Prasówka 1.02.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 31.01. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Nowy zasiłek dla każdego? Co to jest bezwarunkowy dochód podstawowy, kto miałby go dostawać co miesiąc?”?

Prasówka 1.02: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Nowy zasiłek dla każdego? Co to jest bezwarunkowy dochód podstawowy, kto miałby go dostawać co miesiąc?

Zamiast wielu zasiłków i świadczeń socjalnych, w tym zasiłku dla bezrobotnych czy 500 plus albo 300 zł na wyprawkę szkolną - jeden zasiłek otrzymywany przez każdego obywatela co miesiąc w stałej wysokości, np. 1 300 zł. Bez biurokracji, ogromnych nakładów pracy, jakich wymaga obsługa każdego programu socjalnego oddzielnie - to oszczędności. Za to dla obywatela - bez stresu, że bez pieniędzy będzie przymierał z głodu albo jako bezdomny szukał miejsca w noclegowni.

Nie przegap promocji!

📢 Prezentacja Izery w Katowicach. Pierwszy polski samochód elektryczny. Weszliśmy do środka. Jakie ma osiągi? Zobaczcie

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na tę premierę miłośnicy nowinek technologicznych i motoryzacyjnych czekali z niecierpliwością. 26 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym podczas 4 Design Days po raz pierwszy najnowszy samochód elektryczny Izera pokazał się przed szeroką publicznością. - Wyróżniająca się elegancka sylwetka, przestronność i uniwersalność, czyli cechy, które widać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz demonstracyjnego egzemplarza Izery, wyznaczają fundamenty stylistycznego DNA naszej marki - mówi Tadeusz Jelec, główny projektant Izery.

📢 Bezwarunkowy dochód podstawowy. Kto dostanie 1300 złotych co miesiąc? Eksperymentalny program już w Polsce

Każdemu gotówka – bezwarunkowy dochód podstawowy w Polsce. Sprawdź eksperymentalny program: kto skorzysta. Bezwarunkowy dochód podstawowy to comiesięczna wypłata gotówki dla każdego – bezwarunkowy, bo bez względu na to, czy ktoś jest bogaty, czy biedny, pracuje czy nie. Ma gwarantować ludziom wolność decyzji, czy chcą pracować lub ubiegać się o wsparcie, czy nie chcą, a jednocześnie ma zapewniać wolność od ubóstwa. Aktualizacja 15.01.2023

Prasówka 1.02: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tyle kosztują stare monety? Będziesz w szoku. Te monety są warte majątek! Masz je pochowane u siebie w domu?

Te monety i banknoty cechuje coraz większa wartość kolekcjonerska. Stare monety zyskują na wartości i można za nie dostać sporo pieniędzy. Sprawdź, czy masz te banknoty w domu. Dzięki nim możesz się wzbogacić. Jaka obecnie jest ich wartość i od czego ona zależy? Zobacz i dowiedz się więcej o kolekcjonerskich banknotach i monetach. Masz je schowane w domu? Sprawdź ile mogą być warte monety z czasów PRL

📢 Łodzie z firmy Markos na wyposażeniu statku odpowiedzialnego za budowę morskich farm wiatrowych w rejonie USA

Firma Markos z Głobina wyprodukuje dwie specjalistyczne łodzie, które trafią na amerykański statek wspierający budowę wodnych turbin wiatrowych. Obie zostaną wykonane w oparciu o rygorystyczne certyfikaty i normy mające zapewnić załodze maksymalny poziom bezpieczeństwa na wypadek zagrożenia pożarowego i ewakuacji z miejsca zdarzenia. Produkcja tego typu projektów wiąże się także ze specjalnymi testami, które w siedzibie firmy w Głobinie odbyły się pod okiem inspektorów z amerykańskiej United State Coast Guard oraz Lloyds Register Polska.

📢 Nowe rondo w ciągu miesiąca. Ulica Wiejska i Rybacka czekają na asfalt

Trwają prace związane z modernizacją i budową miejskich ulic. Kilka z rozpoczętych w tamtym roku inwestycji w praktyce czeka tylko na nową warstwę jezdni bitumicznej. Zakończenie niektórych zadań to kwestia kilku tygodni.

📢 Zderzenie czterech aut w Słupsku na skrzyżowaniu ulic Zielonej i Poznańskiej. Utrudnienia w ruchu

Do kolejnego już dziś (wtorek) poważnego zdarzenia doszło w Słupsku na skrzyżowaniu ulic Poznańska-Zielona.

📢 Kobiety o tych imionach są najbardziej pożądane przez mężczyzn. Sprawdź, kto znalazł się na liście! 31.01

Czy określone imię kobiece może wpływać na zwiększone zainteresowanie i pożądanie wśród mężczyzn? Oczywiście, że tak! Są takie imiona żeńskie, które mają wyjątkowe powodzenie u płci przeciwnej. Decyzja podjęta przez naszych rodziców ma wpływ na całe nasze życie. Imię, które nosimy, może wpływać na to, jakie mamy cechy osobowości. Nie zostało one nam nadane przypadkowo. Kobiety o tych imionach są najbardziej pożądane przez mężczyzn. Sprawdź czy jesteś na liście!

📢 Zmiany w 14. emeryturze. Ile wyniesie świadczenie w 2023 roku? Kiedy będzie wypłacane? Sprawdź! 31.01

Szykują się zmiany w 14 emeryturze. Jak poinformował wiceminister rodziny Stanisław Szwed, ruszyły prace nad projektem czternastej emerytury. Świadczenie, które po nadchodzącej zmianie przepisów zostanie zagwarantowane na stałe. Bez zmian natomiast zostaną zasady jego wypłacania. Ile wyniesie 14. emerytura? Zobacz!

📢 Oto nowy taryfikator mandatów 2023. Jaka jest wysokość kar za wykroczenia? Ile punktów za przekroczenie prędkości na polskich drogach?

Mandaty w 2023 roku. Od 1 stycznia tego roku, najpoważniejsze wykroczenia drogowe karane są większą ilością punktów karnych. Zdecydowanie łatwiej i szybciej można stracić prawo jazdy. Jakie mandaty i ile punktów można będzie dostać w roku 2023? W galerii prezentujemy pełną listę kar. Każdy kierowca powinien zapoznać się z nią i zapamiętać. Kwoty za wykroczenia w dalszym ciągu będą wysokie. Zobacz naszą listę i zapoznaj się ze szczegółami! Zalecamy jazdę zgodnie z obowiązującym prawem i przepisami.

📢 W tych zawodach przechodzi się najszybciej na emeryturę. Dla kogo wcześniejsze świadczenie? Sprawdź!

