony w nowo budowanym kolumbarium na cmentarzu. Zapłaciłem za to nie mało – jakieś 5 600 złotych. Kolumbarium stoi, ale Zarząd Infrastruktury Miejskiej obiecywał, że jak tylko budowa się skończy, to teren wokół zostanie uprzątnięty i zagospodarowany – miał tu powstać estetyczny podest, na którym będzie można postawić znicz na zmarłego. A tymczasem jest klepisko z wystającymi korzeniami, nieopodal ludzie składują zużyte znicze – mówi nasz czytelnik. - Zadzwoniłem w tej sprawie do ZIMu i jedyne, co usłyszałem, to pokrętne tłumaczenie, że epidemia, że Covid, że brak pieniędzy. Ale przecież kolumbarium miało być skończone jeszcze przed wybuchem epidemii koronawirusa, więc nie rozumiem, co ma jedno z drugim wspólnego. Poza tym, z tego, co pamiętam, to budowa miała być w całości sfinansowana ze środków, które wpłyną od osób, które miejsca w kolumbarium zawczasu wykupiły.

O wyjaśnienie opóźnienia inwestycji poprosiliśmy Zarząd Infrastruktury Miejskiej. Wiadomości nie są dobre – pieniędzy na dokończenie terenu wokół nie ma i na razie nie będzie.

- Po otwarciu ofert d wykonawców okazało się, ze koszty realizacji inwestycji będą wyższe niż przewidziano to w projekcie. W związku z tym zakres budowy kolumbarium musiał zostać ograniczony – mówi Jarosław Borecki, dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

- Podczas tworzenia budżetu na rok 2020 Zarząd zaproponował zadanie zagospodarowania terenu przed kolumbarium, jednak nie zostało ono ujęte w tym roku. W bieżącym roku z uwagi na ograniczone środki finansowe nie ma możliwości wykonania remontu chodnika. Jego stan nie pozwala na miejscowe naprawy i wymaga kompleksowego remontu.
Jarosław Borecki zapewnia, że podczas tworzenia budżetu na 2021 rok ZIM zaproponuje, aby część środków przeznaczyć na zagospodarowanie terenu przy kolumbarium.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza