Prasówka 27.01.2020 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Agnieszka Kowalczyk-Gres
Agnieszka Kowalczyk-Gres
Czy to pora na prasówkę? Siądź wygodnie i zobacz najważniejsze wydarzenia wczorajszego dnia.
Czy to pora na prasówkę? Siądź wygodnie i zobacz najważniejsze wydarzenia wczorajszego dnia. CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 27.01.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wypadek przy ulicy Wolności. Jedna osoba trafiła do szpitala”?

Prasówka 27.01: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Wypadek przy ulicy Wolności. Jedna osoba trafiła do szpitala

Wypadek przy ulicy Wolności w Bytowie. Jedna osoba trafiła do szpitala.

📢 Góry niechcianej makulatury. Papierowy kryzys

Na coraz większe problemy ze sprzedażą makulatury skarżą się właściciele punktów skupu. A cena, jaką otrzymują zbieracze, jest śmiesznie niska. - Za 10 kilogramów dostałem tylko 50 groszy - mówi pan Edward, słupszczanin.

📢 Ponad pół kilograma amfetaminy i areszt na dwa miesiące

Bartosz K. uniewinniony miesiąc temu w sprawie dotyczącej posiadania narkotyków trafił do aresztu. Policja zabezpieczyła ponad 600 gramów amfetaminy i 33 gramy marihuany.

Prasówka 27.01: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Atak na burmistrza Łeby. Mężczyzna napadł na niego z nożem w ręku. Andrzej Strzechmiński rozpoznał sprawcę. Zatrzymano 40-latka

Andrzej Strzechmiński został zaatakowany w piątek, 24 stycznia 2020 roku. Mężczyzna z nożem napadł na burmistrza Łeby wieczorem, koło godziny 19 na terenie sklepu. Chociaż wyglądało to groźnie, mężczyzna zaledwie dotknął klatki piersiowej burmistrza ostrzem i spłoszony, uciekł. W poniedziałek 27.01.2020 r.zatrzymano 40-letniego mieszkańca powiatu lęborskiego.

📢 Słupscy sędziowie zasiadający w kolegium sądu okręgowego zwracają się do KRS

Dzisiaj (poniedziałek) Kolegium Sądu Okręgowego w Słupsku podjęło uchwały dotyczące sędziów powoływanych na wniosek obecnej KRS. To jedna z pierwszych, po Krakowie, reakcji po uchwale połączonych izb Sąd Najwyższego.

📢 Spór o szkołę w Kamnicy. Trwa wymiana pism, działa kuratorium

Dzisiaj (27 stycznia 2020 r.) mija termin wyznaczony przez miastecki ratusz na to, aby rodzice uczniów z klasy czwartej, piątej i szóstej Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamnicy (gm. Miastko) przenieśli ich dla szkół w Miastku (chodzi o około 30 osób). W Urzędzie Miejskim w Miastku dowiedzieliśmy się, że tak stało się w przypadku dwóch uczniów. Jeden z rodziców przeniósł swoje dzieci do SP nr 1. Krystyna Hingst, dyrektor szkoły w Kamnicy prostuje, że decyzja o przeniesieniu dwójki uczniów zapadła wcześniej i nie ma związku z pismem ratusza.

📢 Władysław Kosiniak-Kamysz spotka się ze słupszczanami

28 stycznia (wtorek) o godz. 10 w sali nr 2 Słupskiego Inkubatora Technologicznego przy ul. Portowej 13 rozpocznie się spotkanie z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, kandydatem na prezydenta RP z ramienia PSL.

📢 Wczoraj dzieci, a dzisiaj 50 plus. Wspomnienia mieszkańców i stare zdjęcia

Prezentujemy zdjęcia Jana Maziejuka z przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Autor przez szesnaście lat mieszkał na ziemi miasteckiej, w tym ostatnie dziesięć lat w Miastku. W czasie pracy w Fabryce Rękawiczek i Odzieży Skórzanej dokumentował wszystkie ważne wydarzenia z życia powiatu miasteckiego.