Wcześniejsza emerytura w 2023 roku. W których zawodach przechodzi się najszybciej na emeryturę? Zgodnie z obowiązującym polskim prawem, kobiety przechodzą na emeryturę w wieku 60 lat, a mężczyźni 65. Niektórzy jednak mogą zrobić to wcześniej. Zobacz koniecznie szczegóły i zobacz wszystkie informacje w naszej galerii!

📢 Tego nie jedz na śniadanie. Tych pokarmów nie należy jeść rano! Sprawdź!

Każdy wie, bądź przynajmniej słyszał, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Jest to klucz, aby dostarczyć organizmowi witalności, energii i dobrej koncentracji do nauki czy też pracy. Specjaliści twierdzą, że istnieją produkty, których zdecydowanie nie powinno się spożywać na czczo. Oto lista produktów, których lepiej nie jeść na śniadanie. Zobacz koniecznie!

📢 Mężczyźni o tych imionach są najlepszymi kumplami. Sprawdź na kogo można zawsze liczyć [LISTA]

Mężczyźni o tych imionach uchodzą za najlepszych kumpli. Mówi się, że imiona potrafią wpływać na relacje międzyludzkie, ponieważ mają przypisane cechy osobowości i posiadają odpowiednie predyspozycje. Na osoby o tym imieniu możesz zawsze liczyć i nigdy Cię nie zawiodą. Z najlepszym kolegą zawsze spędzisz dobrze czas, wybierzesz się na imprezę czy też pogadasz o głupotach. Sprawdź listę!

📢 Te osoby mogą jechać za darmo do sanatorium. Sprawdź, kto znalazł się na liście! 31.01

Te osoby nie zapłacą za pobyt w sanatorium. Warunkiem jest otrzymanie skierowania od lekarza z Narodowego Funduszu Zdrowia. Wystawiony dokument musi zawierać szczegółowe uzasadnienie decyzji, na tej podstawie dobrany będzie odpowiedni rodzaj leczenia oraz miejsce, w którym kuracjusz będzie przebywał. Zobacz, kto może skorzystać z sanatorium za darmo!

📢 500 plus w 2023 roku. Czas na składnie wniosków o świadczenie. Poznaj najważniejsze zasady i terminy!

Ważne zmiany w programie 500 plus w 2023 roku. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zawiadamia, że zbliża się termin złożenia wniosku o świadczenie 500 plus. Oto najważniejsze informacje i terminy! Sprawdź, co trzeba wiedzieć o 500 plus, do kiedy złożyć wniosek i jakie dokumenty są wymagane! Sprawdź i zapoznaj się koniecznie z listą!

📢 Aplikacje wycofane z Google Play. Uwaga, mogą być niebezpieczne! Natychmiast je usuń!

Przedstawiamy najnowszą listę usuniętych aplikacji z Google Play. Aplikacje, które znajdują się na wskazanej przez nas liście mogą służyć do wyłudzania danych osobistych, haseł, zdjęć czy też innych prywatnych informacji zawartych w naszym smartfonie lub tablecie. Jeśli posiadasz telefon z systemem operacyjnym android, posiadasz niebezpieczną aplikację to koniecznie ją usuń! Trzeba zaznaczyć, że nawet jak aplikacja zostanie usunięta ze sklepu to pozostaje na naszym urządzeniu. Dla własnego bezpieczeństwa zapoznajcie się koniecznie z listą, a jeśli macie zainstalowaną, którąś z wymienionych aplikacji to od razu ją usuńcie! Zobacz!

📢 Rozliczenie PIT za 2022 rok. Sprawdź kto będzie musiał dopłacić do podatku!

Dopłata do podatku za rok 2022. Rozliczyć się z Urzędem Skarbowym będziemy mogli od 15 lutego. Dla jednych osób oznaczać to będzie dopłatę do podatku, a dla drugich zwrot. Kiedy można liczyć na zwrot podatku? W jakiej sytuacji będziemy musieli zrobić dopłatę? Zapoznaj się z listą osób, które będą musiały dopłacić do podatku w 2023 roku. Zobacz wszystkie szczegóły w naszej galerii!

📢 Fotoradary na Pomorzu. Gdzie są ustawione kontrole prędkości? Oto aktualne miejsca gdzie się znajdują [LISTA]

Fotoradary na Pomorzu w 2023 roku. Przy obecnych stawkach za przekroczenie prędkości, nikt nie chce otrzymać zdjęcia czy też niechcianej pamiątki z wakacji. Zdecydowanie lepiej mieć się na baczności i jechać zgodnie z obowiązującymi przepisami i limitami prędkości. Oto aktualna lista miejsc gdzie znajdują się fotoradary. Sprawdź koniecznie w naszej galerii, na których drogach i miejscowościach się znajdują. Dane pochodzą z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

📢 Osoby o tych imionach to największe kłamczuchy. Sprawdź, na kogo lepiej uważać!

Oto imiona osób, które noszą największe kłamczuchy. Kłamstwo ma krótkie nogi i długi nos - tak mówi znane Polskie powiedzenie. W życiu łatwo można poznać kłamczucha i nie potrzebny nam wykrywacz kłamstw. Wystarczy, że dowiemy się jak ma na imię. To jakie mamy imię, może wpływać na to, jaki mamy charakter. Prezentowaną przez nas listę kłamczuchów, należy oczywiście traktować z dystansem i przymrużeniem oka. Sprawdź koniecznie naszą listę i poznajcie znaczenie imion!

📢 Pracodawcy w Słupsku i regionie poszukują pracowników. Sprawdź najnowsze oferty pracy!

Firmy w Słupsku i okolicach chcą zatrudnić pracowników w różnych branżach. Szukasz pracy? a może chcesz ją zmienić? Sprawdź, najnowsze oferty pracy, które wpłynęły w ostatnich dniach do Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku.

📢 500 plus dla małżeństw, kto może się ubiegać o świadczenie Małżeństwo +. Jaki staż trzeba mieć, żeby dostać pieniądze. Zasady 31.01.2023

Do Sejmu trafiła obywatelska petycja, żeby w ramach programu Małżeństwo+ przyznawać małżeńskim parom świadczenie 500 plus. Ale nie ma to być kolejne wsparcie dla młodych rodziców na dzieci. Wręcz przeciwnie – dla małżeńskich par z odpowiednio długim stażem. Kto zatem dostanie 500 plus dla małżeństw? Sprawdź zasady ewentualnego wypłacania świadczenia.

