Budujcie z nami Regiopedię - konkurs!

Redakcja
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Wiesz coś ciekawego o okolicy, znasz interesujących ludzi, robisz zdjęcia ciekawostek przyrodniczych? Masz teraz możliwość podzielenia się tym z innymi i przy okazji wygrania atrakcyjnych nagród. Konkurs Regiopedii trwa!

Regiopedia, to internetowa, multimedialna encyklopedia regionów, obejmująca cały kraj. My tworzymy dwie z jej szesnastu części: pomorską i zachodniopomorską.

Konkurs pod nazwą "Regiopedia - Encyklopedia Regionu. Zachodniopomorskie i Pomorskie" rozpoczął się 23 marca. Polega on na rozbudowywaniu Regiopedii, czyli na dodawaniu nowych i uzupełnianiu już istniejących haseł, dołączaniu zdjęć czy plików video do wprowadzanych wpisów.
Rozstrzygnięcie konkursu - w połowie lipca, a hasła, które będą brane pod uwagę w konkursie, muszą być wpisane do portalu w terminie do 30 czerwca włącznie.
Przystąpić do rywalizacji można w każdym momencie.
Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: dla szkół i dla uczestników indywidualnych.

Dla szkół

W konkursie może wziąć udział każda szkoła, która w czasie jego trwania wypełni i prześle do nas formularz zgłoszenia, dostępny na stronach konkursu. Hasła dla każdej ze szkół może dodawać każdy uczeń i nauczyciel tejże szkoły, który w trakcie konkursu zaloguje się na stronie www.regiopedia.pl i spełni warunki Regulaminu.
Nagrodami w konkursie dla szkół są:
- za I miejsce: laptop,
- za II: laptop,
- za III: cyfrowy aparat fotograficzny.
Za kolejne lokaty, do X włącznie, przyznamy wyróżnienia i upominki firmowe.

Indywidualnie

W konkursie może wziąć udział każda osoba, która w czasie jego trwania zaloguje się na stronie www.regiopedia.pl i spełni warunki Regulaminu konkursu.
Nagrodami w konkursie w kategorii indywidualnej są:
- za I miejsce: laptop,
- za II: cyfrowy aparat fotograficzny,
- za III: cyfrowy aparat fotograficzny.
Za kolejne lokaty, do X włącznie, przyznamy wyróżnienia i upominki firmowe.

Ogólne zasady konkursu

Chodzi w nim nie tylko o stworzenie internetowej bazy informacji o regionie zachodniopomorskim i pomorskim. Ma on służyć także ocaleniu od zapomnienia miejsc, ludzi, przejawów kultury, przyrody i wydarzeń z historii istotnych dla regionu, a niedostatecznie upowszechnionych. Konkurs odbywa się na stronach internetowych Regiopedii (www.regiopedia.pl) w regionach: Zachodniopomorskie i Pomorskie.Tam też pełne brzmienie regulaminu.

Hasła można dodawać na trzy sposoby: poprzez portal www.regiopedia.pl (gdzie uczestnik musi być zarejestrowany i posiadać swój login), pocztą e-mail (zgłoszenia należy przesyłać pod adres regiopedia@gp24.pl) lub listownie z dopiskiem REGIOPEDIA pod jeden z trzech adresów:
Redakcja "Głosu Koszalińskiego", ul. Mickiewicza 24, 75-004 Koszalin, Redakcja "Głosu Szczecińskiego", ul. Nowy Rynek 3, 71-875 Szczecin, Redakcja "Głosu Pomorza", ul. H. Pobożnego 19, 76-200 Słupsk.

Ocena haseł i nagrody

Pod pojęciem hasła rozumiemy tekst, który spełnia przynajmniej w minimalnym zakresie wymagania formalne tekstu encyklopedycznego.

Uwaga: w konkursie biorą udział hasła dotyczące regionu zachodniopomorskiego i pomorskiego, które muszą być materiałami autorskimi. Moderator ma prawo usuwać hasła niespełniające wymogów.

Są dwa kryteria oceny: wartość punktowa i jakość wpisów, tj. wyjątkowość, atrakcyjność, niepowtarzalność oraz wartość merytoryczna hasła. Wpisy, w oparciu o komentarze i oceny wystawione przez internautów, oceni komisja konkursowa, w której znajdują się znani regionaliści.

Buduj z nami Regiopedię i przyłącz się do Konkursu! ZAPRASZAMY!