📢 Przysięga żołnierzy WOT w Słupsku [zdjęcia]

W niedzielę, 26 stycznia o godz. 10.00 na terenie 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku odbyła się przysięga pomorskich Terytorialsów, którzy przed dwoma tygodniami wcieleni zostali w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio. Swoje szkolenie realizowali w ramach projektu „Ferie z WOT”. Słowa roty wypowiedziało ponad 70 ochotników. Zaprzysiężeni zostaną żołnierzami Wojska Polskiego i swoją służbę Ojczyźnie pełnić będą w 73 batalionie lekkiej piechoty w Słupsku.

📢 Współczesny nauczyciel w przestrzeni dialogu. Konferencja ODN w Słupsku

Z inicjatywy Marty Młyńskiej, konsultanta ds. kreatywności oraz wspomagania nauczycieli języków obcych Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, pedagodzy będą mieć okazję uczestniczenia w kolejnej konferencji z cyklu: Otwarci na świat, otwarci na przyszłość pt. „Edukacja to relacja”.

📢 Rzekomy Wampir z Bytowa chciałby wrócić do domu. Prosi, żeby go nie wymeldowywać. Gmina wycofała się z przetargu na jego dom (zdjęcia)

Gmina Borzytuchom na razie wycofała się ze sprzedaży domu, w którym mieszkał Leszek Pękalski. Wójt próbuje wymeldować z gminnego lokalu w Osiekach zabójcę. Powód? Skazany na 25-lat rzekomy Wampir z Bytowa zadzwonił do urzędu i stwierdził, że bardzo chciałby po wyjściu z więzienia wrócić do Osiek.

📢 Tragiczny wypadek w regionie. Nie żyją trzy osoby [ZDJĘCIA]

Wczoraj wieczorem koło Kościerzyny doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją trzy osoby.

📢 Wypadek na drodze 206 w miejscowości Nadbór. Cztery osoby poszkodowane NOWE ZDJĘCIA

W niedzielne południe na drodze wojewódzkiej 206 na odcinku Polanów - Nacław w pobliżu miejscowości Nadbór doszło do wypadku.

📢 Jak kosmonauta Mirosław Hermaszewski podarował Miastku samolot (zdjęcia)

Jaki związek z Miastkiem ma stojący na cokole przy ulicy Długiej LIM-5 - samolot myśliwski? Najprawdopodobniej miastecki LIM służył wcześniej w 19. Lotniczej Eskadrze Holowniczej w podsłupskim Redzikowie. Samolot wielokrotnie przelatywał nad Miastkiem, bowiem eskadra korzystała z lotniska zapasowego w Pieniężnicy w pobliżu Koczały. LIM był darem od Mirosława Hermaszewskiego, wówczas już generała brygady Ludowego Wojska Polskiego.

📢 Licealiści ze Słupska znowu brylują podczas Olimpiady ZUS

W tegorocznej edycji olimpiady w II jej etapie Słupsk będą reprezentować uczniowie z trzech szkół średnich.

📢 Samochód w jeziorze. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

Samochód w jeziorze Kozin. Jedna osoba trafiła do .

📢 Drutex zadebiutował na targach SWISSBAU (zdjęcia)

Drutex, wiodący producent stolarki okienno-drzwiowej w Europie, po raz pierwszy zaprezentował swoją ofertę na Swissbau - największych targach budowlanych w Szwajcarii. Targi odbyły się w Bazylei miedzy 14 a 18 stycznia 2020 roku i zgromadziły ponad 100 000 uczestników. Drutex jest obecny w Szwajcarii i sukcesywnie zwiększa udział tego rynku w sprzedaży eksportowej.

📢 Na przejściu dla pieszych w Miastku potrącono dwoje 14-latków (zdjęcia) - AKTUALIZACJA

W piątek około godz. 20 na przejściu dla pieszych przy ul. Wybickiego/Szewskiej (droga krajowa nr 21) w Miastku doszło do potrącenia dwóch osób.