📢 Tych kryształów z PRL szukają kolekcjonerzy. Mogą być warte fortunę. Masz je w domu? Są bardzo rzadkie i bardzo drogie 31.01.23

Kryształy, które mamy w spadku po rodzicach lub dziadkach kosztują co raz więcej. Panuje na nie moda. Chodzi o przedmioty związane pochodzeniem z PRL. Mowa nie tylko o kryształach z PRL ale także innych przedmiotach. Chodzi tu o kieliszki, tace, wazony wykonane ze szkła i kryształu. Niektóre z nich osiągają na aukcjach bardzo wysokie ceny. Które kryształy z czasów PRL mają wartość dla kolekcjonerów? Które warte są setki a nawet tysiące złotych? Sprawdziliśmy.

📢 Te domy zlicytuje komornik. Właściciele popadli w długi. Ich domy przejął komornik i chce je sprzedać na licytacji (zdjęcia) 31.01.23

W najbliższym czasie odbędą się licytacje komornicze domów, które zajęte zostały przez komornika. Domy takie kupić można po mocno zaniżonej cenie co sprawia, że można trafić na prawdziwą okazję. Niestety domy trafiają na licytację nie bez przyczyny. Często powodem są kłopoty finansowe ich właścicieli, brak możliwości spłaty zadłużenia czego efektem jest interwencja komornicza i sprzedaż nieruchomości. Jakie domy zostaną zlicytowane w lutym? Zobacz licytacje komornicze domów.

📢 Tym osobom zostanie odebrane 500 plus. Uwaga, nadchodzą ważne terminy dla beneficjentów 500 plus 31.01.23

Nadchodzi ważny czas dla beneficjentów programu Rodzina 500 plus. Już niebawem składać trzeba będzie wnioski o przedłużenie świadczenia. Co nam grozi w przypadku przekroczenia daty złożenia wniosku o przyznanie 500 plus? Ustawa o programie Rodzina 500 plus mówi jasno - możemy nawet stracić prawo do wypłaty 500 plus. Co zrobić by nie narażać się na utratę świadczenia 500 plus? Kto nie dostanie pieniędzy z programu 500 Plus?

📢 Te osoby dostaną 500 plus dla seniora. Jakie trzeba spełniać warunki i kryteria? Zobacz komu należy się 500 plus dla emerytów 31.01.23

500 plus dla seniora to dodatek dla emerytów, którzy otrzymują najniższe emerytury. Są to dodatkowe pieniądze, które mogą otrzymać starsze osoby, które mają problemy z samodzielną egzystencją. Dodatek ten umownie nazywany jest 500 plus dla seniorów. Dodatek ten wypłacany jest co miesiąc jednorazowo. 500 plus jest tu nazwą umowną gdyż ilość wypłacanych pieniędzy zależy od uzyskiwanych dochodów. Co trzeba zrobić aby dostać 500 plus dla emerytów? Jest kilka warunków.

📢 Te rzeczy można już odliczyć od podatku. Komu przysługują? Duże zmiany w przepisach podatkowych w 2023 roku 31.01.23

Ulgi podatkowe 2023 - ustawa mówi jasno, te rzeczy można odliczyć od podatku w 2023 roku. Rozliczając PIT za ubiegły rok przysługują nam pewne ulgi i odliczenia. W 2023 roku w życie weszły kolejne ulgi, które odliczyć można od podatku i w ten sposób zmniejszyć odprowadzany do urzędu skarbowego podatek. Kto będzie mógł skorzystać z ulg podatkowych w 2023 i co będziemy mogli odliczyć od podatku? Oto lista rzeczy, które będziemy mogli odliczyć od podatku.

📢 Takie emerytury brutto i netto dostaną emeryci w 2023. Nawet o 500 zł więcej po waloryzacji świadczeń emerytalnych 31.01.23

Oto kwoty emerytur jakie dostaną od marca 2023 roku seniorzy w Polsce. Po waloryzacji stawek emerytalnych wzrosną świadczenia wypłacane emerytom. Przedstawiamy kwoty które, w świetle ustawy, wejść mają w życie od marca tego roku. Oznacza to, że zmienią się stawki brutto i netto emerytur. Wiemy o ile wzrośnie minimalna emerytura. Kto dostanie największą podwyżkę emerytury? Zobaczcie szczegółowe informacje dotyczące świadczeń emerytalnych po zmianach.

📢 500 plus dla małżeństw. Te małżeństwa dostaną dodatek w wysokości 500 zł. Jakie są warunki aby otrzymać 500 plus dla małżeństw? 31.01.23

Projekt 500 plus dla małżeństw? Projekt zapewniający małżeństwom dodatkowe pieniądze ma już dwa lata. W tym czasie ustawa, która przewidywałaby dodatkowe pieniądze dla małżonków nie weszła w życie. W 2022 roku jednak petycja obywatelska w sprawie dodatku małżeńskiego skierowana została do Komisji do Spraw Petycji. W kwietniu natomiast termin rozpatrzenia został wydłużony. Autorami petycji jest małżeństwo z 50 letnim stażem, które nagrodzone zostało medalem za długoletni staż małżeński. Czy dodatek w wysokości 500 zł dla małżeństw wejdzie w życie?

📢 Te osoby nie muszą już płacić abonamentu RTV. Duże zmiany w 2023 roku. Sprawdź czy musisz go opłacać 31.01.23

Ustawa o abonamencie RTV mówi jasno, że abonament płacić musi każdy kto posiada odbiornik zarówno telewizyjny jak i radiowy. Opłacie podlegają także radia samochodowe. W zasadzie każdy, kto nie opłaca abonamentu RTV podlega karze. Sprawdzić mogą nas pracownicy Poczty Polskiej. Kontrolowane są domu i mieszkania Polaków. Ustawa przewiduje także, że są osoby które są zwolnione z płacenia abonamentu RTV. Kto nie musi płacić abonamentu?

📢 500 plus na kota i psa. Oto zasady przyznawania dodatku dla właścicieli zwierząt. To trzeba zrobić aby dostać 500 plus na zwierzaka 31.01.23

Samorządy przyznają świadczenia do 500 zł na opiekę nad zwierzakiem. Masz w domu kota albo psa? Możesz dostać nawet 500 zł. Oto zasady jak można otrzymać 500 plus na kota lub psa w ramach dofinansowania od samorządu. Na co można wydać 500 plus na zwierzaka? Takie są zasady przyznawania i wydawania pieniędzy z 500 plus na kota albo psa. Sprawdziliśmy gdzie trzeba się udać i kto może otrzymać dodatkowe 500 zł na swojego czworonożnego przyjaciela.

📢 Gdzie mieszka Piotr Żyła? Zaglądamy do domu skoczka i Marceliny Ziętek. Tak urządził luksusowy dom w górach Piotr Żyła

Piotr Żyła to popularny sportowiec, który ma rzeszę fanów i lubi brylować w mediach społecznościowych. Kibice na bieżąco śledzą jego sukcesy w Pucharze Świata 2022/2023 w skokach narciarskich. Na co dzień Piotr Żyła mieszka w Ustroniu, gdzie niedawno wybudował piękny dom z basenem. Zobacz, jak się urządził wraz z partnerką, Marceliną Ziętek. Koniecznie zajrzyj do domu Piotra Żyły.

📢 Słupsk i region bez prądu. Sprawdź, gdzie będą przerwy w dostawie energii elektrycznej!

Energa Operator informuje na swojej stronie internetowej o awariach, które mogą spowodować przerwy w dostawie prądu. W najbliższych dniach mieszkańcy Słupska i regionu muszą przygotować się na przerwy w dostawie energii elektrycznej. Sprawdź w naszej galerii gdzie nie będzie prądu!

📢 Ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem w regionie słupskim

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w województwie pomorskim. Porywy wiatru mogą osiągać do 90 km/h. Alerty obowiązują do środy rano.

📢 Oddam za darmo w Słupsku. Sprawdź najciekawsze okazje na portalu OLX

OLX to popularny portal na którym można kupić rzeczy, głównie używane od innych osób. Nie brakuje tam ogłoszeń, w których użytkownicy oddają niepotrzebne im przedmioty za darmo. Co można dostać za darmo w Słupsku? Zobaczcie oferty, które znalazły się w kategorii „oddam za darmo”.

📢 Nitras skazany za kłamstwo wyborcze ma odpowiadać za uczciwość wyborów

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski powiedział, że polityk PO Sławomir Nitras został skazany za kłamstwo wyborcze. Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że teraz Sławomir Nitras ma w imieniu PO odpowiadać za uczciwość wyborów.

📢 Tak kibicowaliście Czarnym Słupsk na meczu z Zastalem [FOTOGALERIA]

Zobaczcie zdjęcia kibiców z ostatniego meczu Czarnych Słupsk w hali Gryfia.

📢 Tego nie jedz na śniadanie! Nie jedz tego rano na pusty żołądek. Zobacz, jak reaguje organizm na te jedzenie 31.01.2023

Śniadanie powinno być jak najbardziej wartościowe. Okazuje się jednak, że nie wszystko można zjeść na pusty żołądek. Zobacz, czego nie jeść na śniadanie. Jakich produktów unikać, aby zachować prawidłową pracę żołądka i całego układu pokarmowego? Sprawdź, jak reaguje organizm na nieprawidłowe jedzenie na pusty żołądek.

📢 Cheerleaderki na meczu Czarnych Słupsk z Zastalem Zielona Góra [ZDJĘCIA]

Zobaczcie zdjęcia z występu słupskich cheerleaderek na meczu Czarnych Słupsk.

📢 Otylia Jędrzejczak ma piękny dom. Mistrzyni olimpijska cieszy się rodzinnym życiem. Oto prywatne zdjęcia 31.01

Oto mieszkanie Otylii Jędrzejczak! To jedna z największych gwiazd polskiego sportu pierwszych lat XXI wieku. Pływaczka zakończyła już karierę, ale wciąż jest osobą bardzo rozpoznawalną. Mistrzyni olimpijska chętnie "wpuszcza" kibiców do swojego domu i publikuje zdjęcia z wnętrz miejsca, w którym mieszka. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i przekonaj się, jak żyje "Motylia"!

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Piotr Żyła. Skoczek jest w związku z piękną aktorką [prywatne zdjęcia] 31.01

Tak mieszka i żyje na co dzień Piotr Żyła. Tegoroczny sezon w skokach narciarskich powoli wkracza w decydującą fazę - na przełomie lutego i marca odbędą się mistrzostwa świata w Planicy. Złotego medalu będzie bronił Piotr Żyła, który prezentuje solidną formę - już trzy razy stał tej zimy na podium konkursów PŚ. Na co dzień doświadczony skoczek jest w szczęśliwym związku z piękną aktorką Marceliną Ziętek. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i obejrzyj prywatne zdjęcia Żyły!

📢 Te ćwiczenia odchudzą brzuch raz na zawsze! Oto najskuteczniejsze ćwiczenia na brzuch do wykonania w domu, także dla początkujących!

Ćwiczeń na płaski brzuch jest wiele, ale jak wybrać te najskuteczniejsze? Wbrew pozorom nie są to wcale znienawidzone brzuszki. Trzeba też wiedzieć, że niektóre z ogólnie polecanych ruchów nie wyszczuplają, a poszerzają talię! Proponujemy więc optymalny trening, który pozwoli cieszyć się świetnym wyglądem środkowych partii ciała. Sprawdź najskuteczniejsze ćwiczenia na brzuch, które pozwolą go szybko odchudzić i wyrzeźbić. Nadają się przy tym do wykonania w domu, klubie fitness czy plenerze i są odpowiednie również dla osób poczatkujących.

📢 Mistrzostwa Województwa Pomorskiego. 25 medali AML Słupsk

25 medali zdobyli reprezentanci AML Słupsk na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego U18 i U20. Zobacz, jak spisali się na zawodach w Toruniu, które odbyły się 29 stycznia.

📢 Jest ślisko. Wypadek za wypadkiem. Ranne dziecko

Dziś nad ranem lęborscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w pobliżu Bargędzina (gm. Wicko). Kierujący renault z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn stracił panowanie nad autem i wjechał do rowu. Przewoził 4-letnią dziewczynkę, która doznała urazu ręki. Apelujemy o ostrożność. Na drogach jest ślisko, a przez to niebezpiecznie.

📢 Niebezpieczny poranek na drogach w powiecie słupskim. Kolejne dachowanie

Jadący w stronę Mianowic, 31-letni kierujący skodą nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i dachował.

📢 Chcesz mieszkać nad morzem? Sprawdź ceny mieszkań w Ustce. Oto najciekawsze oferty

Oto wybrane oferty sprzedaży mieszkań nad morzem w Ustce z portali olx i otodom. Ceny zaczynają się od około 300 tysięcy złotych, a najdroższy apartament można kupić za 1,4 mln zł!

📢 Łabędź spacerował przy ruchliwej ulicy. Policjant przystąpił do akcji

Ratunku potrzebował zdezorientowany łabędź, który pomimo zmierzchu spacerował po ruchliwej drodze wojewódzkiej niedaleko jeziora Jeleń w Bytowie. Zaalarmowany o niebezpiecznej sytuacji policjant, zwabił łabędzia w bezpieczne miejsce i zaopiekował się nim do czasu przyjazdu weterynarza. Po przebadaniu ptak został przewieziony w okolicę jeziora.