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

j
je2bny
W dniu 20.06.2009 o 18:58, kron napisał:

PRZYJMIJMY CO DO ZASADY I REGUŁ KONKURSU NIE OGARNIACIE PAŃSTWO NAPŁYWAJĄCYCH MATERIAŁÓW. CHYBA JAK SĄDZE WASZ MODERATOR SPI, LUB WYLALISCIE GO Z PRACY.MATERIAŁY NADSYŁANE SĄ Z REGUŁY PLAGIATAMI, JAK TEŻ MATERIAŁAMI PRZYWŁASZCZONYMI, A JUŻ NAPEWNO NIE AUTORSKIMI. OD KILKUNASTU DNI CHCĘ ZAMIESCIĆ W KONKURSIE MÓJ AUTORSKI MATERIAŁ O ULICY LESZCZYŻLIWE I JEST TO NIEMOŻLIWE. SZKOŁY KTÓRE BIORĄ UDZIAŁ W KONKURSIE Z******** REGÓŁY******** POPEŁNIAJĄ PLAGIAT RZADKO JEST TO MATERIAŁ WYPRACOWANY PRZEZ UCZNIÓW.SĄDZE ŻE KAPITUŁA KONKURSU NIE DA SIĘ ZMANIPULOWAĆ TAKIMI POCZYNANIAMI.PRAGNĘ NADMIENIĆ ŻE MOTYWOWALIŚCIE PAŃSTWO DO UCZESTNICZENIA W KONKURSIE PRAC NOWATORSKICH, A NIE SZTAMP LUB SZABLONÓW.PRZYKRO BYŁOBY GDYBY W NASZYM REGIONIE DOSZŁO DO TZW. LIPY.********RZENUJĄCE JEST ********TO ŻE PODOBNE STRONY PROWADZĄ TAKIE OSOBY JAK MARCIN BARNOWSKI, KTÓRY UWAŻA SIĘ ZA WZIĘTEGO DFZIENNIKARZA.


================================
Ktoś, kto tak bardzo chce brać udział w konkursie =-= z reg -Ó- ły powinien potrafić pisać poprawnie.
-RZ- enujące jest to, że sam nie potrafi sklecić kilku zdań bez błędów, a ma pretensje do ""garbatego"" o jego proste dzieci.
O pisowni wielkich liter nawet nie wspomnę.
k
kron
PRZYJMIJMY CO DO ZASADY I REGUŁ KONKURSU NIE OGARNIACIE PAŃSTWO NAPŁYWAJĄCYCH MATERIAŁÓW. CHYBA JAK SĄDZE WASZ MODERATOR SPI, LUB WYLALISCIE GO Z PRACY.MATERIAŁY NADSYŁANE SĄ Z REGUŁY PLAGIATAMI, JAK TEŻ MATERIAŁAMI PRZYWŁASZCZONYMI, A JUŻ NAPEWNO NIE AUTORSKIMI. OD KILKUNASTU DNI CHCĘ ZAMIESCIĆ W KONKURSIE MÓJ AUTORSKI MATERIAŁ O ULICY LESZCZYŻLIWE I JEST TO NIEMOŻLIWE. SZKOŁY KTÓRE BIORĄ UDZIAŁ W KONKURSIE Z REGÓŁY POPEŁNIAJĄ PLAGIAT RZADKO JEST TO MATERIAŁ WYPRACOWANY PRZEZ UCZNIÓW.SĄDZE ŻE KAPITUŁA KONKURSU NIE DA SIĘ ZMANIPULOWAĆ TAKIMI POCZYNANIAMI.PRAGNĘ NADMIENIĆ ŻE MOTYWOWALIŚCIE PAŃSTWO DO UCZESTNICZENIA W KONKURSIE PRAC NOWATORSKICH, A NIE SZTAMP LUB SZABLONÓW.PRZYKRO BYŁOBY GDYBY W NASZYM REGIONIE DOSZŁO DO TZW. LIPY.RZENUJĄCE JEST TO ŻE PODOBNE STRONY PROWADZĄ TAKIE OSOBY JAK MARCIN BARNOWSKI, KTÓRY UWAŻA SIĘ ZA WZIĘTEGO DFZIENNIKARZA.
W
WojCiech
Duże brawa! Doskonały pomysł. Pewnie i sam się w to włączę.
Dodaj ogłoszenie