📢 W Łebie protestowali rybacy i przetwórcy. Domagają się wypłaty rekompensat w związku z zakazem połowu dorsza [zdjęcia, wideo]

Rybacy i przetwórcy powołali Sztab Kryzysowy w związku z czteroletnim zakazem połowu dorsza na Bałtyku Wschodnim. Rybacy wciąż jeszcze nie otrzymali należnych rekompensat za postój w portach, a przetwórcom grozi bankructwo. Sobotni dwugodzinny protest, w różnych portach na wybrzeżu, to - jak mówią - sygnał ostrzegawczy dla rządu. Przypomnijmy, że niedawno protestowali właściciele kutrów wędkarskich, którzy jednak zawiesili akcję po rozmowach ze stroną rządową.

📢 Zarobki w wojsku 2020. Ile zarabiają żołnierze? Nowe podwyżki! Ile daje żołnierzom MON? STAWKI w armii! Kampania Zostań Żołnierzem RP

Zarobki żołnierzy w 2020 roku. Ile zarabiają mundurowi po podwyżkach? Na jakie wynagrodzenie można liczyć służąc w wojsku? Jak płaci armia? Coraz lepiej, ale wciąż za mało, dlatego szef MON, Mariusz Błaszczak podnosi pensje w tej formacji i realizuję kampanię „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”. Zobaczcie, jakie wynagrodzenie po jej zmianach przysługuje w wojsku. Prezentujemy listę płac według stopni. Przyjrzyjmy się zatem zarobkom żołnierzy w 2020 roku! Wszystkie szczegóły dotyczące zarobków znajdziecie w poniższym materiale.

📢 Schronisko dla zwierząt zaprasza na dzień otwarty

XV Dzień Otwarty odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia, w słupskim Schronisku dla Zwierząt przy ul. Portowej 11.

📢 Miasteccy radni chcą okroić szkoły w Słosinku i Piaszczynie. Pierwszy krok zrobili (zdjęcia)

Na piątkowej (24 stycznia) sesji miasteccy radni podjęli uchwały o zamiarze przekształcenia od nowego roku szkolnego szkół podstawowych w Słosinku i Piaszczynie. Z placówek o strukturze klas 1-6 (plus zerówki i przedszkola) mają stać się szkołami o strukturze klas 1-3 (plus zerówki i przedszkola). Uczniowie z klas 4-6 mają zasilić Szkołę Podstawową nr 3 w Miastku.

📢 Wypadek na obwodnicy Słupska. W tragicznym wypadku na krajowej "6" zginęły dwie osoby [ZDJĘCIA, WIDEO] 20.01.2020

Dwie osoby zginęły w wyniku tragicznego wypadku, do którego doszło w niedzielę tuż przed godziną 23 na obwodnicy Słupska w okolicy węzła Łosino. W wyniku czołowego zderzenia dwóch samochodów, doszło do pożaru. Ciała spłonęły niemal doszczętnie. Jedną z ofiar jest znany słupski lekarz dr Daniel Siedliński, współwłaściciel poradni "Lekarz Domowy" w Słupsku. Druga ofiara to 20-letni mieszkaniec powiatu sławieńskiego.

📢 Wybory 2018. Andrzej Strzechmiński nadal będzie rządził Łebą

W niedzielę podczas II tury głosowania na dotychczasowego burmistrza Łeby oddano 51,03 procent głosów.

📢 Biegły ustali przyczyny śmiertelnego wypadku na obwodnicy Słupska

Prokuratura Rejonowa w Słupsku prowadzi śledztwo w sprawie wypadku, do którego doszło w niedzielę wieczorem na słupskiej obwodnicy. Wczoraj przeprowadzono sekcję zwłok kierowcy opla, na dzisiaj zaplanowano sekcję zwłok kierowcy volkswagena. Przypomnijmy, że w zderzeniu czołowym brały udział pojazdy marki Opel Corsa i VW Tiguan. Obaj kierowcy ponieśli śmierć na miejscu

FLESZ: Masowo kupujemy mieszkania.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Cześć panowie, z tej strony Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://sexanons.eu/monia25

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3