📢 Dachowanie na krajowej szóstce. 67-latek stracił panowanie nad autem

Dziś (wtorek) na drodze krajowej nr 6 doszło do poważnego zdarzenia. 67-latek stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i dachował.

📢 Zmarł Stanisław Butrym, działacz Solidarności, były wiceburmistrz Miastka

W wieku 79 lat zmarł Stanisław Butrym, pierwszy szef Solidarności w Miastku, były radny i były wiceburmistrz Miastka.

📢 Piłkarze AP Energa Gryf Słupsk zajęli III miejsce w silnie obsadzonym turnieju w Gdyni (zdjęcia)

Piłkarze AP Energa Gryf Słupsk z rocznika 2010 w miniony weekend brali udział w silnie obsadzonym turnieju charytatywnym F&M AP KP Gdynia Cup. Piłkarze trenera Henryka Patyka spisali się bardzo dobrze zajmując najniższe miejsce na podium.

📢 Osoby o tym imieniu piją najwięcej alkoholu. Jakie są znaczenia imion? 31.01.23

Nasze imiona odpowiadają za wiele naszych cech charakteru. Zobaczcie zatem, kto pije najwięcej alkoholu. Pamiętajcie, że alkohol szkodzi zdrowiu!

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Sprawdź, czy ty lub twoje dzieci jesteście na liście 31.01.2023

Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Imię bowiem znaczy wiele dla osobowości człowieka. Poszczególnym imionom przypisuje się rozmaite dyspozycje osobowościowe – takie jak charakter, temperament, zainteresowania, zamiłowania, ideały, postawy, przekonania, upodobania, wiedzę, uzdolnienia, umiejętności, sprawności, nawyki, ale chyba najczęściej inteligencję. Sprawdź inteligencję w zestawieniu imiennym według opinii współczesnych ezoteryków, bazujących wszakże także na dawnej tzw. wiedzy tajemnej.

📢 Oto samochody Kuby Wojewódzkiego. Zobacz luksusowe auta słynnej gwiazdy talk show (zdjęcia) 31.01.23

Takimi samochodami jeździ znany prezenter telewizyjny i celebryta Kuba Wojewódzki. Wojewówdzki, znany także jako król TVN nie ukrywa swojego zamiłowania do bogatych przedmiotów, drogi apartamentów i luksusowych samochodów. Od niemal 20 lat prowadzi w jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych swój własny talk show. Jakimi autami Kuba Wojewódzki jeździł w tym czasie? Zobaczcie samochody Kuby Wojewódzkiego.

📢 Znaczki pocztowe warte fortunę. Nie spodziewasz się, że mogą tyle kosztować. Zobacz, ile są warte stare znaczki 31.01.2023

Stare znaczki pocztowe z czasów PRL-u, ale nie tylko, stają się coraz droższe. Filatelistyka to jedno ze starszych hobby z długą tradycją. Wśród młodych osób nie jest już tak popularne jak kiedyś. Sprawdź, ile mogą teraz kosztować. Ceny są zaskakujące. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie sporą sumę pieniędzy. Stare znaczki warte fortunę. Zobacz, czy masz je w domu, mogą się okazać prawdziwym skarbem.

📢 Te imiona przyciągają pieniądze. Sprawdź, czy twoje imię ma szczęście w finansach [LISTA] 31.01.23

Imiona odgrywają najbardziej znaczącą rolę w naszym życiu. Kształtują cechy naszej osobowości. Imiona od dawna mają przypisywany szereg znaczeń. Co nasze imiona mówią o finansach w naszym życiu? Sprawdź, czy twoje imię ma szczęście w finansach.

📢 Mężczyźni o tych imionach są najlepszymi mężami. Mają cudowny charakter [LISTA] 31.01.23

Poszukujesz idealnego faceta na całe życie? Te osoby są najlepszymi mężami. Ci mężczyźni to partnerzy na całe życie, na których się nie zawiedziesz i będą z Tobą do grobowej deski. Jeśli ciągle się zastanawiasz w sprawie wyboru partnera, zobacz listę. Może okaże się niezbędna!

📢 Góra wniosków o przeliczenie emerytur zasypała oddziały ZUS-u. Tym osobom ZUS podwyższy świadczenie 31.01.2023

Przeliczenie emerytury w 2022 roku. Sprawdź ile można zyskać na przeliczeniu emerytury. Od 1 kwietnia 2022 roku obowiązują korzystniejsze tablice średniego dalszego trwania życia kobiet i mężczyzn. Jednak nie każdemu świadczeniobiorcy Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeliczy wysokość świadczenia emerytalnego. Sprawdź, kogo obejmuje nowe przeliczenie emerytur i rent. Tablice średniego dalszego trwania życia Polaków publikuje Główny Urząd Statystyczny.

📢 Takie będą emerytury po waloryzacji w 2023 roku. To już pewne. Rząd zdecydował o podwyżkach. Najnowsze wyliczenia brutto i netto 31.01.2023

Waloryzacja emerytur 2023. Rada Ministrów przyjęła kluczową ustawę dla waloryzacji. Jakie kwoty wpłyną na konta emerytów? Zobacz, jakie są prognozowane wyliczenia. Projekt rządu zakłada, że emerytury w 2023 roku mają wzrosnąć o przynajmniej 13,8 proc. Ostateczny wynik będzie uzależniony od wskaźnika inflacji. Minimalne podwyżki mają wynieść 250 zł. Sprawdź prognozy. Zobacz tabelę wyliczeń, stawki brutto i netto. Sprawdź prognozowane emerytury po waloryzacji 2023.

📢 Te produkty mogą zagrażać zdrowiu i życiu. Biedronka, Lidl, Żabka i inne sieciówki wycofują je ze swoich półek 31.01.23

Robisz zakupy w Lidlu, Biedronce, Żabce czy innych sieciowych marketach? Główny Inspektorat Sanitarny wydał nowe oświadczenia dotyczące wycofania ze sprzedaży produktów, które nie spełniają norm i mogą zaszkodzić życiu i zdrowiu konsumentów. Lista jest długa. Zobacz, jakie produkty zostały wycofane przez GIS z takich sklepów jak Lidl, Biedronka, Żabka czy Auchan. Tych produktów ze względu na nasze zdrowie nie powinniśmy spożywać. Wywal je natychmiast lub zażądaj zwrotu pieniędzy. Które produkty wycofano? Sprawdź na naszej liście.

📢 Mężczyźni o tych imionach są najgorszymi mężami. Mają trudny charakter [LISTA] 31.01.23

Od początku wydają się wspaniałymi partnerami życiowymi, a po ślubie wszystko diametralnie się zmienia. Co możemy wyczytać z konkretnych imion? Zobacz, jacy mężczyźni muszą się bardzo starać w roli mężów. Potrzeba jednak więcej silnej woli - ci mężczyźni muszą się mocniej starać, aby być dobry mężami. Zobacz listę męskich imion, które mogą świadczyć o trudnym charakterze.

