Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Już tylko około 5 tygodni pozostało do końca 2020 roku. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła ostatnie nabory wniosków. Rolnicy
  Dopłaty

  Na co jeszcze w 2020 roku rolnik może dostać pieniądze z PROW?...

  Już tylko około 5 tygodni pozostało do końca 2020 roku. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła ostatnie nabory wniosków. Rolnicy mogą starać się o pieniądze m.in. na nawadnianie gospodarstw, rozwój usług rolniczych, inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 czy zabezpieczenie wód przed azotanami.

 2. Na Pomorzu wykryto norki hodowlane zakażone koronawirusem! To pierwszy taki przypadek w naszym kraju
  Strefa Agro

  Koronawirus u norek z Pomorza! To pierwszy taki przypadek w Polsce....

  Specjaliści z z Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i GUMed zidentyfikowali zakażenie koronawirusem wśród badanych norek hodowlanych. Zwierzęta pochodziły z fermy znajdującej się na Pomorzu.

 3. Pełna lista rodzajów działalności objętych wsparciem obejmuje ponad 400 pozycji.
  Z kraju i ze świata

  Nawet ćwierć miliona złotych na założenie biznesu na wsi

  Nawet 250 tys. zł na założenie biznesu na wsi. - Wnioski o przyznanie pomocy na założenie biznesu na wsi będzie można składać do 31 grudnia- zapowiedziała Halina Szymańska prezes ARiMR. - Chcemy by jak najwięcej rolników mogło skorzystać z takiej pomocy- dodała. Wysokość premii uzależniona jest od liczby miejsc pracy, które rolnik planuje utworzyć w swojej firmie.

 4. Regulamin Konkursu Plebiscytowego pod nazwą „MISTRZOWIE AGRO 2020 - KONKURS PLEBISCYTOWY OGÓLNOPOLSKI”
  Strefa Agro

  Regulamin Konkursu Plebiscytowego pod nazwą „MISTRZOWIE AGRO 2020 -...

 5. MISTRZOWIE AGRO Wielki ogólnopolski finał rozpoczęty! Wybierz z nami Rolnika, Sołtysa i KGW Roku Polski 2020
  Strefa Agro

  MISTRZOWIE AGRO 2020 Finał ogólnopolski

  Już w poniedziałek, 30 listopada poznamy zwycięzców ogólnopolskiego wielkiego finału plebiscytu MISTRZOWIE AGRO 2020, którzy zdobędą tytuły Rolnik Roku Polski 2020, Sołtys Roku Polski 2020 i Koło Gospodyń Roku Polski 2020 i dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 5000 złotych. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas gali na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy.