Wiadomości


Najczęściej czytane

 1. Powstała aplikacja z mapami lasów. To bank danych, jakiego jeszcze nie było
  Strefa Agro

  Powstała aplikacja z mapami lasów. To bank danych, jakiego jeszcze...

  Na początku grudnia premierę miała aplikacja mobilna z mapami lasów. Jest do pobrania za darmo. "Co ważne, aplikacja działa też w trybie offline, bo wiadomo, ze w lesie zasięgu często nie ma", informują Lasy Państwowe.

 2. Hodowcy karpi nie mogą uznać kończącego się sezonu za nadmiernie udany.
  Zwierzęta

  Karp w tym roku będzie znacznie droższy!

  Z powodu tegorocznej suszy w wielkopolskich stawach jest znacznie mniej karpi niż zwykle. To oznacza wyższe ceny w sklepach tuż przed świętami. Hodowcy twierdzą za to, że ryby będą wyższej jakości.

 3. Ceny trzody są dużo niższe niż przed rokiem
  Zwierzęta

  Sytuacja producentów trzody ciągle zła. Rolnicy liczą straty

  Według danych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi średnia cena skupu żywca w 4. tygodniu listopada 2018 r. (19-25.11) wyniosła 4,25 zł za kilogram, tj. o 8,3 proc. mniej niż w analogicznym okresie minionego roku.

 4. Tego wilka sfotografowano w lesie koło Solca Kujawskiego
  Wiadomości

  Co zrobić, gdy spotkamy wilka? Nie bój się go, radzą eksperci

  Żeby mieszkańcy Kujaw i Pomorza przestali bać się wilków i wiedzieli co zrobić, by np. uniknąć szkód w pogłowiu zwierząt gospodarskich, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy przygotowała zbiór zaleceń oraz zasad postępowania.

 5. Skandal ze skupem interwencyjnym w Świętokrzyskiem. W grudniu zawieźli jabłka z... października
  Ceny

  Skandal ze skupem. Teraz "idą" jabłka z października

  Ponad miesięczny poślizg w realizacji założeń programu stabilizacji cen jabłek, potocznie zwanego skupem interwencyjnym w regionie świętokrzyskim. Na przełomie listopada i grudnia zostały skupione jabłka, na które umowy były podpisane w październiku. Poseł Marek Kwitek, który zapewniał, że działanie jest przygotowane i wypali, dziś programem nie jest zainteresowany.