📢 Te znaki zodiaku to najtrudniejsze żony. Mają ciężki charakter [LISTA] 31.01.23

Na początku wydają się wspaniałymi partnerkami, a po ślubie wszystko diametralnie się zmienia. Wtedy pokazują ukochanemu prawdziwy charakter. Co możemy wyczytać w horoskopie o konkretnym znaku zodiaku? Zobacz listę!

📢 Te osoby znane są z tego, że są leniwe. Co o twoim imieniu mówią gwiazdy? [LISTA] 31.01.23

Czy wiesz, że twoje imię odpowiada za wiele cech charakteru? Przygotowaliśmy zestawienie, które powstało na podstawie znaczenia imion. Zobaczcie, osoby o jakim imieniu uznawane są najbardziej leniwe.

📢 Nowe dodatki 500 plus dla osób pracujących. Te osoby mogą dostać dodatkowe pieniądze jeśli są zatrudnione 31.01.23

Dodatkowe 500 plus dla osób, które pracują. Choć pojawiają się takie pomysły to wciąż jednak nie ma żadnych konkretów mówiących o tym, że powinniśmy się spodziewać dodatkowych pieniędzy, które zasilą domowy budżet. Jednak istnieją pewne przesłanki, które mówią, że choć nie będzie wzrostu 500 plus w 2023 roku to jednak dodatkowe pieniądze mogą się pojawić. Skorzystać mają na tym głównie osoby pracujące. Czy pracujący dostaną dodatek 500 plus? Sprawdziliśmy.

📢 Waloryzacja emerytur w 2023 r. Tak mają wyglądać świadczenia. O ile wzrosną emerytury? 31.01.23

W marcu czeka nas waloryzacja emerytur. Rada Ministrów przyjęła kluczową ustawę dla waloryzacji emerytur w 2023 r. Podwyżki wyniosą minimum 250 złotych. Na naszej stronie sprawdzisz, o ile urośnie Twoja emerytura. Zobacz najnowsze wyliczenia.

📢 Te znaki zodiaku będą szczęśliwe w 2023 roku? To będzie wspaniały rok. Co czeka cię w 2023 roku? 31.01.23

Czy możesz liczyć na szczęście w miłości? Jaki będzie rok 2023 w sferze zawodowej? Które znaki zodiaku będą szczęśliwe w 2023 roku? Sprawdź nasz horoskop na nowy rok i dowiedz się, jakie jest Twoje przeznaczenie.

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 31.01.2023

Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Każde imię ma znaczenie. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Imię, które nosimy, może wpływać na to, jacy jesteśmy. Imię znaczy wiele dla osobowości człowieka. Osoby o tych imionach uchodzą za najbardziej inteligentne. Sprawdź listę!

📢 Takie emerytury będą od marca 2023 roku. To już pewne! Tabela wypłat brutto i netto po zmianach. Waloryzacja emerytur 2023 31.01.2023

Waloryzacja emerytur 2023. Do jakiej kwoty wzrośnie najniższa emerytura w 2023 roku? Sprawdź, ile pieniędzy wpłynie na Twoje konto. Rząd zatwierdził ustawę budżetową na 2023 rok. Zakłada on m.in. waloryzację emerytur od 1 marca 2023 roku w wysokości 13,8 procent oraz gwarantuje środki na wzrost świadczeń i 13. emerytury. Ostateczny wynik będzie uzależniony od wskaźnika inflacji, jednak minimalne podwyżki mają wynieść 250 zł. Sprawdź najnowsze wyliczenia brutto i netto!

📢 Najpiękniejsze odnowione zabytki w Polsce. Są ważne, zadbane, zachwycają. Warto odwiedzić te miejsca [LISTA] 31.01.2023

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego organizuje konkurs pod hasłem "Zabytek Zadbany". To już kolejna jego edycja. 31.01.2023 mija termin zgłoszeń zabytków. W naszej fotogalerii prezentujemy najpiękniejsze i ważne zabytki nagrodzone za ubiegły rok. Warto odwiedzić te miejsca.

📢 Ogromne uderzenie w mafię VAT-owską. Wyłudzili ponad 150 mln zł. Są już w rękach policji

Kolejne uderzenie zachodniopomorskich "pezetów" Prokuratury Krajowej w mafię VAT-owską. Grupa wprowadziła do obiegu gospodarczego puste faktury VAT na kwotę blisko 150 milionów złotych.

📢 Duży boom na bon turystyczny. Tak wypoczywają rodziny na Pomorzu

Hotelarze przyznają, że Polski Bon Turystyczny to strzał w dziesiątkę. Wsparł ich biznesy, a tym samym krajową gospodarkę, i umożliwił wielu rodzinom spędzenie wspólnych wakacji. Kto nie skorzystał, ma jeszcze czas do końca marca.

📢 Farma wiatrowa na Bałtyku z pozwoleniem na budowę. Daniel Obajtek: Ta decyzja przybliża Orlen do rozpoczęcia inwestycji w 2024 roku

Pozwolenie na budowę zespołu urządzeń do wyprowadzenia mocy z morskiej farmy wiatrowej Baltic Power wydane. Wojewoda pomorski Dariusz Drelich podpisał decyzję. Poprzednia, z listopada 2022 roku, dotyczyła ustalenia lokalizacji inwestycji.

📢 Szalona pogoń Czarnych w końcówce meczu! Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Enea Zastal BC Zielona Góra 64:66 [ZDJĘCIA]

Czarni Słupsk przegrali z Eneą Zastal w hali Gryfia. Szalona końcówka meczu w wykonaniu słupskich koszykarzy niestety nie zakończyła się szczęśliwie, choć do tego zabrakło niewiele.

📢 Nowe połączenie całoroczne PKS Słupsk. Linia 310 pojedzie również poza sezonem

PKS Słupsk uruchamia całoroczne kursy na linii 310. Autobusy będą obsługiwać mieszkańców m.in. Charnowa, Gałęzinowa czy Strzelina również poza sezonem. Przewoźnik chce w ten sposób walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym, z którym borykają się mniejsze miejscowości.

📢 Będzie więcej czasu na wypłatę dodatku osłonowego? Część wnioskodawców nie otrzymała jeszcze świadczenia. Jak jest w Słupsku?

Pierwotny termin wypłat dodatku osłonowego minął 2 grudnia 2022 grudnia. Mimo tego, wielu wnioskodawców do końca zeszłego roku nie otrzymało jeszcze świadczenia.

📢 Nowy dyrektor i nowy budynek słupskiego ZIM. Zmiany w Zarządzie Infrastruktury Miejskiej

Tomasz Orłowski przejął formalnie stery dyrektora słupskiego ZIM-u. Instytucja, która odpowiada za tegoroczne inwestycje w wysokości 150 mln zł, ma też nowego wiceszefa i wciąż remontowaną siedzibę. Obok straży miejskiej pomieści się tam też Centrum Zarządzania Kryzysowego.

📢 Tak mieszka Dawid Kubacki. Zobacz piękny dom skoczka na Podhalu. Jak mieszka z żoną Dawid Kubacki?

Dawid Kubacki to lider Pucharu Świata w skokach narciarskich oraz szczęśliwy mąż i tata. Już w ten weekend będziemy śledzić jego kolejne poczynania na mamuciej skoczni Kulm w austriackim Bad Mitterndorf. Zajrzyj do domu ulubionego skoczka Polaków. Sprawdź, jak mieszka Dawid Kubacki z żoną i córkami. Zobacz, góralski dom uznanego sportowca na Podhalu.

📢 Część mieszkańców ma gdzieś segregację odpadów. I płacą za nich inni. Kiedy to się zmieni?

Niemal każdy deklaruje, że segreguje śmieci, aby mniej płacić za odpady. W praktyce część mieszkańców ma gdzieś śmieciową selekcję. Odpady mieszają, jak im się podoba. I nie ponoszą za to konsekwencji. A płacą za to inni. Tak jest m.in. w gminie Miastko, ale już nie np. w Kępicach.

📢 Adwokat ze Słupska Katarzyna R. pozostanie w areszcie

Sąd Okręgowy w Słupsku przedłużył Katarzynie R. o kolejne trzy miesiące tymczasowe aresztowanie. Słupska prawniczka podejrzana o usiłowanie zabójstwa w czasie śledztwa ma trafić na obserwację psychiatryczną.

📢 Najbardziej niebezpieczni przestępcy ze Słupska poszukiwani przez policję. Znasz kogoś? Policja prosi o pomoc

Tych przestępców poszukuje słupska policja. Mogą być niebezpieczni. Znasz kogoś? Zadzwoń pod numer 997 lub udaj się na komisariat policji w Słupsku. Poszukiwani ze Słupska mają na koncie różne przestępstwa - od tych najgroźniejszych takich jak morderstwa czy gwałty po osoby, które uporczywie unikają obowiązku płacenia alimentów. Jednak bez względu na to jakich przestępstw się dopuścili muszą trafić za kraty.

📢 Dziki skrót kierowców utrudnia życie mieszkańcom ulicy Podgórnej w Słupsku

W związku z budową nowego ronda u zbiegu ulic Kaszubskiej i Kilińskiego w Słupsku nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Utrudnienia dają się we znaki mieszkańcom ulicy Podgórnej. Nie tylko ze względu na zwiększony ruch samochodów, w tym ciężarówek, także w nocy, ale przede wszystkim dziki skrót.

📢 Te świadczenia socjalne można dostać w Polsce. Ile dodatkowych pieniędzy na rodzinę w 2023 roku? Zobacz jakie kwoty ci przysługują 30.01.23

Najbardziej popularnym w Polsce świadczeniem socjalnym jest bez wątpienia 500 plus. Nie są to jednak jedyne pieniądze można dostawać w Polsce. Polacy starać się mogą o pieniądze z tytułu urodzeniu dziecka, 500 plus. Oprócz tego, otrzymać można także inne świadczenia rodzicielskie. Występują także zasiłki okresowe, stałe czy wyrównawcze. Niektóre z tych świadczeń wypłacane są przez MOPS inne przez ZUS. Wysokość świadczenia wypłacanego rodzinie zależy często od spełnianego kryterium dochodowego. Zobacz jakie dodatki ci przysługują? Na jakie wsparcie dla rodzin z dziećmi można liczyć w Polsce?

📢 Kobiece części ciała, które zdradzają twój wiek. To przez nie możesz wyglądać na starszą, niż jesteś! Zobacz, jak je odpowiednio pielęgnować

Zmarszczki czy wiotka skóra to oznaki starzenia, które mają istotny wpływ na kobiecy wygląd. Większość pań poświęca dużo czasu na codzienną pielęgnację. Dbają o to, aby skóra była jędrna, promienna, świeża i wyglądała młodo. A dlaczego? Bo jej stan może wiele zdradzić np. kobiecy wiek. Podpowiadamy, które części ciała mają wpływ na twój wizerunek.

📢 Tak mieszka Kamil Stoch. Góralski dom z widokiem na Tatry robi ogromne wrażenie. Tutaj lubi spędzać wolny czas Kamil Stoch

Kamil Stoch to trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich. Mimo że w tym sezonie Pucharu Świata nie osiąga spektakularnych wyników, jest uważany za jednego z najlepszych skoczków na świecie. Zobacz, gdzie mieszka na co dzień ulubiony sportowiec Polaków i jego żona Ewa Bilan-Stoch. Zajrzyj do góralskiego domu Kamila Stocha.

📢 Alicja Resich – świętuje swoje 70. urodziny. Zobacz, jak została królową polskiej telewizji i jedną z najbardziej rozpoznawalnych kobiet

Popularność Alicja Resich zyskała dzięki jednemu z pierwszych talk-show, czyli „Wieczór z Alicją”. Jednak nie jest to jedyne osiągnięcia tej wybitnej dziennikarki, prezenterki i publicystki. Dzisiaj obchodzi ona swoje siedemdziesiąte urodziny.

📢 Te pary wzięły ślub w słupskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Sto lat młodym parom (zdjęcia)

Oto pary, które zawarły związek małżeński w styczniu 2023 w słupskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Zobacz kto wziął ślub w Słupsku w miniony weekend. W tym tygodni związek małżeński zawarły cztery pary mówiąc sobie sakramentalne tak. Wszystkim parom życzymy pomyślności i wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. Zapraszamy do galerii zdjęć.

📢 Słupska kardiologia z nowoczesnym sprzętem. Na "zakupach" skorzystają pacjenci

Dzięki dotacji od Wojewody Pomorskiego w słupskim szpitalu wykonuje się już badanie echokardiograficzne obciążeniowe na cykloergometrze leżącym oraz ergospirometrię. To nie jedyny sprzęt kupiony z myślą o pacjentach kardiologicznych ze środków przyznanych w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, z którego szpital otrzymał ponad 2 mln 800 tys. zł.

📢 Mistrzostwa Polski w Futsalu U15. Rekord Bielsko Biała mistrzem Polski. Jantar Ustka na IV miejscu

W zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Polski w Futsalu w kategorii U15 najlepsi okazali się piłkarze Rekordu Bielsko Biała. Biało - zieloni obronili tytuł wywalczony w ubiegłym roku. Ustecki Jantar po przegranej z Legią Warszawa w meczu o brązowe medale, zajął IV miejsce.

📢 Zyski z nierządu i kokaina. Oskarżona o sutenerstwo grupa przed Sądem Okręgowym w Słupsku

W piątek przed Sądem Okręgowym w Słupsku miał rozpocząć się proces zorganizowanej grupy przestępczej oskarżonej o sutenerstwo. Jednak sprawę odroczono, bo do sądu nie dotarł jeden z oskarżonych. Teraz trafi do aresztu.

📢 Szalupa ratunkowa promu „Jan Heweliusz” wyrzucona koło Ustki. Szczątki największej katastrofy polskiej floty morskiej

Byliśmy jeszcze w szoku po katastrofie promu „Jan Heweliusz”, największej w dziejach polskiej floty morskiej w czasie pokoju, gdy dotarła do nas wiadomość, że morze wyrzuciło na brzeg między Ustką a Rowami szalupę ratunkową z tego statku. Było to pod koniec stycznia 1993 roku, po 13 dniach jej dryfowania po Bałtyku od chwili katastrofy promu, która miała miejsce 30 lat temu.

📢 Najpopularniejsze zabawki z czasów PRL-u. Pamiętasz je jeszcze? Niektóre z nich stale zyskują na wartości 29.01.2023

Zabawki z czasów PRL-u stale zyskują. Ich ceny są zaskakujące. Coraz więcej rzeczy z PRL-u wzrasta na wartości. Dzieje się tak, ponieważ z biegiem czasu stają się one coraz rzadsze. Te zabawki miał prawie każdy w tamtych latach, a teraz można na nich zarobić. Trzymasz je jeszcze na strychu lub w piwnicy? Sprawdź i powspominaj dawne czasy. Pamiętasz je jeszcze?

📢 Ćwierćmaraton Komandosa z fundacją „Sub ventum”. Wygrał Patryk Błaszczyk

W sobotę 28 stycznia w Słupsku odbył się 9. Ćwierćmaraton Komandosa. Organizatorem imprezy jest słupska Fundacja Sub ventum.

📢 Miss słupskich studniówek 2023. Zobacz najpiękniejsze tegoroczne maturzystki (zdjęcia)

Studniówka to potoczna nazwa balu maturalnego który odbywa się z okazji nadchodzącej matury. Impreza ta odbywa się na 100 dni przed egzaminem dojrzałości. Słupskie szkoły po części maja studniówki już za sobą. Bawił się między innymi słupski ekonomik, Zespół Szkół Budowlanych i kształcenia Ustawicznego czy Mechanik. Jak bawiła się słupska młodzież? Zobaczcie najpiękniejsze słupskie maturzystki.

📢 Ten słupski budynek ma ponad 100 lat. Historia słupskiego Domu Towarowego na unikatowych zdjęciach

W starej, poniemieckiej zabudowie Słupska trudno się dopatrzyć architektonicznego podobieństwa do dawnego domu towarowego przy Placu Zwycięstwa. Pewnie tylko dwuspadowe dachy, pokryte ceramicznymi dachówkami lub ich zamiennikami z metalu, są wspólnymi oznakami czasów, w których pobudowano te obiekty.

📢 Dwa aresztowania w sprawie zabójstwa pod Główczycami

W piątek Sąd Rejonowy w Słupsku aresztował dwóch podejrzanych w sprawie zabójstwa Stanisława Ś. w Szczypkowicach pod Główczycami.

📢 Dachowanie w Karżniczce w gminie Damnica. Kobieta odwieziona na SOR

Uwaga na śliskie drogi w powiecie słupskim. W piątek rano (27.01) doszło do niebezpiecznego zdarzenia w Karżniczce, w gminie Damnica. Kierują oplem kobieta wpadła w poślizg. Doszło do dachowania auta. Sytuacja była naprawdę niebezpieczna.

📢 Estakadę na trasie S6 już widać. To będzie najdłuższy taki obiekt na Pomorzu [ZDJĘCIA]

22 podpory, po 11 na każdą nitkę nowej ekspresowej trasy S6, będą podtrzymywały najdłuższą na Pomorzu, bo liczącą 800 metrów długości, estakadę.

📢 ONA i ON Prześlij zdjęcie do galerii szczęśliwych par. Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze z nich. Do wygrania Citroen C3 i inne nagrody!

Tworzymy galerie szczęśliwych par z Pomorza. 14 lutego, w dniu Święta Zakochanych, przesłane zdjęcia ukażą się w specjalnym dodatku do gazety. Prześlij zdjęcie - to może być piękna niespodzianka dla ukochanej osoby. Możesz też dodać życzenia. Nasi Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze pary, na które czeka mnóstwo nagród, a w finale nagroda główna - piękny i nowoczesny Citroen C3. Zdjęcia zwycięzców trafią na okładkę gazety!

📢 Śluby w słupskim Urzędzie Stanu Cywilnego w styczniu 2023. Zobacz, kto wziął ślub w przedostatni weekend miesiąca

Śluby 2023 w słupskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Przedstawiamy zdjęcia ślubnych par z przedostatniego weekendu stycznia. W tym miesiącu kolejne 6 par powiedziało sobie sakramentalne tak. Życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

📢 Sygnały naszych czytelników. System rzeczywistych rozliczeń za prąd nie działa. Energa odpowiada

Do naszej redakcji docierają sygnały od czytelników, którzy nie mogą zapłacić za zużytą energię poprzez usługę - rozliczenia rzeczywiste. Energa potwierdza, że system czasowo jest zawieszony, bo ma to związek z wprowadzanymi rozwiązaniami dotyczącymi Tarczy Solidarnościowej.

📢 Takiego Miastka już nie ma. Stare fotografie Walentego Demiro-Saulskiego (ZDJĘCIA)

Walenty Demiro-Saulski to postać kultowa dla mieszkańców Miastka - prawdziwa historia miasteckiej fotografii. Starsi mieszkańcy pamiętają go jako osobę skromną, z nieodłączną torbą fotograficzną i aparatem.

📢 Liceum w Miastku - nowe zdjęcia. Zjazdy absolwentów, nauczyciele i dyrektorzy z ostatnich 70 lat (ZDJĘCIA)

Prezentujemy kolejną unikatową fotogalerią dotyczącą miasteckiego liceum. To fotografie ze zjazdów absolwentów, od lat 50-tych do współczesnych, zdjęcia wszystkich nauczycieli oraz dyrektorów. To także fotografie budynku liceum.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Ukraina w UE? - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie